Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondtatok/mondtok/tervez...

Mikor mondtatok/mondtok/tervezitek hogy mondtok esti mesét gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ez természetes dolog, hogy valaki mesél este a gyerekének szerintem.
2011. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves volt, amikor érdekelni kezdte. Azóta mindennapos program.
2011. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbnak 3 éves kora után kezdtem mesekönyvből mesélni. Közben a huga 1,5 éves lett,akkor "hallgatta" Ő is a mesét.

Micimackót olvasok nekik. - klubb tagok vagyunk,minden hónapban jön egy könyv. Ezek közül választ a nagy.

De van egy népmese gyűjtemény is,de ahhoz még kicsi.


Nappal is szoktam a déli alvásnál olvasni,ha a kicsi a tesó mellett akar aludni- mire a mese feléig érek,addigra a nagy el is alszik. A kicsi a vége előtt 4-5 lappal szunyál el.

2011. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
kb 6 hónapos korától. 1 éves korától nagyon szépen elalszik a mesére. Ő még természetesen nem érti, de a rutin meghozta a hatását, tudja, hogy alvást jelent.
2011. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kisfiam, de nem mesélek neki, mert ha könyvből akarok, akkor el akarja venni a könyvet és nézegetni akarja, ha meg fejből mesélek, akkor annyira figyel, hogy nem alszik el emiatt :) de próbálkozok időről időre, hátha sikerül :)
2011. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 hós a lányom, én is próbálkozom, de ő is elveszi a könyvet, lapozni akarja. Így a keményfedeles könyveket nézzük este, elmesélem, hogy mi van rajta, majd lapozunk tovább. Ezt viszont igényli, mert hozza a könyvet, teszi a kezembe, vagy az apja kezébe. Mi még itt tartunk. Ha van a könyvben egy kis mondóka szerű valami, azt elolvasom neki, de nem mindig várja meg, hogy végezzek egy-egy oldallal. Szóval igazi meseolvasás még nincs, majd talán később megpróbálom, mert mi is szeretnénk, ha lenne mese alvás előtt.
2011. máj. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak sokáig minden este mondókáztam. Aztán elkezdte egyre jobban követelni, mindegyik után mondta, hogy még, még, meg vezényelt, hogy nuszi - nyuszisat mondjam, stb. Szóval észrevettem, hogy felélénkül tőle. (A mondókák olyan pattogósak valahogy.)

Úgyhogy 17,5 hónaposan kezdtük el, hogy lefekvés előtt egy kemény lapos könyvből olvasok neki. Az ölemben ül, közben issza a tejitalát. Elolvasom neki ami az adott oldalon van, majd megbeszéljük, hogy miket lát a képen. Mi van ott, mit eszik a nyuszi, mit csinál a béka, stb... Azokat szereti a legjobban, amiben az állatok elmennek a végén aludni.

És érdekes, de az első ilyen este elolvastunk egy könyvet, és szó nélkül lefeküdt aludni. Nem követelt többet, nem pörgött fel tőle, így azóta esténként csak mesélünk. 20 hónapos

2011. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!