Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós babánál még van annak...

9 hós babánál még van annak jelentősége, hogy anyatejet eszik vagy tápszert?

Figyelt kérdés
Ekkora babánál már nem tök mindegy?
2009. márc. 13. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Még lyenkor is nagyon jó az anyatej arra, hogy megvédi egy csomó kórokozótól, bacilustól, tehát sok betegségtől. Ugyanis az ellenanyagot is megkapja az anyatejjel a baba. Tehát sokkal kevesebbszer lesz beteg és ha el is kapja, sokkal hamarabb gyógyul meg. Ezt személyesen is tapasztaltam a kisfiamnál, már több alkalommal is.
2009. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
hát a tápszer az" mü" az anyatej természetes melyiket szeretnéd Bocsi mindenki töl de pont ez a hasonlat ugrott be
2009. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem mindegy, mert az anyatej változatlanul tartalmaz immunanyagokat, amik védenek a betegségekkel szemben.

Ha betegek is lesznek, akkor is hamarabb leküzdik a betegséget.

Akármilyen hiper-szuper tápszert talalnak ki, az anyatejet nem helyettesítheti soha.

Az anyatej nemcsak étel, hanem ital és vígasz is(mármint a cici).

2009. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert 9 hós babám teljesen leválasztotta magát, viszont tejet még muszáj innia, így elkezdtünk tápszerezni.

Nagyon kiszúrok vele? Nem mintha lenne más választásom...

2009. márc. 13. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem,az anyatejnél nincs tökéletesebb táplálék, a tápanyagokon kívül immunerősítő anyagokat, antigéneket is tartalmaz, ami védi a betegségektől, allergiától, etc.

Tartalmaz ezen kívül természetes nyugtató és fájdalomcsillapító anyagokat is, ami nagyon jól jön fogzásnál.

Ideális esetben 1 évig kell(ene) szoptatni, de a minimum a mindenki által ismert 6 hónap.

Mivel már gondolom más kaját is adsz neki ( zöldség, gyümölcs, hús ) az anyatejet szép lassan csökkentheted, pl: ebéd után már nem kell cici, mert már amúgy is jóllakott, aztán hagyd ki a délutánit, és így tovább. A végére hagyd az estit, az jó nyugtatónak.

2009. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Persze nem kell túlmisztifikálni, de minél tovább jut anyatejhez, annál jobban meg van támogatva a baba immunrendszere.

Sok múlik a genetikám is, mert vannak tápis babák, akik soha egy csepp anyatejet nem kaptak és mégis makkegészségesek, és vannak betegesebb anyatejes gyerkőcök is.

De azt azért nem mondanám, hogy mindegy lenne hogy táp vagy tej.

2009. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk.Az én picim is 9 hónapos és egyik napról a másikra nem cicizett,én is tápszert adok neki,meg mellé délben húsit, du-án gyümölcsöt.Szerintem jól csináljuk:)
2009. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21.19-es vagyok, most látom, hh közben válaszoltál

nos, ha szopni nem is akar, esetleg fejhetsz, hogy azt odaadd neki, ha másnem, akkor kajákba keverve.

2009. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Spec én a saját tapasztalatomról tudok írni. Kicsi manóm 2 és fél hónapig szopott, majd levált magától (isten sem tudja miért). Felesben kapta a tápszert és a tejet utána, mert eleve nem volt sok tejem, de, hogy fejtem lassacskán apadni kezdett.

Apukája a bkv-n elkapott valami rettenet betegséget amivel 2 hétig lázasan járt dolgozni (majd 3 hét otthon dög lázasan), segített nekem a pici körül (mondta,hogy nincs jól, mondtam pihenjen, de annyira szereti a manót, hogy szeretett vele lenni) fürdetett, etetett puszizkodtak.

5 hós volt már a kicsim mikor kiderült mi a baja a férjemnek. Semmit nem kapott el tőle a gyerek, még csak nem is tüsszögött vagy köhögött, pedig az orvos szerint marha nagy esély volt rá, ugyanis meg is tiltotta, hogy egy légtérben legyenek.

Ezt csak azért írtam le, mert az kisfiam szerintem így is elég erős immunrendszerrel van ellátva, pedig nem szopizott sokáig. Semmi baja a tápitól, nem szúrsz ki vele ha azt is kap.

6 hós baba anyuja

2009. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!