Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak neki hozzátápit, vagy sem?

Adjak neki hozzátápit, vagy sem?

Figyelt kérdés

4 hós a babám, anyatejes volt eddig. Úgy éreztem hogy kevés a tejem, mert 2,5-3 óránként kért enni, úgyhogy kipróbáltam elfogadja e az almát. Hát nem hogy elfogakta, imádja. Persze szopi után adtam csak neki, hogy a tejem nehogy elmenjen. Már 6odik napja eszik, most már sütőtököt kóstoltattam vele, ma megevett ebédre szopi után (90 gr-ot ciczett, utána sírni kezdett. De ha megbüfiztettem, és nem feküdt, akkor jól volt. De ha vízszintben tettem ordított. Meg olyan "savas" vagy fura szaga van a szájának néha.)Szóval cici után 40 ml tököt evett.

Nem akarom hogy elmenjen a tejem, és szeretném ha jóllakna. Nem sokat hízott az elmúlt hónapban. kb 400grammot. De most mióta eszik egy hét alatt 200 grammot. 2800 grammal született, és most 5300 gr.

Az éjjel kétszer kelt szopni, pedig csak egyszer szokott. Lehet megnőtt a szükséglete, mióta adok neki kaját, és ezért kelt fel? Vagy csak véletlen? Mondjuk csak egy éjszaka volt ilyen.

Szeretném szoptatni, amíg lehet, nem tudom mit tegyek. Segítsetek!!

Felváltva szoptatom egyik-egyik mellből. Lehet kettőből kéne, amikor meg enni is adok csak egyből, következő szopinál meg megint kettő? Erről tapasztalat?


Köszi előre is!


2009. márc. 14. 14:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja ,és imádja a kanalat, az almát és a tököt is. Élevezet etetni, még csak 6 napja eszik, de már a hámi-hámi-ra tátja a száját.
2009. márc. 14. 14:40
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal el tudod dönteni, hogy éhes-e, hogy minden alkalommal mindkét melledből szoptasd. Nekem a kislányom 2,5 hónapos kora óta eszik így. Most 6 hónapos, de még mindig van tejem, igaz egyszer egy nap már eszik főzeléket, de a többire elég neki. Ha úgy sem tudod húzni az időt két etetés között legalább 2,5-3 órát, akkor próbáld meg gyümölcspépekkel kicsit húzni. Nekünk úgy volt, hogy mikor kezdett nyűgös lenni, megevett egy kis kávéspohárnyi pépet és úgy elvolt még fél-1 órát, aztán újra szopi. Napi kétszer adtam neki így (délelőtt és délután). Aztán délben bejött nálunk a főzelék, ami után már nem is cicizik, metr megeszik 190-200 g-t. Amióta így van, egész nap kiegyensúlyozottabban étkezik, a szopik között is több idő telik el és már éjszaka sem kel föl vagy max egyszer. Remélem érthető voltam :-)!
2009. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval akkor két etetés között adjam neki a pépet, vagy szopi-pép-szopi például ebédre?

Igazából amiatt aggódok, hogy fogyni kezd a tejem esetleg.

2009. márc. 14. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsőző válaszoló vagyok. Nálunk a délelőtti gyümölcspép az a reggeli szpoi és a déli (vagy fél 11 körüli) főzelék között van. Utána délután szopi, majd gyümölcspép, aztán újra szopi, szóval ott meg két szoptatás közötti időszakra jön ki. Nekünk most mondta a védőnő, hogy oda is elkezdhetek bevezetni már egy főzeléket, akkor lehet, hogy néha a gyümi kimaradna, mert nagyon összetorlódik, de erre még nem szántam rá magam.
2009. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!