Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a darabos...

Anniebianca kérdése:

Hogyan szoktassam rá a darabos ételekre?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babám, egy ideje próbálkozunk a darabos ételekkel, de eddig kudarccal. A kennyérfalatkákat, kekszet,kihányja, ha villával török össze pl banánt az se jó, folyamatosan öklendezik és mintha hányatni akarná magát.

Akinek ilyen nehezen szokta meg a babája a darabosat,mit tett?

Egyébként se jó evő, nem szeret enni, pedig próbálom közben szórakoztatni. Néha már egyszerűen rossz anyának érzem magam,hiszen mindenkitől azt hallom, hogy az övé eszik alszik rendesen,stb.


2011. máj. 28. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kukit adtam neki és azzl tanulta meg,hogy a darabos kaja is lehet ám finom:))),próbáld ki,hátha bejön nektek is...
2011. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi babapiskótával kezdtük.Nagyon élvezte, és ha lejött belőle egy nagyobb darab, azzal is elboldogult.Így megtanulta, hogy nemcsak pépes étel van.Aztán adtam neki nagyon pici kenyér darabkákat, banán darabkákat.A villával összetörést még nem próbáltam, az lesz az utolsó, mert az már keményebb dió, legalábbis szerintem.Adtam már neki darabos bébiételt, melyben a pulykahús darabos volt.Ettől féltem a legjobban, hogy öklendezni fog.De nem volt semmi gond!Igaz, nem ette olyan étvággyal, mint a pépeset, csak nyammogta.De nem öklendezett, és bírta!Nehéz lehet, de ne add fel!Most pár napig pihentesd a témát, hogy elfelejtse a kellemetlenséget.Ne erőltesd pár napig, mert csak megutáltatod vele, ha hány tőle.
2011. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy adtam neki a banánt, hogy előtte joghurtba turmixoltam, és utána már nem turmixoltam, csak villával belenyomkodtam, hogy maradjanak darabok. A joghurttól jó csúszós lett, és nem öklendezett tőle.

A kajákat meg úgy csináltam meg, ahogy a hipp 8 hónapos kortól adható bébiétele is kinéz. Megcsináltam a főzeléket neki, és a krumplit nyomkodtam szét darabosra villával.

2011. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy kezdtem, hogy a főzelékeket egyre sűrűbbre csináltam.Amikor már csúszott a jó sűrű főzelék, akkor meg úgy turmixoltam, hogy egyre nagyobb darabok maradjanak benne, majd csak villával törtem.Közben néha adtam neki a kiflicsücsköt, kenyérhéjat.Ha túl nagy volt a falat, oldalról a szájába nyúltam, és úgy vettem ki.Ez ritkán fordult elő.
2011. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nagyon puhára főtt rizst tegyél elé, közé egy kis szintén nagyon puha répa darabokat vagy amit szeret. nekünk sem ment egyik napról a másikra. vagy tésztát, hagy csipegesse, ha már csipeget. mindig próbálkozz egy kicsit aztán adjál neki olyat amit megeszik. nálunk a banánt addig utálta amíg összetörtem. mióta magától eszi, harapja azóta szereti. 8 hónaposan nem vagytok lekésve. majd alakul szépen.
2011. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!