Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok nem volt féltékenység...

Nálatok nem volt féltékenység abból, hogy a baba/gyerek nagyon anyás, vagy apás?

Figyelt kérdés

14 hónapos kislányom annyira anyás...főleg olyan 2 hónapja, de azért előtte is engem részesített előnyben. Persze ez érthető is, hiszen azért én vagyok vele a legtöbbet, de másrészt meg pont azért kellene, hogy jobban örüljön apukának, mert őt meg jóval kevesebbet látja.

Sokszor látom a férjemen, hogy rosszul esik neki, hogy őt sokszor mellőzi a lányunk. Eljátszanak végül is együtt, de csak akkor, ha én nem vagyok velük.

Másnak is rosszul esik ez? Hogyan lehetne ezt a lehető legjobban kezelni, hogy ne érezze "kirekesztve" magát?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. okt. 31. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ennyi idös a lányom és nálunk változó. most apa a minden. mindig az ö ölébe akar lenni, stb...

de ez 2 hónapja még ellenkezöje volt. apát is szerette játszott vele, de a fenekembe volt, mindig csak anya. szerintem változik.


nekem is a párom olyan rosszul nézett mikor anyás volt. de mondtam neki hogy ez változni fog. hát most meg nagy örömmel van hogy apás lett.

2011. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtasson az hogy ez változik a korral, nagy eséllyel nemsokára (1,5-2 évesen) nagyon is apás lesz. Ha apa sokat játszik, bohóckodik vele, annál többet nem lehet tenni. Te pedig próbálj ilyenkor háttérbe vonulni, legyen más dolgod, gondolom amúgy is van. Persze ha hagyja a lányod:)
2011. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem, hogy ő is hamarosan rájön, hogy apa is épp olyan fontos. :-) Persze, olyankor mikor ők játszanak én elvonulok, de van, hogy rögtön jön utánam, és kiabál, hogy anya, anya :-) Úgyhogy ez nem mindig jön be.
2011. okt. 31. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!