Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján döntöttetek a 2....

Mi alapján döntöttetek a 2. baba mellett és mennyi korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
A kisfiam 19 hónapos és gondolkozunk a tesón, miután betöltötte a 2. évet, próbálkoznánk. Sajna anyagi helyzetünk nem rózsás, de idén letelik a kocsi hitel, így havi 45 000 forinttal több maradna, ruha az lenne a bátyótól, de félek mégis. Most 28 éves vagyok és talán jobb lenne nem várni vele, de közben pedig arra gondolok, hogy egy tesó sem lenne rossz.
2010. márc. 9. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi most tervezzük a kistesót, a "nagy" 16 hónapos.

Ami mellette szól:

Nekik sokkal jobb, ha kevés a korkülönbség.

Nem akarok visszamneni dolgozni egy évre, belerázódni a munkába, a lányom bölcsibe, aztán megint itthon.

Meg ki tudja, mennyi idő alatt jön össze a baba, bár az elsőnél nem volt ilyen gond, de ki tudja...

2010. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, attól én is tartok, hogy nem jön össze talán akkor amikor én akarom. Kis városban élünk, munkát sem biztos hogy azonnal sikerülne találnom, ezért is töröm a fejem rajta.
2010. márc. 9. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 28 vagyok. A lányom másfél éves és májusra várjuk a tesót. Lakáshitel, autóhitel...stb, nem túl rózsás nekünk sem a helyzetünk, de jó állásból tudtam eljönni szülni, így gyorsan letudom a gyerekeket, mert lehet ezután pl. nem találok bejelentett melót vagy ilyesmi... Nekem ez járt a fejembe, bár a főnököm nagyon vár vissza de nem voltak kétségbe esve, hogy még nem megyek vissza ill. egyetemre is járok, amit mire visszamegyek be is fejezek, állítólag magasabb posztba is kerülök, de nem élem bele magam, az ördög nem alszik. De ha ez tényleg megtörténik, akkor meg azt a jobban fizetős állást félteném otthagyni. Úgyhogy most babák, utána meló.
2010. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 18 hós volt a kislányom, amikor elhatároztuk, hogy jöhet a kistesó.

Az okok:

- bölcsödei férőhely maga a rémálom. Minden 5. gyerek kerül csak be.

- munkahelyem napi 3 óra utazásra... így alig maradna időm a kislányomra

- ha visszamentem volna is, akkor is csak max. 1 évre, mert nem szerettünk volna nagy korkülönbséget... így inkább maradtam itthon és "nem esek ki a gyakorlatból" :-)


A kistesó az első hónapban beköltözött a pocimba, így a kislányom és közte 27 hónap lesz a korkülönbség.


22,5 hós kislány anyukája + 19 hetes kismami :-)

2010. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Teljes szívből gratulálok!

Kezdem úgy érezni, hogy én is a 2. baba mellett döntenék szívem szerint. A párom nagyon szeretné, rajta nem múlik.

2010. márc. 9. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,én 27 évesen szültem a nagylányomat és most,hat év korkülönbséggel a pici lányt.Nálunk az alábbi okok játszottak közre a nagy korkülönbségben:

-anyagi okok miatt visszamentem dolgozni (nagyobb lakás mevalósítása sikerrel),-nekem jól esett a munka,szeretem a gyerekeket,de klassz volt picit újra mást csinálni,a nagylánnyal itthon voltam három évig és utána mentem vissza.Lehet sokalljátok a hat évet,de nekem ez volt a szimpatikus és most nagyon jó újra itthon lenni,már szép környezetben és sokkal türelmesebb is vagyok.Ja és a legfontosabb, a nagylány jövőre kezdi a sulit és sokkal több figyelmet,törődést és türelmet fog kapni tőlem,mintha dolgoznék.

2010. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónapos de én már most gondolkozom kistesóban. =) Nekem egy kicsit hiányzik a kismamaság (persze nem az amikor annyira fájt a térdem hogy alig bírtam kiszálni az ágyból). Én nem sem tudom hogy mi legyen. Ugyanis mi vállalkozók vagyunk. A páromnak most mindent egyedük kell csinálnia a cégben. És még 3 vagy 4 évre magára hagyni sajnálnám. De én sem szeretnék nagy korkülömbséget. Sakk matt! De szerintem lesz második
2010. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!