Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el adni 4,5...

Hogyan kezdjem el adni 4,5 hónapos kisbabámnak a sütőtök vagy őszibarack bébiételt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy étkezésekhez kötve vagy étkezések között? Ha az étkezésekhez kössem, mikor adjam: tápszer előtt vagy után? Már 3-4 kanállal kapott, mert gondolom ezt is fokozatosan kell bevezetni, de nem tudom, hogy ha többet enne, mikor adjam Neki oda. Ti hogyan csináltátok?
2011. máj. 24. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Már ne haragudj, de tápszer + bébiétel... marha szarul hangzik. Itt a nyár, rengeteg zöldségnek és gyümölcsnek most van idénye, miért kell szegény gyerekeket konzervvel etetni? Hidd el, hogyha csak ősszel fog őszibarackot enni, nem lesz semmiről lemaradva és nem lesz vitaminhiányos sem (sütőtök dettó).

Amúgy új étel bevezetését általában ebédhez javasolják, mert ha valamire allergiás, akkor estig előjön és nem éjszaka kell szenvedni vele. Mivel 4,5 hónaposan tejalapú étrendre van szüksége, előbb kapjon anyatejet (tápszert) és utána jöhet az új étel, de csak 2-3 kanálnyi. Következő nap többet és harmadik nap már ehet egy rendesebb adagot is.

2011. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem is azért kérdeztem, mert lemaradna valamiről, de hetente csak egyszer kakil, és a védőnő szerint az őszibarack és a sütőtök segítene ezen. Én is így gondolom, ahogy Te, de sok minden fogja a hasát, és nekünk most ezeket kerülni kell. Majd a védőnőt is megkérdezem, de előbb kíváncsi voltam, hogy más hogyan csinálta.
2011. máj. 24. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:

A lányom már napok óta nem volt hajlandó elfogadni a tápszert, csak éjszaka, ezért 4 hónaposan azt mondta a doki, hogy az összes nappali étkezést kiválthatom rövid időn belül. Első nap reggel őszibaracklébe turmixolt banánt evett (1 egész banán bement:)), ebédre alma-sütőtököt, vacsira pedig őszibarack-almát. Minden kaja teljes adag volt, mert már éhezett és egyszerűen rárabolt. Most még cumisüvegből kapja (a cumin vágtam lyukat). Most 5 hónapos, kb 1 hét múlva akarok átállni aa kanálra, amikor a husit is bevezetem. A banánra és a répára mondta a doki, hogy hasfogó, de a lányomnál ezekkel sem volt gond.

Bocs, hogy hosszú lettem, ha van valami kérdésed írj privit!

2011. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm!!! Szerintem írni fogok, mert biztosan merül fel bennem kérdés. És még egyszer külön köszönöm a hosszú választ! :)
2011. máj. 24. 21:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálam az vált be, hogy vettem jó kanalat (DM-es, 5-ös csomag) és őszibarackot adtam neki. Én akkor adtam, amikor éhes volt. Elég hamar (2 hét) elfogadta, és kiváltottunk egy tápot. A sötőtökössel ugyanez volt.

Amikor viszont fáradt, akkor Avent variábilis cumisüvegből adom. Ennek van olyan lyuka, ami elég nagy, és nem kell a cumisüveget kivágni. Ebből simán kiitta. A Hippes ételek folyékonyabbak, ezért én cumisüvegbe ezeket tettem (esetleg fél dl. forralt vizet is beletettem).

Amúgy meg a bébikaják megbízhatók. Dokinénink mondta, hogy ha nincs őszibarack (most meg még nincs), se sütőtök frissiben, akkor adjam azt, mert ettől a legkevésbé allerigásak. Sokszor a paradicsomra kent vegyszerek allergizálnak, nem is a paradicsom!!! A paradicsomos bébiétel viszont biztos forrásból származik. Én amúgy Univer, Hipp és a nem cukros Kecskemétiket veszem.

Persze néha főzök is, amikor van friss zöldség, gyümi, de hát epret nem adhatok neki... :D

2011. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne étkezések között, mert akkor nassol, bármilyen kevés is a mennyiség, és nem éhezik meg eléggé a főétkezésre.Én mindig tízóraira adtam az újdonságokat, így estére biztosan nem szenved, ha valami nem tetszett neki.De az őszibarackkal, sütőtökkel nem szokott probléma lenni.És tényleg mindkettő hashajtó hatású, tapasztalat!Ráadásul a lányom kedvencei a mai napig.:)) Én nem vagyok bébiétel ellenes, sőt!Van az úgy, hogy nem tudok főzni, akkor nagyon is jól jön a bébiétel.Én se tudnám ilyen finomra megcsinálni.Nem tartalmaznak hozzáadott cukrot, aki nem hiszi, olvassa el az üveg hátulját.Szigorúan ellenőrzött, bevizsgált gyümölcsökből készülnek, ezeken biztos nincs vegyszer ( a Hipp-re rá is van írva, hogy bio), komoly minőségi ellenőrzésen mennek keresztül ezek a termékek.Amit a zöldségesnél veszel, nem biztos, hogy ilyen tiszta.Lehet, hogy agyon volt permetezve..Na mindegy!Egész nyugodtan adhatod a babádnak, imádni fogja!A keresztgyerekeim ezen nőttek fel, egyik sem válogatós.
2011. máj. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szoptatás előtt adtam mindig, mert ez csak kóstoltatás, az volt a fő, az anyatej.Ráadásul ha először adod a tápszert, lehet, hogy jóllakik vele, és nem fog neki kelleni a gyümölcs.
2011. máj. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én tízóraira adom,tápi előtt.
2011. máj. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van, így fogom csinálni. Előbb a gyümölcs, aztán a tej vagy tápszer. Sajnos nem szopizott, fejem Neki az anyatejet, így azt is üvegből kapja, csak sajnos egyre kevesebb van. Talán ez a kis gyümölcs megoldja a kaki gondunkat is, és legalább találkozik új ízekkel is.

Én is megbízom a bébiételekben, de természetesen vettem egy párolót is, úgyhogy fel vagyok készülve mindenre. :) De most még csak egy pici adag, a tízórai előtt! Nagyon köszönöm!!!

2011. máj. 25. 08:25
 10/11 anonim ***** válasza:

7.50-es vagyok.

Amíg csak tápit kapott addig naponta 1x volt kaki,amióta kap gyümit napi 3-4x is van.

Ne aggódj lesz "csomagod" komoly szaggal. :))

2011. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!