Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom nem...

3 hónapos kislányom nem fogadja el a vizet, mit tanácsoltok? Hogy próbáljam, hogy elfogadja? Lehet neki valami mást adni?

Figyelt kérdés
Csak anyatejet eszik, és ebben a melegben úgy gondolom, hogy két szoptatás között néhány korty vizet kellene innia. Minden csecsemőtea és ital ami boltban kapható, 4 hónapos kortól javasolt, legalábbis én csak ilyet találtam.
2011. máj. 26. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatsz, így felesleges vizet adni neki, ha szomjasnak látod, akkor szopiztasd meg gyakrabban.
2011. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam,de a fiam addig,míg szopizott,nem fogadta el a vizet.Mikor elkezdett mást is enni,simán elfogadta.inkább tedd mellre,ha szomjasnak látod.csecsemőteákat meg nem adnék neki,mert cukrosak.
2011. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha nagyon meg szeretnéd itatni, próbált meg a sima, gyógyszertárban kapható édesköményből készített teát. Abba ha nem szeretnél, nem teszel cukrot. Abban tuti nincs adalék, és már nagyon pici babáknak is lehet adni.
2011. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

az anyatej 80%-a víz

minek akarsz még plusz vizet adni neki ???


ha szoptatsz és meleg van max kínáld meg többször akár óránként ha szomjas elfogadja ha nem akkor még a vizet sem fogja bárhogy akarod


az elején egy hígabb vizesebb tej jön az oltja a szomját

a hátulja meg zsíros laktató ez csillapítja az éhségét


ha csak szomjas akkor keveset fog szopni


nekem az első babámnál volt ez simán óránként megkínáltam ha kellet szopizott he nem akkor nem

most 9 éves és kibírta 2 éves koráig víz nélkül :-))

a fiam szintén ö most 6,5éves vasgyúró :-)

2011. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

én rendes csecsemőteát adtam neki újszülött korától, semmi baja nem lett tőle. Tápszeres.

Egyébként - személy szerint - akkora butaságnak tartom ezt a csak anyatejes dolgot, bár embere válogatja. Én belehalnék, ha szomjas vagyok és víz helyett például tejet kellene igyak. Éppen ezért nem akartam szenvedtetni a fiamat sem. A férjem simán bevedel 2 liter tejet víz helyett egy nap. De én nem az ő bőrében vagyok.

2011. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó te nagy butaságot írsz!


Persze, hogy iszik a babád, mivel TÁPSZERES és a tápszeres babákat köztudott, hogy célszerű itatni. A csak anyatejes babáknak NINCS szüksége semmi másra, előttem már szépen leírták, hogy az anyatej nagy része víz, főleg az előtej olyan áttetsző, kicsit opálos, bizony-bizony az nagyon is jól oltja a baba szomját.


Teát, vizet és minden mást ehet, ihat még a babád egész életében, ANYATEJET meg csak most van lehetősége, tedd mellre ahányszor csak lehet!

2011. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért is próbálkoztam vízzel két etetés között, mert a védőnő azt mondta, hogy minimum 2 óra teljen el két szoptatás között, mivel nekik még kevés a gyomorsavuk, fájni fog a hasa, ha ettől gyakrabban szoptatom.

Én is tudom, hogy az anyatej első része a szomjat csillapítja, de ezt ebben az esetben nehéz betartani.

2011. máj. 26. 12:58
 8/14 anonim ***** válasza:
ugyan! 3 hónapos babád nem lesz hasfájós attól ha sűrűbben cicire rakod. Az én kislányom extrém hasfájós volt, most 15 hetes és kutya baja, igény szerint szopizik, van h óránként
2011. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a rooibos teát, annak finom édeskés ize van és jó hatással van a babákra, 0 hónapos kortól adható! Az én lányom is csak szopizott 6 hónapos koráig, de mikor jöttek a melegek (4-5 hós volt) adtam neki a rooibos teát és szerette nagyon (nem ivott többet 4-5 kortynál, de engem megnyugtatott, hogy ivott:o)!!!
2011. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az enyém se itta meg a vizet,de amióta ilyen meleg van egyik napról a másikra 150ml. iszik.(5 hós)

Ha szomjas inni fog!

2011. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!