Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért megy a hasa minden...

Miért megy a hasa minden antibiotikumtól a 8 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Egy hete beteg légcsőhurutja van,és már 4 féle antibiotikumot felírt az orvos,de mindtől megy a hasa,és így képtelen meggyógyulni.Mit tegyek?
2009. márc. 14. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos ez majdnem mindegyik antibiotikum mellékhatása. Ezért az ab szedésének első napjától érdemes napi 1-2 Normaflore-t adni a babának, az helyreteszi a pocakját remélhetőleg.

A 4 ab az nagyon sok, remélem, mostmár hamar meggyógyul a kisfiad!! Jobbulást neki!

2009. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen a Normaflore-t kell adni AB mellé! De miért szedetsz vele 4 féla AB-ot? Elég egy de azt végig kell szedni 7-10 napig.
2009. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ez az antik átka :( Az én fiam még egyszer sem kapott. Addig kerüljük is amíg lehet. Úgy tudom nagyon tönkrevágja a picik bélflóráját. Normaflore-t tudok én is javasolni.
2009. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Az antibiotikumok erős gyógykészítmények, megterhelik a szervezetet. Az én kicsimnek is hígabb volt a széklete és pöttyösre csípte a popsiját. Az antibiotikumok a pocakot veszik leginkább igénybe (tönkreteszik a bélflórát, bélbolyhokat), ezért érdemes a bélflórát rendbetevő készítményt (probiotikumot) is adni a babának. Én Normaflore-t adtam neki mindkét antibiotikumos kezelés alkalmával. Az antibiotikum kúra alatt is lehet (bár orvosonként eltérő a vélemény), csak teljen el idő az antibiotikum és a brobiotikum bevétele között. Nekünk a Normaflore bevált, egy-két nap alatt rendbe tette a hasmenést. Meg is kóstoltam a Normaflore-t, alig van íze, az sem rossz, sőt. Remélem segíthettem. Mielőbbi gyóygulást kívánok picidnek, és sok-sok babamosolyt!
2009. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért adtam 4 félét,mert annyit írt fel a diko a héten.Nem egyszerre adtam,hanem minden nap más félét,és nem vált be egyiksem.Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat,kedvesek vagytok.Sziasztok!Ja,és mindenképp veszek normaflort!Köszi mégegyszer
2009. márc. 14. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos, most ő is antibiotikumot szed. Azt mondta a doktornénink, hogy lehet tőle hasmenése, de akkor adjak neki almát az megfogja. Minden este tejpépet eszik, amibe reszelt almát rakok, és szerencsére nincs hasmenése. Esetleg még ezt is kipróbálhatod.

És a Normaflore-t is adjad neki.

Mielőbbi jobbulást!

2009. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi pár hete voltunk betegek.

AB mellé Normaflore.

De nekünk azt is mondta a dokinéni, hogy a hurutos babáknál természetes jelenség a hasmenés, mivel ők még lenyelik, azt amit te felköhögsz és esetleg kiköpöd. Így a kakijukon megjelenik a hurut, hasmenés formájában.

De persze az AB mellékhatása, még felnőtteknél is.

Mi Ospamox-ot szedtünk. De hasmenés nem volt szerencsére, csak lazább kaki.

2009. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!