Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumizik - nem cumizik. Érvek,...

Cumizik - nem cumizik. Érvek, ellenérvek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Babám 3,5 hós (tápszeres), egyáltalán nem cumizik (ezt én nem bánom Kínáltuk vele, nem kérte, szépen köpi ki jó messzire). Hajnalban van, hogy felébred, egyértelműen nem azért mert nagyon éhes, mégis eszik, vagy iszik. Godnolom, ha cumizna, visszaaludna. Mik a tapasztalatok?
2011. máj. 23. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 hós koráig nem kellett a cumi neki, majd innentöl szép lassan szokott rá. èn sem voltam mellette és ellene sem.

én nem adtam neki se enni se inni, mert az sokkal macerásabb 1 évesen is mindig cumisüveget nyomni a szájába.

söt annyira rászokhat hogy éjszaka van víz, hogy akár több évesen is éjszaka kel érte.

persze ha nem alszik vissza nagyritkán akkor edok neki enni, de ez elég ritka.


Tapasztalat az nekem hogy akár anyatejes akár tápszeres a gyerekek nagytöbbsége 3-4 hós kora körül igénylik a cumizást. hogy ez a cici vagy cumisüveg vagy cumi az mindegy, de mindegyiknek kell ez a pótlás. aki anyatejes az ugye cicit ad neki, ha szerencséje van egyévesen elmúlik ha nincs akkor még jobban rászokik, akinek cumisüvegezik, talán a legrosszabb mert azt még több éves korig is csinálják, és vizen kívül minden roncsolja késöbb a fogakat. cumi sem a legjobb, de könnyü megoldás.


èn cska alváshoz adom neki, majd kb másfél évsen elkezdem elvenni töle. elöször a napközbeni alváshoz nem kap, majd az estihez sem.


neked kell eldöntened melyik a te számodra a legjobb.

ha pár napig kínálgatod neki a cumit rá fog szokni. de ha nem akarod hagyad.

2011. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem cumizott, de nekem is nagyon sokáig ébredt hajnalban 1-2 alkalommal néhány kortnyi ciciért. Aztán már elég volt, ha ilyenkor a karomba fektettem, és kicsit ringattam, aztán ahogy nőtt, már csak a hátát megsimogattam, és aztán elhagyta a hajnali ébredéseket. 7 hónapos kora óta teljesen átalussza 9-től 7-ig az éjszakát. Én a helyedben már nem szokatnám rá a cumira, ha eddig elvolt nélküle!
2011. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 hónapos, és csak akkor kell neki a cumi, ha hason alszik (napközben csak úgy alszik el). Estére nem is kell neki.

Egyébként hason is csak akkor kell neki, amíg elalszik, utána már ki is köpi. Sőt, párszor már elaludt anélkül is.

Meg néha akkor is elfogadja, amikor autóval vagyunk, és már nagyon fáradt. Akkor cumizik kicsit, és szundít hazáig.

2011. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 8.5 hós és nem cumizik.Az elejétől kezdve nem szeretett aludni(most sem)ezért mi néha megpróbáltunk adni neki cumit amit szép ívesen kiköpött.Cici+tápszeres volt,ezért Ő ismerte a cumisüveget de ahogy elkezdett enni szilárdat úgy az egyik napról a másikra nem fogadta el a cumisüveget sem.Éjszaka többször felébred de csak egyszer van cici kb.02 felé.A többi ébredés az csak úgy!Ezzel azt akarom mondani,hogy nem biztos,hogy cumival megoldódik az éjszakai ébredés.Ha nem kell neki akkor szerintem hiába erőltetnéd.Te kellesz és kész.
2011. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom már a kórházban kipróbálta a cumit, és bejött neki. :)

Ha sír, a cumi nyugtatja meg, azzal alszik el, de ha elaludt, kiköpi. Éjjel, ha felébred, vadul keresi, visszaadom neki, és már alszik is tovább. El sem indulok itthonról cumi nélkül. Ha nem kap cumit, rögtön az ujja van a szájában. A cumiról majd leszoktatom, de ha az ujj szopásra szokik rá, arról nehezebb. Ma két hónapos, és cumifüggő. :)

2011. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
látod magad is, hogy nem a szülő dönt, hanem a gyerek. a tiéd nem kéri, van meg aki megőrül érte....szóval sztem ha kell neki, igényli, akkor nem szabad megfosztani tőle, mert csak feszültséget keltünk. az enyémnek volt is, van is, szereti, afféle biztonságot adó dolog, neki ez a kedvenc dolga, mint másnak egy plüss vagy akármilyen rongyocska. a fogainak amúgy nem lett baja tőle. (2,5 éves lesz nemsoká).
2011. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazából nem tartozom egyik csoportba sem. Ha cumizik a gyerek, az sem zavar, de ha nem cumizik az is oké. Én próbálkoztam a cumival sokáig, de nem fogadta el, mindig öklendezett tőle vagy csak simán kiköpte. Így mi a nem cumisok közé tartozunk. Ha valaki megtudja mindig azt hiszik ellenzem a cumit, pedig nem. Így hogy nem cumizik az az előnye, hogy erről nem kell leszoktatni, de le kell majd szoktatni a szopiról. 18 hós és még mindig szopik. Biztos egyszerűbb lenne, ha cumi lenne cici helyett, de erről már lecsúsztam.
2011. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek! Nem gondolom, hogy rá fog szokni a későbbiekben, nagyon nyugodt, jókedvű baba, mondhatom, hogy egyáltalán nem sírós. Így "nyugtatgatni" sem kell. Akkor hisztis csak, ha éhes, de ez meg szinte rögtön megoldódik, ahogy a cumisüveg a szájához ér :o)

Remélem az éjjeli ébredések elmaradnak, bár annyira nem panaszkodom, 12-2 és 4-5 között ébred általában, este 7kor már alszik. Az ébredés reggel pedig 6.30-8 között szokott lenni. Csak néha irigykedem, mikor hallom, hogy milyen pici babák már átaludják az éjszakát :o) Csak eljön nálunk is egyszer az az idő...

2011. máj. 23. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
tegnapi 14:02-es vagyok. azt cáfolom, hogy ha cumi van akkor nincs cici , az én kislányom 2 éves korig vígan cicizett, amellett hogy nagy cumis. ;)
2011. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!