Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatással lehet 9-10...

Milyen hatással lehet 9-10 hónapos babára, ha a szülei születésétől kezdve folyamatosan vitatkoznak?

Figyelt kérdés
Fejlődés, viselkedés, stb. Jelentkezhet ez akár később is?
2011. máj. 9. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hosszútávon mit okoz, azt sem, hogy fejlődésre, viselkedésre majd milyen hatással lesz, de amit tapasztalok, és ezt már direkt figyelem, hogy ha apával rossz passzban vagyunk, rossz napjaink vannak, olyan veszekedősek, akkor 2 éves kislányom szimplán lebetegszik. Tudom, hogy hülyén hangzik, de komolyan így van, nekem is hihetetlen.
2011. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

mivel a gyerek utánzással tanul, így el tudod képzelni, hogy milyen hatással lehet. ezen kívül a feszültséget megérzi, így nyugtalanabb, nyűgösebb, később hisztisebb illetve agresszívebb lehet.

csak egy példa: a tesóm bölcsödei gondozónő. sokat mesél, hogy miket produkálnak a gyerekek. egyrész mesélnek, ha már tudnak beszélni, illetve az otthon látottakat előadják. egyszer mesélte, hogy egy kisfiú a kiszuperált vonalas telefont csapkodta, és közben alig érthetően mondogatta:" a fa..om ki van, a fa..om ki van. no ezt sem a bölcsiben tanulta.

szóval vigyázni kell ezekre. persze a "felnőtt meccseket" le kell játszani, de a gyereket nem lehet becsapni, egyszereűn érzik, ha valami nincs rendben.

2011. máj. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos biztosan hatással lesz. Ilyenkor nagyon fogékonyak mindenre, így a környezetük hangulatára. Valaki mondta, hogy a kicsik lelke olyan, mint a vaj. Így vigyázzatok rá!
2011. máj. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Totálisan osztom az első véleményét! Három gyerekünk van, ha feszültebbek vagyunk vagy voltunk a férjemmel, biztos, hogy a gyerekek nehezebben gyógyultak, tovább betegek voltak, hihetetlen talán sokaknak, de így van. A gyerekek átveszik a feszültséget, érzik, megélik ők is. Éppúgy szuper hatással van rájuk, ha látják, hogy spontán megölelgetjük egymást, adunk egy-egy csókot egymásnak, jó a hangulat. Szerencsére inkább ez a jellemző. Nálunk főleg a középsőnek vannak antennái erre, ő a legérzékenyebb ilyen szempontból. Ha lehet, kerüljétek a veszekedést előtte, beszéljétek meg máskor a gondokat, mert érzékeli, az 100%.
2011. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazatok van, csak azt nem tudom hogy kellene csinálnom... Annyira félek, hogy a babának valami baja lett/lesz. :(

2011. máj. 10. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek másik szobába, kulturáltan beszéljetek, ne kiabálva, és főleg ne legyetek megsértődve egymásra sokáig, hanem rendezzétek le a dolgokat!

Ha előtte kapnátok össze, akkor előtte béküljetek ki...

Nekünk is vannak hülye napjaink, sajna a férjem és én is elég hamar fel tudjuk húzni magunka kis hülyeségeken.De tudatosan oda kell figyelni és tanuljátok meg néha-néha lenyelni egymásnak a hülyeségeket.Tehát ha látod, hogy párod tök feszülten jön haza, akkor ha beleköt valami kis dologba ne foglalkozz vele, ne kezdj el vitázni...Valahogy tényleg meg kell ezeket oldani, hogy ne azt tanulja meg, hogy így működik egy kapcsolat...és ezt magamnak is mondom.

2011. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha azota folyamatosan veszekedtek el kéne gondolkodni h igy akarod leélni az életedet?ennek akarod kitenni a gyereket?ha apával nem javul a helyzet,én lépnék(és én megtettem,és azota kisfiam is sokkal nyugodtabb)
2011. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!