Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom nem hajlando semmien...

Nittababy kérdése:

Kislányom nem hajlando semmien fözeléket megenni sem gyümölcsen sem higitva sehogy mit csináljak aggódom nagyon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:

mennyi idos?

enyem sem volt soha hajlando.

mast kap, ennyi az egesz :)

(amiota kepes szilardat enni, nem evett pépeset, fozelekeset. csak amit meg tud fogni )

2011. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Azt adj neki amit szeret, és kész.
2011. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és az nem baj hogy csak gyümölcsöt adok neki meg a tápszert mert mást nem hajlando megenni kiköpi és utána öklendezik fél orán keresztül azt monta a védönö hogy probáljam gyümölcsel de ugy sem fogadja el sajnos!!6és fél hónapos
2011. szept. 25. 12:56
 4/10 A kérdező kommentje:
a gyümölcsöt kekszel hogy készititek el neki milyen kekszböl baráltból??vagy hogyan kell??
2011. szept. 25. 12:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha még csak 6 és fél hónapos ne erőltesd.

Vannak babák akik csak később kezdik el élvezni az ízeket, van amelyik nem érett még ilyenkor arra, hogy új ízeket elfogadjon. Nekem is a védőnő mondta.

Hagyd egy kicsit, had kóstolgassa a gyümölcsöket, ha az ízlik neki. Majd 1-2 hét múlva probáld meg újra a főzeléket, hátha már akkor elfogadja. Ha akkor sem, várj még egy kicsit.

Vagy próbálj valamilyen "köztes ízt", mondjuk sütőtököt nem túl édesen.

Egyébként és sima darál háztartási kekszet adtam a babámnak. Tökéletesen megfelel.

2011. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem 7,5 hónapig csak anyatejen élt, kilökte szájából a kanalat, bármi volt is benne.

Én 2-3 naponta megpróbáltam, egyszer csak elfogadta.

Nem vagytok lekésve semmiről!

Csak türelem!

2011. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy igaz!Ne erőltesd!Nem vagytok lemaradva!Egyszercsak majd elfogadja,mikor megérik rá!Tapasztalat!
2011. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krisztivan ***** válasza:
100%
Ne aggodjál,majd változik.Pici még.A fiam majd 2 hónapig csak olyat evett amiben sütőtök volt.Már féltem hogy besárgul tőle,de aztán egyszercsak megtáltosodott(kb.7 hósan)most már 1 éves múlt és mindent megeszik,még azt is képes lenne amit azért még neki nem szabadna(csípős).Ne eröltesd de azért 2-3 naponta kináld meg mással is mint amit megszokott.Így nem lesz rajtad sem nyomás és a babádnak is adsz még időt az ízek megismerésére.
2011. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6 és fél hónaposan még tényleg nem érdemes ezen görcsölni!

Én is aggódtam egyébként, így én be vetettem a Sinlac port, és a lányom nagyon szerette.Bele kevertem a zöldségmixeimbe. :)Aztán azzal is szép lassan leálltam és most már szinte bármivel kínálom be is falja!!

Csak türelem, és nem lesz semmi baj! :)

2011. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó darabig az én lányomnak se kellettek a zöldségek, bár ő gyümölccsel keverve azért megette.Nem erőltettem, jó 2 hétig nem kapott. Aztán a sok "édes" után kapott "sósat":kiflit. Ezt követően már megette a zöldségeket is. Persze nem mindenért van úgy oda, de pl a paradicsomos burgonyát és a spenótot kimondottan szereti. Nem tudom, van-e összefüggés. Egy ideig én is tettem a zöldségekhez neki Sinlacot, de már nem kell.
2011. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!