Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfigyelés céljából bent...

Megfigyelés céljából bent tarthatnak egy babát egy hónapos koráig a kórházban?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nem ment el orvoshoz egész terhessége alatt,nagymamája hívta ki a mentőket amikor látta ,hogy vajúdik.2600grammal született meg a kisfiú (előző gyereke 3430gramm volt).Először azt mondta,hogy nem hozza a babát,miután kiengedték az anyát,azt állítja,hogy haza fogja hozni,de egy hónapig bent tartják megfigyelés miatt,mivel egy orvos sem látta egész terhesség alatt!
2011. máj. 24. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Ismerősödnek gratulálok. Jobban jár az a gyerek, ha inkább lemond róla és örökbefogadja valaki más.
2011. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Megkeresték a nagymamát(az édesanya nagymamáját) ,hogy vállalná-e a babát,mondta,hogy ő nem tudja,pár napja azt mondta,hogy már meg van a baba helye.De ezek szerint mégse,a nagyobbik fiát se ő neveli,hanem a nagyszülők!
2011. máj. 24. 10:44
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs, csak akkor nem adják ki, ha betegséget feltételeznek a babánál és ezért kell megfigyelni, ebben az esetben ott lehet vele az anya, vagy ha nem kiadható, mert nincsenek meg a feltételek pl. anya maga is gyámság alatt áll, a baba veszélyeztetett, nincs ház ahova viheti stb...
2011. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik szobatársam nem tudta, hogy terhes. Jött a baba, mint derült égből a villámcsapás. Bababarát kórház a miénk és végig vele lehetett a kisbaba. Sehova nem vitték, csak a szokásos vizitek voltak neki is, mint mindenki másnak. Annyi, hogy két napot ráhúztak a bent létre, hogy az otthoniaknak legyen idejük mindent beszerezni a kicsinek. Ám ez a bent lét sem volt kötelező. Nálunk az orvosok nagyon rendesek voltak. Kapott várandós könyvet, megkapta bele a pecséteket és hamar megcsinálták a papírokat, hogy a babának meg lehessen venni mindent minél hamarabb. Tehát az ismerősöd hazudik, de nagyon. Egyszerűen nem kell neki a baba és kész. Egy szülő nélküli gyermekkel több lett általa.
2011. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, hogy szerencse, hogy a vajúdásnál ott volt valaki. Valószínű, hogy ha a mama nincs ott, akkor nem az árva, hanem a halott csecsemők számát gyarapítaná.
2011. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt mi is így gondoljuk ahogy írtad,kedves utolsó.Nem is akarta,hogy mentőt hívjon a mamája,azt mondta,hogy nem is vajúdik.Miután beértek a kórházba fél órán belül megvolt a baba!Ő tudta,hogy babát vár,szólt is neki a védőnő,hogy menjen orvos,de azt mondta,hogy nem megy!
2011. máj. 24. 11:29
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tartják benn megfigyelésre, szerintem ködösít a leányzó ezzel az infóval. 8 hónapja született a környezetemben hasonló módon egy baba, csak ott én vettem észre, hogy terhes a leányzó, és vittem orvoshoz. 4 nap múlva megszült. Mivel nagyon rosszak a körülményeik, a jegyző engedélye kellett, hogy hazaadják a babát, ő meg elég nehezen tudott dönteni. A 4. napon szóltak neki a kórházból, ha másnapig nincs papír arról, hogy hazamehet a baba, csecsemőotthonba viszik. Szóval tuti nem tartják az újszülöttosztályon 1 hónapig.
2011. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért hihetetlen, hogy 2011-ben valaki még a múltbéli pletykások szintjén ragad. Szerintem semmi közöd hozzá, hogy hogy zajlott a terhesség, mit csinált a babával.

Pláne visszataszító, hogy itt firtatod, mi lehet a háttérben. Oké részleteket a terhességről, szülésről valaki a kiváncsi orrocskádra kötötte, de a többi nem tartozik rád. Azt csinált a gyerekével, amit akart. Ha megfigyelik és aztán hazahozza, az sem a te dolgod. ha a nagymama fogja felnevelni az sem. És ha lemondott róla, az sem. Ki fogod bírni egyébként, hogy ne más dolgával törödj. Például foglald el magad valami hasznossal, szedj szemetet-mondjuk. El is fáradsz, jót is teszel a közösségnek és nem lesz időd az ismerős dolgán agyalni.

2011. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 12:01!

Szerintem meg éppen ez korunk rákfenéje, amiről te írsz. Mindenki foglalkozzon a maga dolgával. Pedig elég sok dolog megoldható egy kis egymásra figyeléssel.

2011. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

12:01-esnek

Csatlakozom az utánad íróhoz! Ez a közönyösség, ez fog minket elpusztítani...

2011. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!