Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni akkor amikor...

Mit lehet tenni akkor amikor a család meg a rokonok belebeszélnek a gyereknevelésbe? A babára is rossz hatással vannak ilyen dolgok?

Figyelt kérdés
már olyannyira zavar meg idegesítok, hogy attol félek hogy idegroncs leszek. még az a szerencse hogy a férjem meg a sogorék mellettem állnak. olyannyira zavarok, hogy a szakértoknek se hisznek, azt mondják hogy oket azért fizetik hogy elmondják, kozben meg nemértenek hozzá. ilyenkor megyek a falnak, mikor az anyué ilyet mondanak
2011. szept. 5. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elengedni a füled mellett. Jobb módszert sajnos még senkisem talált ki.
2011. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a babádra az van rossz hatással, ha ideges, szomorú vagy. a legjobb amit csinálhatsz, hogy elengeded a füled mellett. vitába szállni nem érdemes, csak magadat bosszantod fel. higgadtan megmondhatod azért nekik, hogy ha jót akarnak, akkor ezt abbahagyják.
2011. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

megmondod nekik h nyasgem, te gyereked annak hiszel akinek te akarsz!

De persze olvass utána az ő tanácsaiknak is hisz lehet h te tévedsz, ugye!

2011. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass meg mindenkit,és csináld ahogy akarod.

de azért Anyád is felnevelt Téged,ezt ne felejtsd el!!!

Manapság tényleg sok az esztelen tiltás.Keresd meg a középutat.

2011. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én megmondtam mikor ilyen volt, hogy az akkor volt, most meg én így nevelem a gyereket. Mondjuk nekem nem szólnak bele, csak ha van valami amit mondjuk többször hallok, megmondom ezt.

Ha nem értenek a szép szóból, és erőszakosak, és hiába próbálod leállítani őket, mondd meg, vagy befejezik, vagy fel is út... vagy elengeded a füled mellett.

A lényeg, hogy TE ne idegeskedj, mert az a babád is érzi.

2011. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha én azt mondom fehér ők azt hogy fekete, és fordítva. Biztos nem jó amit én csinálok, hiába van tapasztalatom a gyereknevelésbe és hiába ezen a területen dolgozom, én hülye vagyok, szerintük és semmi se jó amit én csinálok. Én is idegroncs vagyok ilyenkor, én elköltöztem 180kmre, ebből a távolságból tudom őket szeretni is :). Amit a legjobban bánok, hogy amikor haza jöttünk babával és apával a kórházból, itt voltak anyósék és anyámék, hogy "segítsenek" halálra idegesítettek a "jó tanácsaikkal" és semmit nem tudtam pihenni, és megfosztottak minket párommal attól az élménytől hogy család lettünk és együtt vagyunk a picivel itthon, mert persze ők mindenhol ott voltak, a hálószobánkba, a fürdetésénél stb. és mindig irányítottak hogy így fogd, oda tettd, ezt ad rá, jajj nem jóó stb.
2011. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg annyi, hogy elengeded a füled mellett, amennyire persze lehet, ha valaki erőszakosabb. Szerencsére nekem anyu mindig azt mondja, hogy ő mondd valamit és megfogadom vagy nem, sose szól bele, mondjuk kb. 2 hetente jönnek, mert másik városban laknak.

Apósom felesége mindig mond 1-2 dolgot, de azt is hozzáteszi, hogy inkább kalácsot adj, mint tanácsot, szóval megfogadjuk ha jónak látjuk, nem, ha nem. :)

Anyósom szokott őrületbe kergetni, ő közel lakik, de szerencsére ritkán találkozunk vele, mert amúgy tojik mindenkire. Neki egyszerűen meg szoktam mondani, hogy nincs igaza és ennyi.

2011. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nálunk is épp ez volt. akármit csinálunk az sose jo nekik. ha piros akkor nekuk sárga és fordítva. ha adunk rá sapit akkor az a bajuk ha meg nemadunk rá, akkor meg az. szoval így tortént nálunk is. tudnánk mi irigatni?
2011. szept. 6. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!