Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 és fél éves kisfiamon kis...

A 2 és fél éves kisfiamon kis piros pöttyöcskék jelentek meg a pocakján és az arcán, ez allergia lesz?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak ez már a 2.napja, hogy ott vannak a testén a kis pöttyök de nem tudom ha allergia akkor mitől lehet ... Az nap mikor észrevettem evett diót meg mogyoró is a normál étkezésen kívül ,lehet ezek a bűnösök?
2011. márc. 27. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet az is, vagy esetleg bárányhimlő?
2011. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hólyagos pöttyök és nem is zavarják őt úgy hogy gondolom nem az de ha nem múlik el holnap sem természetesen elviszem orvoshoz.
2011. márc. 27. 09:20
 3/11 anonim ***** válasza:

az én kislányomon is pöttyök jelentek meg.én is bárányhimlőre gondoltam elöször ,de mivel nincs láza és nem viszked neki-szerintem nem erről van szó!

És semmi olyat nem evett ami ezt kiváltotta volna.

Lehet,hogy hülyeség,de én arra gondolok,hogy véletlenül sokkal több öblítőt tettem a mosógépbe,amikor a ruháit mostam mint amennyit kéne.

Megmutatom az orvosnak,ha nem múlik el,mert engem is érdekel mi lehet ez

2011. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok,az én lányom 19 hónapos.Kb. három hete az arcán és a pocakján kis pöttyök jelentek meg.A napok múlásával a kis pöttyök először két szigetet alkottak az arcon és a hason is,leginkább lepke szárnyra hasonlító alakzatot vettek fel a kiütések.ezt úgy hívják,hogy pillangó vírus,ártalmatlan gyermekbetegség,viszont pár nap alatt ellepik az egész testet és a jelentéktelennek tűnő pöttyök égő vörös,összefüggő kiütéssé forrják ki magukat.Remélem nálatok nem ez van.Mi már 3 hete kínlódunk,végre a hasról és a lábról kezdenek múlni,de a teljes gyógyuláshoz 4-6 hét kell.Azért írtam le,mert én erről nem hallottam és most sok helyen felüti fejét ez a vírus,mi pesten a 23. kerületben lakunk és itt szinte az összes óvoda és iskola gyermeke megkapta.Jó ha tudtok róla.
2011. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hmm hát a kisfiamnál nincs különösebben alakja a pöttyöknek a pocakon de a cici fölött kezdődnek és a köldök alatt van vége az arcán meg ovális alakban van mind a 2 oldalon.Remélem nem arról van szó amit írtál :-S És mihamarabbi gyógyulást kívánok!!
2011. márc. 27. 15:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia,köszönjük!Hát nálunk úgy kezdődött,hogy először csak pöttyök voltak,aztán két ovális folt a hason és az arcon,de nem egy időben.Ez nem jelenti azt,hogy nektek is az van,ne ijedj meg.Csak leírtam,mert nekem is új volt.Egyébként a kiütésen kívül semmi komoly tünetet nem okoz,kétszer-háromszor volt erős hőemelkedés,de ezen kívül semmi.Inkább csak nagyon megijedtem,mindenre gondoltam.Egyébként a neten vannak fent képek a pillangó vírusról,írd be a keresőbe.Az elején viszont nem hasonlít rá,négy-öt nap mire olyan lesz,mint a képeken.Kérdésedre viszont valószínűleg vírusfertőzés okozza a kiütéseket,hacsak nem evett valami újdonságot a kicsid.Jobbulást nektek!
2011. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát remélem semmi komoly nem lesz belőle mert 15 hetes terhes vagyok :-S beírtam a keresőbe de nem sok mindent dobott ki képet meg még úgy sem erről a himlőről Köszi a válaszokat!
2011. márc. 27. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg dokinak! Csak többet tud róla mondani, vagy legalább telefonon kérdezz rá, hogy bevidd-e.
2011. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok elvittem tegnap az orvoshoz a kisfiam és hál istennek nem lepkehimlő,azt mondta ,hogy valamilyen vírus csaphatta ki és egyébként Hétfőre már sokkal halványabbak lettek a pöttyök és nem is adott rá semmit 1-2 nap és elmulik :-) Köszönöm a válaszokat
2011. márc. 29. 12:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia,én vagyok a lepkehimlős.Örülök,hogy nálatok minden rendben.Mi még mindig szenvedünk a picivel és most délután hazajött a suliból a nagy is és tiszta kiütés és vörös folt az arca mindkét oldalon,fáj a feje és a végtagjai.Négyre viszem a dokihoz.Szegény,ő is elkapta,viszont nem a picitől,hanem az osztálytársaitól,az osztályukat most érte el a vírus.
2011. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!