Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a sorrend az étkezés...

Mi legyen a sorrend az étkezéseknél? A hízás lenne a cél.

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos, most kezdtem el a darabos ételek bevezetését.Kapott már ropit, babapiskótát, kenyér darabkákat.Tejérzékeny gyanús, szóval a tejes dolgok kizártak egyelőre.Eddig anyatejes volt, de egy hónapja tápszert kap, és már csak este szopik.A vizet, gyümölcsleveket nem nagyon fogadja el, néhány korty maximum.Délelőtt tápszer, és valami darabos kaja.Délben főzelék.Délután tápszer+főzelék.Azt mondta a doki, hogy önmagában gyümölcsöt ne adjak neki, mert emeli a vércukrát ugyan, de hízni nem fog tőle, mert üres kalória, abból nem lesz izomzat.Hogy oldjam meg?Szüksége van a napi fél liter tápszerre, főleg ebben a melegben.De nyilván a rendes kajára is szüksége van, mert ebben a korban önmagában a tápszer már nem elég.Ha főzeléket kap, alig iszik tápszert. Ha tápszert kap kezdésnek, a főzelékből eszik keveset.Mit csináljak, hogy szépen hízzon, de a napi folyadék is meglegyen?
2011. máj. 23. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

"Tejérzékeny gyanús"?

Ez alatt mit értesz? És hogy lenne érzékeny, ha tápszert kap, amikor azok mind tehéntej alapúak?


Nekem mindkét lányom tejfehérje allergiás volt (kinőtték), te tápszer még a közelükbe sem kerülhetett ennyi idősen.


Egyébként egy éves korig ha 2/3 arányban van az anyatej és/vagy tápszer, és 1/3 a "szilárd", az teljesen ok.

2011. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milupa Pepti-t kap, ez egy speciális, kimondottan tejérzékeny babák számára kifejlesztett tápszer, amit az orvosa írt fel neki receptre, és amit ő ajánlott. Azért gyanús, mert nem bizonyítottan az, tehát nem diagnózis, csak feltételezés.Soha, semmi gondot nem okozott neki pl. a tejpép, amikor még kaphatta.Se hasmenés, se bőrkiütés, se hasfájás, semmi panasz.Az egyetlen tünet, a vontatott súlyfejlődése volt.A vérvétel alapján az egyik fehérvérsejtje picit emelkedett, ami feltételezi, hogy allergiás valamire.Ez az, amiért nem kaphatta még vissza a tejes dolgokat.Mivel ilyen pici babánál nem csinálnak allergia tesztet, így csak gyanú van.Képben vagyok a gyerekemmel kapcsolatban!
2011. máj. 23. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább menj el egy gasztroenterológushoz, és kérdi ki az ő véleményét. Minden tiszteletem a gyerekorvosotoké, de ez már nem az ő asztala, rég tovább kellett volna küldenie, ha valami problémára gyanakszik.
2011. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltunk gastroenterológusnál, kétszer is.Ő írta fel a Milupát, és mivel most már beindult a hízás, csak akkor kell visszamennünk, ha gond van.Ő utalta be laborba is.Hagyjuk a tejérzékenységet!Arra én odafigyelek, hogy ne kapjon semmi tejszármazékot.Az érdekelne, hogy ti hogy oldjátok meg ezt, szóval saját tapasztalatok érdekelnének, mert szeretnék neki mindent megadni, leszámítva sajnos a tejes dolgokat..
2011. máj. 25. 08:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ok, ne haragudj érte, hogy ezt javasoltam, ez így már teljesen más.

A husihoz mit szól? Elfogadja? Ezzel a fehérje le volna tudva.

A folyadék bevitelt esetleg teával (híg, cukrozatlan vagy alig-alig édesített) próbáltad már?


Abból, amit leírtál, úgy tűnik, viszonylag pici a pocakjának a kapcitása. Ha többször adsz neki enni, akkor összességében többet eszik?

2011. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dehogy haragszom, jót akartál!Igen, elfogadja a húst, minden nap kapja, az orvos is ezt ajánlotta, és a krumplit, mert a zöldségek körül ez a legtáplálóbb.Így minden főzelék alapja a krumpli, ehhez teszem hozzá a többit.A higítatlan teát még nem próbáltam,csak egyszer-kétszer (nem higítva), ebből se ivott sokat.Ha nagyon szomjas, néhány kortyot elfogad vízből is.De azt mondta a doki, hogy édes löttyöket ne adjak neki, mert elveszi az étvágyát..Igen, ő alapból egy kisebb baba ( 2,5 kilóval született), szóval nem túl nagy a gyomor kapacitása sem.Átlagban 160 g-ot eszik, de van, hogy megeszi a 180 -200 g-ot is, de ez a ritkább.Erőltetni nem tudom, nem is akarom.Amióta kitoltam az időt 2 etetés között 3-4 órára, lényegesen többet eszik, etetések között nem nassol, mert félek, hogy nem éhezik meg eléggé.Köszi!
2011. máj. 25. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!