Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétféle faktorú naptejjel...

Kétféle faktorú naptejjel készültetek babátoknak a nyárra?

Figyelt kérdés

Én nem is tudtam, hogy kétféle faktorút kell használni.

Csak egy fajtát vettem.Azt is jól meggondoltam, mert igen drága némelyik.


2011. máj. 27. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Jézusom. Komolyan mondom, hogy ez már nagyon durva. Értem én, hogy veszélyes a nap, de akkor is. Lassan már egyáltalán ne menjünk napra, de azért vegyünk már nem is egy, hanem két naptejet. Hát hogyne...

Kedves Kérdező! Ez természetesen nem neked szól, csak én ezt már olyan nagyon túlzásnak tartom.

2011. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi is csak egyfélét használunk (30-as), a déli órákban pedig nem megyünk a napra (már most sem).
2011. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

50-es faktorút vettem, azt használjuk.

Miért kell 2 fajta?

2011. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

:o) Nézted te is a félkettőt? :o)

Valahol lehet igazság abban, amit mondtak, hogy addig kellene használni az 50 faktoros naptejet, amíg meg nincs az alapszinünk, utána pedig elég a 30, 15-ös a védelemhez. Ugyanis minél magasabb faktorszám, annál több kémiai anyag van benne, amit a bőrünkre (gyerekünk bőrére) kenünk. Én ezt szűrtem le a beszélgetésből.

Nekünk még tavalyról maradt a fiamnak 50 faktoros beba naptej, nekem 30 faktoros dm-es, a páromnak meg 3 éve van egy bioderma 50 faktoros, amit én utálok, mert nekem kell bekenni, és ha súrolom a kezem, akkor sem jön le róla a fehérség, de a párom napallergiás (vagy mi). Ezek alapján neki sem kéne ez az 50 faktoros.

A 1,5 éves fiamnak már jó színe van a karjának, főleg a kézfejének is :o) Lehet, hogy nyáron már én is csak 30-asat veszek neki, mert a beba addigra kifogy. De különben ezt én is most hallottam először :o)

2011. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kapcsolódnék az előttem íróhoz. Nagyon fehérbőrüek vagyunk a párommal, a babánk örökölte. Nem vettem neki 50-set, hiszen úgyse rakom ki órákra a napra a dél környéki időszakban. Inkább arra figyeltem, hogy ne tartalmazzon különösen veszélyes anyagokat.(A lista megtalálható az interneten, ha valaki rákeres). Forever-es ismerőse szinte mindenkinek van: ajánlom az ő sray-üket. Mi regisztrált vásárlók vagyunk, mert még használjuk néhány terméküket.
2011. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy UV szűrös kalapot is vettem, elővigyázatosságból.:)
2011. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, néztem a fél kettőt.Először 50 faktoros kell pár hétig, utána csak 15-30-ast szabad.

Én konkrétan allergiás vagyok a napra, úgyhogy igenis figyelek arra, hogy a babámat mivel kenjem.

Ma pl. 10 perc alatt kiütéses lettem, és azóta viszketek.Pedig csak reggel voltunk kint homokozni.

2011. máj. 27. 16:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Így lehet házilag jó napkrémet csinálni.

Nincs vegyszer, és te döntöd el a faktort is.

2011. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

jaj, lemaradt :)

[link]

2011. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!