Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi korkülönbséggel a...

Kicsi korkülönbséggel a kisebbik baba mennyi idős korában tudtatok belelendülni a rendes kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Amikor már tudtatok takarítani, főzni, vasalni, etetni stb. egyedül is. Olyanok válasza érdekel, akikkel otthon volt a nagyobbik gyerkőc is, nem volt ovis vagy bölcsis.
2011. máj. 20. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
1 év korkülönbség mellett 2 hetünk volt összerázódni, mert apa annyi ideig volt szabin. Szerencsére zökkenőmentesen ment a dolog.
2011. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi számít kicsi korkülönbségnek, nálunk 23 hónap van. Nekem a terhesség (főleg a vége) sokkal nehezebb volt, mint aztán otthon. A nagy már elég önálló volt, és én megpróbáltam "nagyon rá figyelni". Ez bejött. Ha választani kellett, inkább a kicsit hagytam sírni.

Akkor lett újra nehéz, amikor olyan 10 hónapos lett a pici, és már ment a harc a játékokért...


3,5 és 1,5 évesek, azóta megint könnyebb, már együtt játszanak. (Igaz, közben ovis lett a nagy, de sokat van itthon betegség miatt)

2011. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

22 hónap különbség.

Az elején én nem főztem, hanem rendeltem a kaját. Mosást csináltam, csak azt vasaltam, ami feltétlen fontos volt.

Takarítás, hááát néha kiporszívóztam, néha egy kis domestos a vécébe, fürdőkádba...

Ez kb 1 hónapig volt, utána minden ment már normálisan.

Szerencsére a pici csak aludt egész nap, kb 3 óránként szopizott, úgyhogy tudtunk menni sétálni is, a nagy szinte észre sem vette, hogy megszületett, mert tényleg nem sok vizet zavart, annyit aludt.

Igazából erőmből és időmből kitelt volna, hogy az első hónapban is rendesen végezzem a házimunkát, csak nem akartam. Minden percet a naggyal akartam eltölteni, amíg aludt a pici, mert nagyon féltem attól, hogy féltékeny lesz, ezért extrán sokat játszottam a naggyal. A pici kizárólag akkor volt ölben, amíg szoptattam (de nem is igényelt többet).

Most a nagy 2,5 éves, a pici 7 hós, de most is klassz minden. A pici napi 2-szer alszik, délelőtt a babakocsiban, miközben a játszótéren vagyunk, délután pedig együtt alszanak (mint most is). Délután is megyünk a játszótérre. Nagyon szeretik egymást, nagyon cukik.

2011. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!