Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születés után kilyukasztják e...

Születés után kilyukasztják e a kis fülét? Szeretném, ha születése után megkapná a fülbevalóját a csajoskám. A Miskolci Megyei Kórházban ez lehetséges? És mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 18:43
 1/5 anonim válasza:
49%
Pontozzatok le nyugodtan, de a fülbevaló ne a szülő döntése legyen már (kicsit bizarrnak találom a néhány hetes/hónapos kislány fülét átfúratni és ezzel is fájdalmat okozni neki). Majd ha picit idősebb lesz és képes a saját, önálló döntéseit meghozni a kislány, akkor döntse el, hogy szeretne-e fülbevalót vagy sem.
2009. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Szia! ÉN nem ott szültem, mikor mentem a kórházba szülni, már vittem a fülbevalót magammal. Az egyik csecsemős nővért megkérdeztem kilyukasztjálk-e, azt mondta persze, 2000 ft. Vittem a pénzt, a fülbevalót, s megcsinálták neki, én már úgy kaptam a babám hogy aludt, s benne volt a fülbevaló. Egy hét alatt begyógyult neki, naponta főztem kamillát, s minden szoptatásnál lemostam neki vele, nem fájt neki, mert sosem ellenkezett, nem sírt, észre sem vett.

Szerintem jobb most megcsinálni, mert később nem haggyák majd.

2009. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak,köszi szépen,am én is így gondolom.

Első válaszolónak,nem a kérdésemre válaszoltál.Lepontozva.

Te így gondolod,mi nem.

2009. márc. 14. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Ahol én szültem csak akkor kellett fizetni, ha ott vetted meg a fülbevalót. Én vittem a miénket és a hazajövetel előtti napon megkértem az egyik csecsemős nővért, hogy tegye be a kislányomnak. Arra is rákérdeztem, melyik megoldás jobb: ha szúrják vagy lövik a kis fülébe. Ő azt mondta, hogy szívesebben szúrják a picik fülét, mert a csattanástól megijedhetnek, elránthatják a fejüket... a szúrást meg alig érzik és sokkal szebben meg lehet csinálni. 2 perccel az után, hogy betették a fülbevalót. már ki is hozták nekem a picit és egyáltalán nem sírt. Ott nem volt hivatalos tarifa, hogy mennyibe kerül a fülbevaló berakása, általában bonbont, kávét adott mindenki. Itthon én is kb. 1 hétig kamillával törölgettem a kis fülét. Nem volt vele semmi gondunk. Soha nem húzogatta még eddig, semmibe nem akadt be a fülbevaló. Most 6 hónapos a babám.
2009. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.Majd rákérdezek akkor.Azt hallottam én is,hogy a szúrást "jobban" viselik a babák.Ezért gondoltam erre.
2009. márc. 15. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!