Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Részmunka? Van ilyen? Hosszú,...

Részmunka? Van ilyen? Hosszú, de elolvasnád?

Figyelt kérdés

Annyi cikket olvasok, hallom a tv-ben, hogy jajj de jó, gyerek mellett vállalj részmunkát.. oké, köszi, de a ti cégeteknél pl.. van rá lehetőség? Mert az enyémnél nincs, de ha lenne is, akkor a fele fizetéssel meg ott lennék, hogy röhögőgörcsöt kaphatnék, mert a rezsire sem lenne elég.


Aztán, esetleg ha azt mondanák, oké legyél csak 6 órásban (6 órás bérért) tuti ugyanazt elvárnák mint azoktól, akik 8 órásban vannak (ami persze nem is 8 óra, hanem inkább több, persze "önként, szinte dalolva" húzzák az igát.



Jól hangzó dolog ez a részmunka, ugye csak én élek rossz helyen, Nálatok működik? Hogy mentek vissza dolgozni?


2011. máj. 20. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, alapvetően Magyarországon még nem működik. De külföldön a nők, akiknek gyerekei vannak így dolgoznak. És mindig azzal példálóznak, hogy csak nálunk 3 év a GYES!

Most ugyan behozták, hogy kap 7 % járulékkedvezményt az a cég, aki részmunkaidőben foglalkoztat kisgyerekes anyát, de csak 3 éves korig. Aztán mi lesz? Utána is 4-kor zár az óvoda.

Engem egyébként 6 órásban akarnak visszavenni, szerencsém van. De szerintem azért, mert nincs munka, és köteles a gyerek 3 éves koráig foglalkoztatni. Szóval így olcsóbb neki. Kíváncsi vagyok, ha betölti a 3 évet, mi lesz. Ja, és az tuti, hogy 8 órát fogok dolgozni, mert gyerek előtt 10-et kellett.

2011. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Náunk a gyes csak 1 év!!!Nem minden országban van megengedve az anyukáknak h 3 évig otthon üljenek a gyerekel.És ha jol tudom mindehol van olyan h bölcsi, de ha te meg tudod engedni akkor maradj vele 3 évig, én ezt nem tudom megtenni sajnos.Csak azért irtam ezt le h ne gondoljátok azt h csak nálatok van ilyen, mert van ennél rosszab is.
2011. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Otthon Ülni" hm azért ez a megfogalmazás kicsit megtévesztő!Ha valakinek van gyermeke/gyermekei akkor az tudja!


Sajnos tényleg itthon még a részmunkaidő nem műkődik még megfelelően(és biztos,hogy más országban is vannak még problémák).Most Én azon vagyok "kiakadva",hogy gyes mellett nem lehet heti 40 órát dolgozni hanem csak 30at.Na de aki napi 8 órában dolgozott és a munkahelyén nem megoldható a részmunkaidő akkor azzal mi lesz?Hova mész 6 órában dolgozni?ÁÁÁÁÁÁÁÁ sajnos ezek a gondok minket is elértek nem tudom hogy lesz?!

2011. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben sehol sincs részmunkaidő.Tehát vagy visszamész teljes munkaidőben, vagy otthon "ülsz" a gyerek három éves koráig. A másik, hogy megyeszékhelyen lakunk és csak egy (MONDOM EGY!!!) bölcsőde van. Ide már a pocaklakóként íratják be a szülők a gyerekeket és ha szerencséjük van, be is veszik amikor kell. Ha nincs nagyszülő akkor a legtöbb anyukának nincs lehetősége Gyed után visszamenni dolgozni. Az óvodák pedig nem követik, ha valaki 6-14-ig dolgozik. Leghamarabb 6-kor nyitnak, de ha addigra már a munkahelyen kell lenni, baj van. Márpedig nem mindenki tud válogatni a munkahelyek között. Sajnos.
2011. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!