Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külön szobába költözés! Korai...

Külön szobába költözés! Korai még?

Figyelt kérdés
Egy szobában voltunk eddig 4 hós lányunkkal, de most lehetőségünk nyílt rá, hogy megcsináljuk azt a szobát, amit eddig nem használtunk és csak a lomos volt (festés, parkettázás, stb...) Szerintem mire teljesen elkészül 5-6 hónapos lesz. Korai lesz még hogy külön szobába kerüljön? Nem is szeretném túl sokáig húzni a dolgot, hogy inkább most szokja meg míg pici. Szerintetek?
2011. máj. 25. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem korai.

Első babánk 2 hósan ment külön tőlünk, második már az első naptól.

Úgyis hallod, ha megébred éjjel esetleg. Gondolom nem 200 méterre fog aludni tőletek :)

2011. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A mi babánk születésétől fogva különszobában alszik.Van bébiőrzőnk és légzésfigyelőnk,így halljuk,ha van valami gond.

Szerintem egyáltalán nem korai.

2011. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk is 5 hónapos volt picúrkám amikor külön szobát kapott, azóta sokkal jobban alszik!!!
2011. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mi 3 hósan raktuk át, de melletünk van a szoba és jbb is mert sokszor felébred cumiért
2011. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Kedves Utolsó! A kislányom rám hasonlít abban, hogy minden megfordulásunkra ő is megmozdul, de én ugyanez vagyok, ha már egy mélyebb levegőt vesz, arra is felkelek, nem tudok nyugodtan pihenni. Ezért is lenne megoldás a külön szoba. Remélem.
2011. máj. 25. 16:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Pl hogy éjjel szoptatsz-e - hányszor ébred meg éjszaka, hogyan alszik el (cicin-e, vagy egyedül), mennyire igényli a testközelséget. Te nem fogod hiányolni magad mellől? Nem fogod azt fülelni, vajon alszik-e, vagy sír?

Vagy inkább az a típus vagy, aki akár több napos sírni hagyás árán "megtanítja" a gyereket egyedül elaludni?

Neked kell eldöntened.


Én tuti nem raknám át másik szobába, és nem is fogom, amíg elférünk (azaz amíg nem jön a kistesó), vagy amíg ő maga nem igényli. Egy ágyban alszunk, és mindhármunknak ez így felel meg.

2011. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, Te hogyan érzed jónak.

Engem sokan kiröhögtek, de én füldugóval alszom (amúgy is a férjem miatt), és az újszülött mellett is úgy aludtam, mert ha kivettem, akkor egy nagyobb szusszanására is megébredtem, így viszont csak akkor, ha nekem jelzett. Mózes kosárban, majd később kiságyban aludtak mellettünk a gyerkőcök. A nagyot kb. 20 hónaposan tettük külön szobába, a picit meg kb. egy évesen tudtuk bevinni mellé, de hajnalban így is át kellett mennem egyszer szoptatni.

2011. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bogyo110 ***** válasza:
nálunk 6 hetes kora óta külön alszik és mióta áttettük a saját szobájába átalussza az éjszakát most 4 hónapos!
2011. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én babám kezdettől fogva külön szobában aludt. Így most már (féléves) tudja, ha a szobájába megyünk, ott alvás van. Mi sem zavarjuk a nyugodt pihenésben, és ő sem minket. Éjjel eleinte 2-3 alkalommal szopizott, akkor a nappaliban megetettem. Nem volt ezzel soha semmi gond. :) A legelején egy sólámpa égett nála, de most, hogy már nagyfiú, azt is lekapcsoltuk.
2011. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lányom 6hónapos volt mikor kiköltöztünk az ő szobájából a miénkbe.Nem volt semmi gond,még jobbat is alszik szerintem.Nem hallja a mocorgásunkat,meg több a levegő is.Elég pici a szobája.
2011. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!