Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék segíteni babámna...

Hogyan tudnék segíteni babámnak a felállásban?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos és még nem akar felállni. Tudnék esetleg valamivel neki segíteni?

Egyébként erős baba, félkézzel kapaszkodva simán áll az ágy mellett, csak felállni nem akar. (plusz semmi félelemérzete, simán hátradobja magát...)


2011. máj. 26. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi 9 hónaposan kezdtünk el gyógytornára járni, mert a gyerekorvos javasolta pont azért mert elvileg akkor már fel kellene h álljon....nekem legalábbis ezt mondta.Most Lillus 14 hónapos de csak kb 1 évesen állt fel először magától. Gyógytornán mindig olyanokat csináltunk, hogy nekem kellett behajlítani a térdét, megmutatni, hogy hogyan kell. Az a fontos h térdelésből álljon fel ne felhuzza magát. Ezt gyakoroltuk sokáig.Ugyanigy voltunk a leüléssel. De megtanulta... :)
2011. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is gyógytornára vittem a lányom, mert nem is nehezedett rá a lábára. Otthon is tornáztattam. Senkinek nem kívánom, mert az én babám úgy sírt és nézett rá, hogy nekem is sírnom kellet. 2 éves lesz és már megyeget. Ami nagy szó!
2011. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én magamtól nem erőltetném. Kérd ki gyógytornász véleményét inkább. Itt 10-12 hónapot írnak, szóval nem biztos, hogy el van késve.


http://www.youtube.com/watch?v=Z8TGk0NfnHk&feature=related

2011. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez segít-e: a kisfiam úgy állt fel először magától, hogy egy alacsonyabb ágy mellé odamászott, és az ágytakaróba kapaszkodva felhúzta magát (nem otthon voltunk). Kb. mellkasáig ért az ágy teteje. Ekkor nagyon megdicsértem, nagyon boldog volt, és utána lelkesen gyakorolta mindenen a mutatványt. Az első pár hétben csak szőnyegen, pléden engedtem próbálkozni, hogy kivédjem az esésekből eredő sérüléseket. De hagytam elesni is, ha nem volt veszélyes helyen, így megtanulta, hogy óvatosabb legyen és ne engedje el magát, ne essen hanyatt. A kiságy rácsain is sokat gyakorolt, 2-3 napig sokszor elesett, azóta nem. Most már úgy áll fel a bútorok mellett, hogy csak az egyensúlya miatt kapaszkodik.

Lehet, hogy a kisfiad az óvatosabb típusba tartozik, de megpróbálhatod ösztönözni. Ha van alkalmas, stabil bútor, amire fel tudna kapaszkodni, tedd mellé és tegyél rá érdekes tárgyakat, amit meg akarna szerezni.

2011. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha sokszor állítod fel, lehet csak annyi az egész, hogy lustácska és tudja, majd kihisztizi... :) ne segíts neki pár napig, egyltalán. ha fel akar állni, majd megerőlteti magát. ha akkor sem áll fel egyedül akkor én is elvinném gyógytornászhoz, majd ő mutat gyakorlatokat.

a többi mozgásformát időben csinálta?

2011. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kislányom úgy állt fel az elején, hogy én feküdtem a földön mellette féloldalasan és belém kapaszkodva állt fel.
2011. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgy ösztönöztem a felállásra babámat, hogy valami olyat tettem a kanapé szélére (a kanapé olyan magas, hogy ha feláll előtte, akkor hónaaljáig ér), hogy érdekelje, nagyon akarja.
2011. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőltetni!Majd ő feláll magától ha eljön az ideje.Semmit nem kell sürgetni, és ne aggódj fel fog magától állni.
2011. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Két barátnőm is van, akiknek a kisgyerekük 13 hósan álltak fel először. Ők abszolút nem aggódtak.

Most 14hósak és teljesen rendben van náluk minden.

2011. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
zsályás fürdő jót tesz.:)próbáld ki veszteni nem veszítesz vele.
2011. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!