Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébikajákról mi a...

Üveges bébikajákról mi a véleményetek? Érvek-ellenérvek!

Figyelt kérdés
Vesz valaki ovko márkájú bébiételt??
2011. okt. 29. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Kecskeméti, Hipp, Univer, ezek jók, néha veszek, hogy legyen itthon tartalék, ha nincs idő főzni neki, vagy ha a sajátunkból nem tudok kivenni. Igyekszem "különlegesebbet" választani, amit itthon nem szokott enni, vagy nem sűrűn. Ovko-t egyszer vettem kipróbálni, de nem jött be. Nagyon száraz is volt, és nem is ette meg a kisfiam. Ugyanez a Nestlé-Alete bébiételnél is, az sem volt jó.
2011. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkabb fozok, frisset, friss alapanyagokbol. De, ha sietni kell vagy nem otthon vagyunk, csakis Hippet veszek, csak olyat, amiben nincs cukor es a tobbi felesleges (esetenkent karos) adalek.
2011. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én németországba élek és itt elég nagy a választék.


megnéztem mindegyiket mi van bennük.


ami szerintem jó, mert nem tartalmaz olyan hozzáadott dolgot amit nem ehet, pl a az Alnatura ételek, és a hipp ételek. a nestlések már tele vannak más dolgokkal.


az alnatura viszont nem nagyon izlett a gyerekemnek, de a hippeket szereti. mindegyik bio, sokkal jobb minöség mint amitha valami spanyol agyonpermetezett zöldséget veszel, amire az van írva hogy magyar.


szerintem a legjobb ha saját kertböl veszel zöldséget, na persze ha nem autópálya vagy nagyon nagy forgalmi út mellett laktok. de ha bolti zöldséget kell venned, akkor biztos hogy a bio bébiételek sokkal jobbak.


amin kiakadtam mo-n hogy a kecskeméti egy sima öszibarack pépet tele nyom cukorral.

2011. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy vettem ovko márkát, nem volt vele semmi baja a babámnak.

De jobb szereti a kecskemétit, és árban is kb ugyanaz. Szerencsére nem a drága hippet szereti :)

Első babám CSAK a bébiételt fogadta el kb 1 éves koráig!!! De még utána is sokáig kért, majdnem 2 éves koráig néha kapott pl gyümiseket.

Most a második babám szereti a főztömet, viszont a bébiételes gyümölcsöket jobban szereti, mint az igazi gyümiket. El is hiszem, olyan rossz barackokat vettem néha, nem csoda, hogy nem ízlett neki, bezzeg az üveges mindig nagyon fini.

Nekem nincs bajom az üveges bébiételekkel, nem méreg az, hanem jó dolog.

2011. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben is középutat kell találni. Biztosan nem jo ha egy baba csak üvegeset kap,de semmi baja nem lesz attól ha néha,vagy legalább fele-fele arányban azt kap. Én a kisebbik babámnak elég sok üvegeset adtam,mert nagyon el voltam havazva egy fél éves és egy két éves gyerek mellett,és bevallom az én életemet nagyban megkönnyitette az üveges bébiétel,de odafigyeltem higy azért főzzek is neki frissből. Az ovkoval nekem nincs problémám,bár az Univert és a kecskemétit jobbnak tartom.
2011. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Párszor vettem OVKO-t. A gyümölcsöset szerette a lányom, a zöldségeset csak eszegette, de nem volt valami hú de jó - úgy láttam.


Én főztem is sokszor, de ha úgy alakult az élet (kirándultunk, rokonokhoz mentünk stb.) akkor üvegeset kapott. Mindkettőt szerette. Az üvegesben az a jó, hogy olyat is meg tudtam vele kóstoltatni, amit itthon nem tudtam vagy nem mertem elkészíteni (pl. halas kaják - féltem, hogy rosszul csinálom majd...).


A Hipptől kétszer hányt a lányom (mikor már nagyobb volt és ehetett volna tejszínes kajákat, de úgy tűnik azokat nem bírta). A többi másfélétől nem volt baja.

Evett Kecskemétit, Univert is, és azok is jók voltak.

2011. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én sokáig csak babykaját vettem neki kivéve vasárnapi ebédnél.(persz mikor már nagyobbacska volt)Konyháról hozatjuk magunknak a kaját tehát azt azért nem adtam neki.Így elmentünk bevásároltam egy hónapra elengedőt mindig8volt hogy kérdezték hogy esetleg ikreim vannak holot csak egy havit egyszerre vettem)később főztem rá külön 1 éves kora fele ,de egyszerűen sose tudtam kis adagot és a fayasztott étellel meg úgy vagyok hoy akkor már inkább az üveges.Aztán elkezdte enni ő is amit mi és nem vettem többet.Én minden fajtát próbáltam de a kecskemétit szerette szite csak
2011. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Ovko-t nagyon nem szereti.Talán kétszer próbáltuk.Semmi íze, száraz, szinte fojtogatós az állaga.Egyszer vettem neki sütőtököset, mert azt nagyon szereti, megkóstoltam, és émelyítően édes volt.Lányom a kecskemétit szereti, néha veszek Univerest, de abból se jön be neki mindegyik.Hipp-ből csak a gyümölcsösök jönnek be, a többi nagyon sűrű, és a zöldséges-húsosok íztelenek.Egy időben főztem neki, minden félét, céklát, meggyet, cukkinit, krumplit stb. Ette is!De aztán kifogytam az ötletekből, és már én untam a kajákat, amiket főzök neki.És nem egyszer volt, hogy egy picit több lisztet, vagy tejfölt tettem a rántásba/habarásba, és talán 2 cseppel több főzővízzel öntöttem fel, és a WC-n húztam le, amivel olyan lelkesen pancsoltam.Sokszor egész délelőtt sétálunk, mire hazaérünk, neki már ebéd van.Ilyenkor jól jön, hogy van itthon.És bevallom, mostanában több bébiételt eszik.Külön már nem főzök neki, de mivel egy éves, sokszor eszik a mi kajánkból.Másrészt biztos vagyok benne, hogy ezek az alapanyagok minőségiek, erre nagyon odafigyelnek a gyártók.Változatosabb is, mert én pl. nem mernék neki borsót vagy karfiolt főzni, mert az még engem is felpuffaszt.Így eszik több félét.És az is biztos, hogy én nem tudnék a főztömbe hozzárakott vasat,C vitamint, omega 3 zsírsavat stb. tenni.
2011. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszer levettem a boltban a polcról az Ovko-t, de gyorsan vissza is tettem.

Leginkább Kecskemétit vettem. Az Univer szerintem nincs olyan finom, és kevesebb is van benne, mint a többiben.

A Hipp is fincsi, de azt csak akciósan vásároltam.

Próbáltuk még a Rossmannos Babydream-et, az is jó!

2011. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!