Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá az 1...

Hogyan szoktassam rá az 1 éves kisfiamat a darabos ételekre?

Figyelt kérdés
Bármilyen darabosat adok neki öklendezni kezd.Más gyermeke ilyenkor már vajas kenyeret eszik..Már 6 foga van,de hiába adok bármit a kezébe nem teszi a szájába.
2010. máj. 16. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az ételét rendszeresen úgy turmixoltam, hogy fokozatosan a teljesen pépesből indulva egyre nagyobb (először apró) darabkák voltak benne.

Emellett nem tudom egy asztalánál ültök-e, és együtt esztek-e, de ha nem, ez sokat segíthet. Nálunk asztalra csatolható etetőszék van, így a baba teljesen az asztaltársaság részesei, és kezdettől fogva figyelik, hogy mi (felnőttek + most már a nagyobb testvér) mit és hogyan eszünk, így kedve is van bekapcsolódni. Tegyél a saját tányérodra olyan ételt, amit ő is megehet, ha megkíván, nálunk hamarosan mutogatni kezdett mindenfélére, hogy ő is kér...

Kitartás, előbb utóbb elfogadja, biztos nem marad így...

2010. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy gyakoroltam legelőször, hogy eléggé szeret enni, és kinézte a számból, amit én ettem... Erre nagyon enyhén előrágtam neki, és azt hajlandó volt megenni. Kb 4 hónap alatt jutottunk el oda, hogy kenyeret apró falatokban, tényleg csipetnyit, megeszik már :) Most 13 hónapos múlt... Gyümölcsöket hajlandó már úgy enni, hogy almareszelőn lereszeljük. Amúgy is mindig fáj a rágófoga, ami most jön, úgyhogy megértem, hogy nagyon rágni nem szeret egyelőre. Nagyobb daraboktól öklendezik a mai napig (pl. ha beleharap picit banánba). De minden héten jobb egy kicsit, majd belejön :) Sok sikert!
2010. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hónapos és neki most jön a 6. foga.Szépen eszik már darabos ételeket.Úgy szoktattam hozzá.hogy amikor megjelentek az első fogacskák,nem turmixoltam már teljesen pépesre az ételeit,hanem kisebb darabokat már hagytam benne,ill. az üveges kajából is olyat adtam,amiben vannak darabkák-8 hós kortól már olyanok a bébiételek.Próbáld,hogy ne a kezébe add,hanem a szájába.Egy idő után kérni fogja,hogy a kezecskéjébe add,az én picimnél is igy volt.Meglátod,csak kis idő kell és szépen nekiáll enni a darabos ételeket is!
2010. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Már teljesen ki vagyok.Próbáltam már neki olyanokat adni,ami 1 kicsit darabos,de összezárja a száját és nem hajlandó utánna már enni semmit.Hát akkor marad a próbálkozás,de néha elfogy a kitartásom sajna..
2010. máj. 16. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!