Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatással van a babára,...

Milyen hatással van a babára, ha 4 napig nem vagyok vele?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, 2 szombat-vasárnap reggeltől este 6ig agykontroll tanfolyamra mennék.Lehet?
2009. márc. 16. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Neki ez még nagyon hosszú idő! Ők még nem tudják, hogy ha valakit nem látnak, az akkor is van. Én kihagynám most a tanfolyamot. Biztos lesz máskor is rá lehetőség. A döntés a tiéd, mint a baba is...
2009. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem te se birnad ki. En heti 2*3 orat vagyok suliba, de alig varom, h hazaerjek. O is nagyon nyugos szokott ilyenkor lenni az apujaval, pedig ha otthon vagyok nagyon jol elvannak egymassal.
2009. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

szia!!

én sem hagyom a babám másra, ha nem muszáj, de sajnos vannak, akiknek 3 hónapos korától a kicsinek dolgozniuk kell és mégis ugyan úgy szereti őket a kicsijük és fordítva. szóval szerintem menj nyugodtan, nem fog elfelejteni!!

2009. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
agykontroll tanfolyam bármikor lesz, a babáddal töltött pillanatok nem ismétlődnek...
2009. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez az idióta tanfolyamot te sem gondolod komolyan, legalábbis remélem.
2009. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is AK-s vagyok, nagyon hasznos, de nem lennék képes ennyi ideig másra hagyni... Itt olvastam egy riasztó esetet, hogy anyuka betegsége miatt 1 hétre nagyinál hagyta, és milyen nyomot hagyott a babában. Ha mindenképpen az AK mellett döntessz, javaslom, ha megoldható, apukája vigyázzon rá és legyenek a közelben. 1-2 óránként van 10 perc szünet, hogy pontosan mennyi időközönként, kérdezz rá és akkor menj ki hozzá. Domjánéktól is megkérdezheted Tf-on, esettanulmányok-hu-n megadják privát a számát vagy a szervezőktől. Ebédszünet úgy emlékszem 1 órás.
2009. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 12 és fél hónapos volt, amikor kórházba kellett mennem, mert jött a második baba. A kisfiam az apukájával a szülést követő napon bejöttek meglátogatni, és a fiam gyakorlatilag úgy csinált, mintha semmi közünk sem lenne egymáshoz, teljesen közönyös volt, szabályosan átnézett rajtam, mintha ott sem lennék. Teljesen egyértelmű volt, hogy nem a kistestvér érkezése rázta meg, hanem az, hogy fogtam magam és "leléptem" otthonról. Mikor hazajöttem több nap kellett, hogy helyreálljön a rend. Azóta megint bújik hozzám, de mostmár tudom, hogy nagyon megviselte, hogy itthon hagytam. Azt nem tudom, hogy ezt egy négy hónapos baba hogyan éli meg, de szerintem az még rosszabb, mert ő még nem is tudja kifejezni magát. Az én fiam legalább "meg tudott büntetni", így fejezve ki, hogy milyen csalódást okoztam neki azzal, hogy úgymond "cserbenhagytam". Én egy agykontroll tanfolyam miatt nem hagynám magára ennyi időre a babát.
2009. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozásokat! Hülye szórakozás! Ha más a véleményed, inkább írd le!
2009. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudtam, hogy a pici babák memóriája 2 hétre visszamenőleg működik. Amit nem láttak 2 hétig, legyen az játék vagy személy (akár az anyukája is) olyan neki, mintha sose látta volna. Nemrég azonban azt olvastam, hogy ebben a korban ez még rövidebb, csak 3-4 nap. Ezek szerint egyszerűen nem fog rád emlékezni ha újra lát. Nem tudom mennyi igaz ebből, de nekem ez is bőven elég lenne, hogy meg sem forduljon a fejemben, hogy napokig magára hagyjam, akárki is vigyáz rá. A többieknek igazuk van, a tanfolyam kihagyható. Én nemrég egy olyan eseményt hagytam ki, ami sosem ismétlődhet meg (meghívást kaptam a kedvenc zenészem lemezbemutató koncertjére és utána egy személyes találkozásra Londonba, csak az utazást kellett volna fizetni) Ugyan fájt a szívem, de nem is gondolkodtam rajta, hogy menjek-e. Egy tanfolyam ehhez képest semmiség.
2009. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon érdekes és hasznos dolog az agykontroll, de a helyedben várnék vele még jó néhány hónapot. Biztos vagyok benne, hogy nagyon megviselné a kislányodat ez a két hétvége nélküled.

Egyébként pedig te magad is nagyon el fogsz fáradni. A saját emlékeim szerint nagyon fárasztó volt a tanfolyam és én 4 hónapos korában még éjjel 2-3-szor keltem a kislányomhoz. Meg nem mellékesen nappal is még 2 és fél óránként szopizott. De ezt a részét ti megoldanátok máshogy.

2009. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!