Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kislányt nagyon...

Újszülött kislányt nagyon megviseli, ha kilyukasztják a fülét? Sokat sír?

Figyelt kérdés
Kislányomnak ha lehet, még a kórházban kifuratnám a fülét, de félek, hogy nagyon fájni fog neki.
2011. szept. 8. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Alig veszik észre.
2011. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Szia, én úgy tudom, hogy jobb újszülött korban, mert akkor még nem porcosodik a kis füle és egy pillanat az egész, 2 perc múlva már el is felejti azt a pici szúrást. Nekem most 1 éves a kislányom és elvittem fülbelövésre, háááát a szívem majd' megszakadt, úgy sírt a drágám, ráadásul a béna nő mellélőtte az egyik fülecskéjét, nagyon alulra került, így azt újból lőni kellett, azt hittem hülyét kapok.
2011. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Csak 1 (jó)tanács:

Inkább a kórházban lyukasszák ki, így az elején letudjátok! Szerintem ez a legjobb megoldás!

Én csak húzom-halasztom... Már másfél éves a kislányom, de még mindig kilyukasztva a füle. (a fülbevaló már megvan)

Bánom, hogy nem csináltattam meg pár napos/hetes korában!

Most már annyira kis izgága, hogy tuti nem bírnám lefogni, hogy ne mozogjon. :-(

Ne sajnáld, csináltasd meg!

2011. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szóval még mindig nincs...

(a lényeg kimaradt) :-)

2011. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Lányomnak a kórházban csinálták végig aludta!
2011. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Sokan a kórházban megcsináltatják, észre sem veszi a baba. Az én lányomnak a mai napig nem javasolja a doktornője, mert a születése óta úgy alszik el, hogy a fül cimpáját piszkálgatja. Már UH-on is látszott, hogy ezzel szórakoztatja magát. Sokszor, ha nem figyelek, még a vére is kiserken, pedig amennyire tudom, levágom a körmeit is. Remélem kinövi majd. 5 hónapos.
2011. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi is korán kilyukasztattuk.Az lett az eredménye, hogy akkoriban folyton a fülét huzigálta, és úgy begyulladt neki, hogy orvos nyomkodta ki a gennyet és a vért.Annyira sírt, majd megszakadt a szívem.Alig tudtuk levinni a gyulladást.Persze a fülbevalót ki kellett venni, és nem tehettük vissza.

Most lesz kettő a lányom.Ismét elvittük tegnap lyukasztásra.Egyszerűen odaült a kozmetikus székébe, hang nélkül tűrte a tortúrát.Csak annyit kérdezett, hogy végeztünk-e, mert akkor menne játszani.A köv. babámnak nem lyukasztatom ki korán.

Fájni nem fáj nekik, az bizti.

2011. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Mielött hazahoztuk a korházból a növérkék kilukasztották a kislányomnak a füleit, egy picit panaszkodott de az csak azért volt mert picit erősebben kellett fogni a kis fejét hogy a szuráskor nehogy elmozduljon. 1 perc volt az egész aztán mentünk haza. Semmi baj nem volt a füleivel azóta sem.
2011. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A mi lányunknak is a kórházban ki lett lyukasztva a füle. Most három hónapos, de nem piszkálja, hozzá sem ér. A lehető legjobb megoldás. A Bajcsyban bevitték a csecsemősök magukhoz, ott történt a dolog. Meggyőződésem, hogy engem sokkal jobban megviselt, hogy "biztos fáj neki", hiába mondták, hogy nem.:D Tény mikor visszahozták, kb 10 perc se telt el, egy pisszenés nélkül aludt édesen. :) Következőnél is így csináljuk, ha kislány lesz. Remélhetőleg Anya is jobban fogja tűrni. :D
2011. szept. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3hónapos és mi is a kórházban fúrattuk ki. Nem vérzett neki, és inkább csak azért sírt kb 1percet, mert lefogták. Nem gyulladt be. Persze otthon kenegetni kellett az elején, meg mozgatni a fülbevalót. Mindkét lányomnak a kórházban berakattam és nem bántam meg. Jobb, ha túl vannak rajt minél előbb. A csecsemősök is azt mondták, hogy jobb ilyenkor, mert nem akkora trauma nekik.
2011. szept. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!