Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy mit jelent: "NEM SZABAD! "?

Figyelt kérdés

15 hónapos kisfiam egyre akaratosabb...ez még csak a kisebbik gond. De vannak dolgok, amikért nap mint nap szólok neki vagy 200x és semmi! Mondtam már hangosan, mondtam már nyugodtan, rá is csaptam picit a kezére, de semmi hatás. Pl. anyuméknál állandóan a kukába matat...és akárhányszor szólunk, csak akkor fejezi be, ha elhúzom onnan...de 2 perc múlva megint megy vissza és ez már hónapok óta így megy.

Ilyenkor mit lehet csinálni??? Hogyan értessem meg egy ekkora gyerekkel, hogy NEM SZABAD?????!!!!!


2011. máj. 27. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

mást nem tudsz, mindig elhozod onnan és mindig elmagyarázod neki, hogy miért, ne csak azt szajkózd, hogy NEM!

aztán próbáld elterelni a figyelmét. nem könnyű, enyém már 18 hónapos, kb. egy hónapja jutottunk el oda, hogy meg se próbálja :) igaz már okos is nagyon, megérti amit mondok és ha elmagyarázom neki, hogy fájni fog, koszos lesz a keze, stb, ami neki is kézzel fogható, már tapasztalt, akkor felfogja és megteszi :)


vagy van az, hogy popin csapod, gondolom az hatásos mert azt megérti, hogy akkor fájdalmat okozol neki de ezzel én nem értek egyet. kitartással és türelemmel is el lehet érni csak több munka de megéri! :)

2011. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez nagyon aranyos kérdés.

mi is így vagyunk csak nálunk itthon KUKÁZIK

14 hós a lányom ilyenek a gyerekek ennyi idős korban

se szép se csúnya beszéd nem használ.

reméljük kinövik....

2011. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idős nálunk is és annál jobban csinálja. Van egy színválós kislámpája, annak a zsinórját rángatta. Többször összevesztünk miatta. Aztán pár napig nem dugtam be neki, azóta nem rángatja. Amit tényleg nem akarom, hogy piszkálja, én azt inkább elteszem. Ami nem annyira féltős, vagy veszélyes, próbálkozunk vele, én is mondom 100-szor neki. Majd csak használ egyszer.
2011. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szoktam neki mondani, hogy miért nem szabad, de rá se hederít... a kézcsapkodást ne úgy értsd, hogy tiszta erőből ráütök... :) csak egy picit...de ez a legritkább "nevelési módszerem", mert visszaüt... :S :S Meg természetesen én sem vagyok annak a híve, hogy ütni-verni kell egy gyereket...
2011. máj. 27. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:
jajj dehogy értettem félre :) csak leírtam, hogy gondolom az is hatásos...
2011. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy oldódott meg az ilyen jellegű probléma, hogy meg lett neki engedve, és úgy már nem olyan izgalmas.

Szóval, pl. sosem tiltottam a szekrény kipakolástól, 2 hétig csinálta, aztán leszokott róla.

Mi szelektíven gyűjtjük a szemetet, a szobában van egy papíros kuka. Azt kipakolászta, aztán már nem volt izgalmas, abbahagyta. A háztartási hulladékos kuka pedig el van rakva, ahhoz nem fér hozzá...

2011. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22 : 26 os vagyok

még annyit hozzátennék hogy nekünk egy időben a konektorral volt gond.

folyton beleakarta dugni az ujját..

meg kihúzta a kábelt

hiába mondtam szépen csúnyán hangosan halkan,

még a kezére is rácsaptam a dugvillával ( nagyon sajnáltam mert piros lett a kis hurkás keze és sírt is )


de inkább ő sírjon mint én hogyha megüti az áram és meghal !

de vettem rá vakdugót és azóta nem kaparászik de ha igen, mert előfordul lendítem a kábelt és már megy is a dolgára :)

2011. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, ne is mond. 11 hós fiamnak ha mondom nem szabad rávágja hogy DE és nevet. Ezenkivül csak a baba szó megy neki.
2011. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!