Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kifogytam az ötletekből. Mit...

Kifogytam az ötletekből. Mit főzzek 9 hónaposomnak?

Figyelt kérdés

amit szoktam:

krumpli, meggyszósz, hús

krumpli, répa, brokkoli, hús

krumpli, spenót

durumtészta, paradicsom, pici hagyma, husi

üveges cukkini(bébiétel), krumpli

no meg az üveges kaják amik vannak ebben a korban.


de házilag mit adhatok még neki? mármint főzeléket?


szoktam még nasinak túró+gyümölcs, túrórudi, pici krémtúró, babadesszertek


2011. máj. 25. 11:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
s amiket főzünk magunknak pl: gulyásleves, paprikás krumpli..stb. azokból kaphat egy picit? mármint értem azt hogy a krumplit kiveszem ezekből, esetleg a levesből egy picike lé?
2011. máj. 25. 11:15
 2/19 anonim ***** válasza:

persze adhatsz nyugodtan a Tietekből.


én régen főztem egy nagy adag bolognai-t babának sok zöldséggel ha nem volt ötletem azt mindig megette.


ha ma lenne ilyen pici babám tökfőzeléket főznék neki de már nagylányom van .ma borsófőzelék lesz nálunk.

2011. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tegnap gulyáslevest csináltam, összeturmixoltam és azt ették a fiaim, 9 hósak. Én alapba nem főzök főszeresen, azt kapják amit mi is eszünk általában.
2011. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

én durumból szoktam a bolognait főzni neki, én is akkor ha már nincsen ötlet. :)

Tököt még nem evett, még nem láttam a piacon. sütőtök nem jött be neki.

Borsót csak üvegest szoktam adni neki, mármint bébikajásat.

már ma azon agyalok mit kellene holnap főzni?

2011. máj. 25. 11:23
 5/19 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kaphat a tietekből!

Az én babám 8 hónapos kora óta kapja a mienket, pl.: sárgaborsó főzelék, rakott karfiol, húsleves mindenféle zöldséggel (krumpli, fehérrépa, sárgarépa, zeller), töltött paprika, krumplis tészta, stb!

Nasinak az enyém is kap túrórudit, natúr joghurtot gyümölccsel, ízesített joghurtot, tejbegrízt (rízstejjel készítem) fahéjasan, gyümölcsöt simán vagy keksszel, lekváros kenyeret. Heti egyszer adok neki májat is (megfőzöm a krumplival, vízzel higítom, hogy csússzon). A főzelékbe vagy magában adhatsz már neki főtt tojássárgáját is.

2011. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszi, legközelebb kap a gulyáslevesből. húslevesből már kap répát, krumplit, pici husit kevés lével villával összetorve.
2011. máj. 25. 11:24
 7/19 A kérdező kommentje:

köszi az infókat, a tojás sárgájára már gondoltam, de akkor legközelebb kap a főzelékbe.


kenőmájast, vajaskenyeret adok neki én is.


lekvárból milyet?


ma a nagyi (anyum) tarhonyalevest csinál. akkor abból kivehetem a krumplit egy kis lével?

2011. máj. 25. 11:25
 8/19 anonim ***** válasza:

igen adhatsz a levesből burgonyát.


lekvárt egy éves kor alatt nem nagyon javasolják de házi készítésüt lehet nyugodtan.

2011. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ki egész nyugodtan, neked is jobb ha nem kell külön főzögetned. 10 és fél hónapos a lányom egy jó ideje ( 8 hó körül ) abból kap amiből mi.
2011. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

kedves harmadik:


meggyet, spenótot lisztel sűrítem. a főzelék is mehet azzal vagy még mindig krumplival? azaz múltkor a s.répa főzelék is liszttel ment.májat, rízs is kap már a lányom.


rakott karfiol az amit magatoknak főztök?

akkor sárgaborsó és karfiol is adható neki?


milyen natur joghurtot adsz? aktivia, danon?

rízstejet hol lehet kapni?


olyan ötletesek vagytok mindnyájan!!!

2011. máj. 25. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!