Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 9 hós, és még...

Kislányom 9 hós, és még mindig csak szopik, semmi mást nem hajlandó enni. Meddig lesz neki elég?

Figyelt kérdés
A főzelékeket egyáltalán nem eszi, a tejpépet se eszi meg. Csak gyümölcsöt meg joghurtot eszik, de egyszerre csak pár kanállal. Folyadékot se akar inni, a comisüveget nem is tudja használni, pohárból is max. pár kis kortyot. A védőnő azt mondta, hogy először próbáljam a szilárd kaját, és csak a végén adjak cicit. De ha éhes akkor sem hajlandó enni, addig ordít, amíg nem kap cicit. Néha egy-egy csipet kenyeret vagy egy kekszet elmajszol, de ennyi. A gyümis húsost néha megeszi, de kb. 4 nap alatt fogy el egy üveggel. Mégis mit csináljak vele? Mi van ha valami történik velem, éhen hal!? Segítsetek, hogyan tudnám rászoktatni a rendes étkezésre!
2009. márc. 16. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Enyém 6,5 hós, 2 hete kezdtük a kóstoltatást. Nálam is volt az első héten probléma, hogy nem ette meg. Aztán az vált be, hogy 9 körül megszoptatom, aztán kicsit pihizünk, sétálunk, megpróbálom elaltatni, ő max. fél órát szokott aludni egyébként is. Így 10 körül még nem olyan nagyon éhes, viszont nem is álmos. Ekkor adom neki a gyümit, így megeszi. Mikor eszek (pl. joghurtot) mindig leülök vele szemben és mutatom neki, hogy látod, anya is eszik... hm... de finom! Olyankor általában nagyon nézi mit csinálok, így gondolom felkeltem a kíváncsiságát. Az ő kajcsijával is csináltam, hogy előtte egy kanállal ettem belőle és mutattam/mondtam, hogy ez nagyon finom, kóstolja meg ő is. Persze így is volt egy nap, amikor egyáltalán nem evett, ma pedig nem sokat. Egy üveg gyümi 3 napig elég neki, persze őneki még elég is ennyi. Gyümi után megkínálom cicivel, de általában nem szokott kérni, vagy csak párat kortyol. Próbáld te is előlről kezdeni, egyesével, apránként kóstoltatni vele. Ha bőven van tejed, akkor nagyon nem kell aggódnod, mindenhol azt olvasom, hogy a fő táplálék 1 éves korig az anyatej (már ha van), a többi csak kóstolás, táplálékkiegészítés, vitaminpótlás. Ha a dokid, védőnőd nem mondja, hogy ez nagy baj, akkor szerintem nem kell aggódnod!

2009. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtetem, hogy úgy próbáltad, hogy anyatejet keversz a kajájához? Mert esetleg azt is ki lehet próbálni, akkor talán jobban megeszi. Aztán szépen fokozatosan egyre kevesebb tejjel csinálni és akkor hozzászokik az új ízhez.
2009. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az kissé megnyugtat , h nem vagy egyedül ,akkor csak azt tudom irni , h az én 9 hós lányom is alig eszik meg valamit . én még nem tudtam kiváltani a szopikat 5 -6 * szopik/ nap.

Minden nap kinálom gyümölccsel és főzelékkel is , de kb 4-5 kanállal megeszik és fél óra 1 óra múlva kéri a cicit.

Ne aggódj éhen nem fog halni , ha megérik az evésre enni fog türelmessen próbálgasd kinálgasd gyakran és egyszer majdcsak elfogad egy normális adagot is.

Fel a fejjel nem fog örökké szopizni!:))

2009. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányom dettó ilyen. 14 hónapos, 7 hónapos korában próbáltuk először az almát, aztán minden mást. Most 14 hónapos és még nem eszik. Amikor elment 8 hós korában 2 nap alatt a tejem egy betegség miatt, akkor a tápszerre egy nap sírás után átállt, de a kaja még mindig nem megy. Amit megeszik, az a vaníliás babadesszert, a hipp őszi-alma, a keksz és a puffasztott kukorica. Jobb napjain krumpli, csirkemell, esetleg húsleves leve, de ezt max heti egyszer. Én úgy érzem, ennek soha nem lesz vége. Egyszerűen a szemetesnek főzök... A mi kajánkat is kóstoltatom, de az se kell neki.
2009. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos.6 hónapos kora óta próbálkozok a hozzátáplálással,de 1 héttel ezelőttig sikertelenül.Eddig csak a cici kellett neki,pedig én is próbáltam már mindent.Úgy,hogy nagyon éhes volt ő is addig sírt amíg nem adtam oda a cicit.No de 1 hete a szokásos próbálkozásom alkalmával,már vártam a megszokott öklendezést és kapálózást,de csak elkezdte nyelni a gyümölcspürét és meg is evett belőle fél doboznyit(Nestlé műanyag dobozos),aztán másnap is...azóta a répát próbáltam,de azt nem akarta megenni.Hát remélem,hogy most már beindul a dolog.Mondjuk nálunk úgy történt,hogy ott volt anyu,az öcsém,a férjem és én és közben beszélt mindenki hozzá.Lehet,hogy azért ette meg,mert nem volt így unalmas.Nem tudom.Ja,és én sem voltam feszült akkor.Hát remélem,hogy egyszer tényleg elkezdenek enni a babáink.Addig is kitartást!És erőt a sok rossz megjegyzéshez(legalábbis én kapok elég sok kritikát),mert az én környezetemben lévő emberek még nem igazán hallottak ilyet,hogy egy ekkora baba ne egyen.Még a védőnő sem,és szerintem azt gondolják,hogy én nem akarok neki adni mást a tejen kívül.Hát én már ettől is tiszta depi vagyok.Azért remélem segítettem valamicskét.
2009. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát igen, én mind a kétszer olyan védőnőt fogtam ki, akinek nincs még gyereke. Így elég nehéz tanácsot adni...Azért kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül.
2009. márc. 16. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!