Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg 10 hónapos...

Hogyan értessem meg 10 hónapos babámmal, hogy nem szabad bizonyos dolgokat csinálnia?

Figyelt kérdés
Mostanában feszegeti a határokat, pl: elfogog pelenkázáskor, fiókokat húzogat és rágcsál.Ilyenkor megpróbálom elterelni a figyelmét, de nem mindig sikerül.Türelmes vagyok, de ez elég? Eddig inkább csak babagondozásból állt a nap, de ez már nevelés és számomra ismeretlen terület.Tudnátok ajánlani valami jó könyvet a témáról? Ha egyáltalán abból megtanulható.
2010. febr. 13. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk szerintem eleve rossz a hozzáállásod az egészhez. Tíz hónaposan még nem "feszeget" semmilyen határokat, hiszen nem is tud semmit. Akkor feszegeti majd ha pontosan tisztában lesz vele, hogy rossz az amit csinál. De honnan tudná miért nem szabad elforogni pelenkázáskor?

A rágcsálást nem tudom mit értesz az alatt. A fiókhuzigálást sem rosszaságból csinálja hanem mert tetszik neki a működése, érdekes, hogy kihúzza és van benne valami ami kintről nem látszik

Beleérezted már magad az ő helyzetébe? Semmit nem tud a világról, nem tudja mi az a fiók, milyen beleugrani egy pocsolyába, mi van ha felborítja apoharat.

Te egy boltban soha nem vettél még le a polcról megnézni valamit, amiről tudtad hogy nem fogod megvenni, de kiváncsi voltál rá mi az? Vagy nem fogtál meg ruhát, hogy érezd milyen? Pedig felnőtt vagy és tudod hol vannak a határok.

Ez nem rosszaság, tapasztalat szerzés.

Volt egy nagyon nagyon jó könyv, ezer éves a címét neem tudom. És ott nagyon jól le voltak írva ezek a dolgok. Pl ha eldobja az üvegpoharat és anyuka kiabál vele, nem érti miért, hiszen két perce mikor a labdát dobta még repestél az 9örömtől és megdícsérted. Nem tudja, hogy albdát dobáljuk a poharat nem. Meg kell neki tanítani. Úgy hívják ezt a folyamatot szocializálódás.

2010. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most a fiókhúzogatással mi a gond pl? Akkor mit csináljon a szerencsétlen? Pelusozás nálunk is egy akrobatamutatvány. 14 hónaposan kezdte megérteni a "nem" jelentését. Titka: hogy kevés ilyen dolog legyen, és szuggesszívan tudd mondani. Ha minden szirre-szarra tiltasz, akkor semlegesnek veszi.

Örülj vele, játsz vele, fedezd fel vele a világot!

2010. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkázáskor kösd le a figyelmét valamilyen érdekes tárggyal, arra a 2 percre nyugton fog maradni. A fiókokat meg zárd le biztonsági zárral, viszont hagyj neki 1-2 szekrényt, fiókot, amit nyugodtan kipakolhat, ahol a ő játékai vannak, vagy veszélytelen dolgok. Pl. műanyag dobozok.

Csak arra mondd, hogy "nem", ami számára, vagy a piszkált dologra veszélyes, viszont akkor tényleg úgy is gondold, mert ha meginogsz, akkor később, mikor már érteni fogja tényleg, valóban feszegetni fogja a határokat.

Ha meg valóban hisztizik, hogy nem, el kell terelni a figyelmét, és máshova vinni.

2010. febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is 10,5 hónapos, hiába mondom neki, hogy nem, tovább vigyorog. húzgálja a számítógépasztal billentyűs fiókját folyamatosan. ha megunom, arrébbteszem, akár 50x is. egyszer már csak megtanulja.

viszont szegényt sajnáltam, mert amikor megláttam, hogy valami szöszt rak be a szájába, ijedtemben úgy rákiabáltam, hogy elkezdett sírni. azóta hozza az utolsó kis porszemet is a kezembe...

noj

2010. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az első hozzászólónak: kicsit elnagyoltam a kérdést, mert szerintem senkit nem érdekelnek a részletek, de már látom, hogy így viszont csalóka képet festettem magamról. Tehát:kihúzza a fiókot, aláül, aztán beszorul alája és a fiók szélét rágja.Szerintem te sem hagynád, hogy a házad úgy nézzen ki, mintha egerek jártak volna ott, mert mindenütt rágásnyomok vannak.Egyébként nem tiltok neki mindent, nem ebből áll a napunk, de szerintem következetesnek kell lennem. Tehát ha már most minden szabad neki, akkor mi lesz két év múlva?

Azt, hogy a határokat feszegeti a védőnő mondta, nem én találtam ki.

2010. febr. 14. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!