Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, alvásgondok?

Tapasztalt anyukák, alvásgondok?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam, most volt beteg, és azóta csak akkor alszik nyugodtan ha mellettünk alszik. Még szopizik, este 7 körül szoktam szopiztatni utána elalszik, beteszem a kiságyba, éjszaka fel szokott ébredni 2*, de szopizatom,és már alszik is, rakom vissza ilyenkor a kiságyba, és reggelig nyugi. Most meg csak a kezembe alszik el, úgy szopiztatom, majd beteszem a kiságyba, alszik hajnal 1-ig, utána elkezd sírni, újra szopi, de ahogy beraknám, már sír is, és ez megy reggelig, ha ott hagyom mellettünk alszik mint a bunda! Ráadásul lakótelepi lakásba lakunk, és a szomszéd lépcsőházban aki mellettünk laknak, nekik is pont ott van a hálószobájuk ahol a babánké, és átdörömbölt egyik nap, mert sírt a baba, pedig 1 percig sem sírt, mert ilyenkor egyből megyek, és veszem ki.
2011. máj. 27. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:

a szomszédotok egy tuskó, már megbocsáss :) bár úgysem tehetsz róla.

én úgy csináltam,hogy este szopi,kiságyban aludt el,amikor meg megébredt a hajnali szopira akkor odavettem magunkhoz.

2011. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
ezt neked kell eldöntened.ha hagyod,hogy veletek aludjon oda fog szokni és nem teszed ki az ágyatokból több éves koráig.Ha viszont következetes vagy pár éjszaka és szépen fog aludni a saját ágyában.A szomszéddal ne foglalkozz,dörömbölj neki vissza.ha esetleg találkoztok és szóvá teszi kérdezd meg,hogy az ő anyja párnát nyomott az arcába amikor sírt?erről te nem tehetsz,neked is legalább annyira rossz,hogy sír.ebből is látszik,hogy milyen korlátolt.az én fiam soha nem sírt éjjel,de a fél évvel fiatalabb felettünk lakó kisfiú sírására minden éjjel felébredtem többször is.és neki nem ugrott az anyja,volt,hogy percekig sírt,de eszembe sem jutott szóvá tenni.
2011. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Én nem hagynám sírni, hanem magam mellé venném. De te tudod.
2011. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kicsit hagynám mellettünk, majd idővel leszokik róla. Ha igényli a drága, nem tudsz mit tenni. Nem a szomszéd miatt írom, a kisfiad miatt. A szomszéd elég bunkó, nem tudja, hogy egy síró gyereknek nem tudsz mit kezdeni, ha felsír, hát felsír.
2011. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21:17-es vagyok, nálunk egyébként a fogzás miatt szoktak zűrösebb éjszakák lenni, ilyenkor többször is ébred és nehezen alszik vissza. Még egyszer eszik éjjel, igaz már tápszert régóta, ha nem alszik vissza evés után, akkor kiveszem és a nagyágyon a nappaliban mellémfektetem és ott alszunk. De nem mindig van így, szóval nem szokott rá. Az én kisfiam már 16 hós, de így altatom hónapok óta.
2011. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Döntsd el, hogy hosszú távon mit szeretnél, és azt tedd. Ha azt akarod, hogy a kiságyban aludjon, akkor most még sokkal könnyebb lesz visszaszoktatni, mint pár hét, hónap múlva, amikorra már sokkal mélyebben rögzül benne, hogy éjszaka anyuékkal kell aludni. Ha továbbra is veletek alszik, számolj azzal a lehetőséggel, hogy ez még nagyon sokáig, akár évekig is így lehet.

Mit jelent az, hogy "ez így megy reggelig"? Éjjel 1-től reggelig nem alszik, hanem sír? Próbáld meg a felvesz/letesz módszert (ld. Suttogó).

2011. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21:17-es vagyok, itt a mi példánk, hogy hülyeség azt állítani, ha veled alszik párszor, akkor mondhatni örökre így marad. Nekem sem kényelmes sokszor, de ha erre van szüksége a babámnak, nem fogom 1 percig sem sírni hagyni, hogy szokjon le róla. Már most 16 hósan boldoguljon egyedül az életben? Áááá!
2011. máj. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bár minden baba más, és nem biztos, hogy nálatok is bejön, de nekünk az oldotta meg a problémát, amikor leszoktattuk az éjjeli szoptatásról. Nem valami sírni hagyós gyerekkínzó módszerre kell gondolni, egyszerűen, amikor egyik este 10 percenként kérte a cicit, és éjfélre már sajgott a mellem, nem kínáltam meg ötvenedszerre, hanem álomba simogattam a kiságyban, és aludt reggelig. Vérszemet kaptam. Következő éjjel háromszor ébredt, ugyanezt jászottuk el, azután kétszer majd egyszer, most pedig átalussza az éjszakát. Ő is egyéves (13 hónapos) kisfiú.

Persze ehhez az is kellett, hogy ő is készen legyen rá, (hiszen gyakorlatilag sírás nélkül játszódott le a folyamat) de utólag úgy látom, hogy mi anyukák hajlamosak vagyunk azonnal cicire vágni a gyereket éjjel, pedig valószínű, hogy ilyen idősen nem is lenne már rá igénye. Niylván ha nagyon sír, nem szabad erőltetni, de sokaknál beválik.

2011. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

20.03-as vagyok

egyik válaszolónak írnám,hogy én sem hagytam soha egy percig sem sírni.nálunk az a módszer vált be,hogy lefektettem,kijöttem.nyöszörgött,bemntem,lefektettem,kijöttem stb. és ez így ment három este,a negyediken már nem kellett egyszer sem bemennem.megtanulta,hogy azonnal ott vagyok,ha szüksége van rám,de neki az ágyában a helye.úgyhogy ez nekünk bevált,ki lehet próbálni.

2011. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kettővel feljebb lévő vagyok.

Azt elfelejtettem, hogy még a leghumánusabb leszoktatást is kizárólag szilárd eltökéltséggel és sztoikus nyugalommal lehet végrehajtani. Ha bizonytalan vagy magadban, akkor várj vele. Tényleg nem lehet máshogy, csak ha teljes nyugalommal tudsz mellette ülni az elején egy órát, vagy bemenni harmincadik alkalommal is.

2011. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!