Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek az üveges bébiételek...

Ezek az üveges bébiételek valóban kielégítik a babák igényeit? Van olyan baba aki ezeken nőtt fel?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Miért kételkedsz benne, hogy kielégítik-e a babák igényeit? Persze. Én sokszor még abból a szempontból jobbnak is tartom, mint a házi készítésűt, mert ezek szigorúan ellenőrzött alapanyagokból készülnek és szigorú előírások alapján, amiket otthon nem hiszem hogy mi meg tudunk teremteni. A 10 hós lányom vegyesen eszik, a főzelékeket általában csinálom, valamint gyümölcsből ami idényjellegűen van, azt is, ami jelenleg nem kapható (őszibarack, sárgabarack, szilva pl.) azt üvegesben kapja meg. Amikor anyósnál laktunk, akkor viszont nem pacsmagoltam, hanem csak üvegeseket evett.
2009. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm válaszod.Csak azért kérdeztem mert csupán 2ótat bír főzievés(üveges) után és 160-at evett belőle.Nem tudom,hogy ez normális...?Vagy csak csupán cicihiánya volt?7hónapos a kislányom.
2009. márc. 16. 16:34
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Az én babám 10 hós,és 95%-ban üveges főzelékeket,desszerteket,joghurtot és túrót eszik.Makk egészséges,és a védőnőnk és dokink szerint is maximálisan pártolja,mivel optimális mennyiségben tartalmazza a babák számára szükséges tápanyagokat.Nincs benne só,hozzáadott cukor(persze nem mindegyikben,jól meg kell nézni melyiket veszed meg)tartósítószer,színezőanyag.Az alapanyagok ellenőrzöttek,és nagyon szigorú a gyártási technológia.Ráadásul olyan étel kombinációk vannak,amiket én biztos,h nem készítenék(brokkoli nyúlhússal;tészta brokkolival és hallal;cukkini csirkehússal és rizzsel;stb.)Ilyen kis adagokat én nem is tudnék készíteni,így minden nap mást ehet.Én kóstoltam,a 8 hós babáknak készített ételek már nagyon jó ízűek,nem 1 kaptafára készülnek.Én általában Hipp,Nestlé,Univer,és Humana ételeket veszek.Nekem olcsóbb,mintha naponta ott állnék a konyhában(víz,gáz,idő)és változatosabb is,minta én főznék.
2009. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ.
2009. márc. 16. 16:37
 5/16 anonim ***** válasza:
19%

Én tudom, hogy milyen dolgok kerülnek az üvegbe!

Én nem feltétlenül bíznék meg bennük.

2009. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Első vagyok. Próbálj meg többet adni akkor. Általában egy üveg 190 gramm, tehát akkor nem adsz oda egy egész üveggel. Ahogy visszaemlékszem, a lányom 7 hósan már egész üveggel evett. Meg nem tudom sima zöldségpürét adsz-e vagy husisat, mert a husis jobban laktat, illetve esetleg keverheted. Mondjuk egy sárgarépapüré nem biztos, hogy túl laktató, viszont mondjuk krumplifőzelékkel és egy kis husival keverve már biztosan jobban eltelíti a babádat. Jó kísérletezést.
2009. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Ismét első. Én már régen nem szoptatok, de az is elképzelhető igen, hogy cicihiánya is van. De nincs is ezzel semmi gond, 7 hósan ha olyan szerencsés vagy, hogy van tejed, adj cicit is a babádnak.
2009. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Elsőnek:az univereset szoktam venni,mert abban nincs só,cukor stb és az csak 163gr,ma adtam elöször vegyes zöldségpürét csirkehusival és nem evett meg többet mint 160gr,sírt és elfodrúlt,kapott vizet és csendbe volt.2óra múlva megkínáltam cicivel,szegénykém úgy szopott mintha 2hete nem latott volna cicit.
2009. márc. 16. 17:22
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Én amit lehet megfőzök neki. Én is apárti vagyok, hogy soha nem lehet tudni, hogy mit hogyan csinálnak, és mi van az üvegben. Persze, ellenőrzött, de akkor is...

Láttam már zacskós tejet 1 hós szavidővel, hogy az nem látott tehenet, az biztos, és hogy van benne tartósító, az is biztos, hiába írják, hogy nincs, különben hogy állna el.

Szóval én főzök neki, amiből nem tudok kicsit, azt megfőzőm és adagonként lefagyasztom, így mindig van kész kaja is, csak olvasztani kell.

A cici nagy úr, lehet nem is éhes, csak cicizne. Figyeld meg, hogy szopik-e vagy csak cicizik, illetve, hogy nem szomjas-e.

2009. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
16.41-es válaszoló. Megosztanád velünk a tapasztalataidat? Komolyan érdekelne. Elöre is köszönöm!
2009. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!