Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért káros ha egy baba...

Miért káros ha egy baba tévézik? és ha káros, akkor mennyi idős koráig?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 16:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Elég ha 4-5 évesen néz a TV-ben meséket. Addig úgy sem érti a meséket.

Az idegrendszerét károsítja a TV zaj- és fényeffektusa.

2011. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Ha a hivatalos választ szeretnéd megkapni az az hogy addig biztosan káros mig a személyiségfejlődése be nem fejeződik. És akkor itt már rég nem csak babákról van szó.


Persze, ma már elképzelhetetlen hogy 12 éves koráig ne tv-zen és egyebek, de mig csak lehet háttérbe kell tolni mindenféle médiát ezen időszak alatt.


Károsnak pedig azért káros, mert készen kapja az információt, nem neki kell elképzelnie, pedig ez egy nagyon fontos lépcső a személyiségfejlődésben.

2011. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Káros, mert a vibráló képernyő túlingerli, neurotizálja az agyat (még ha állóképet néz is, a képernyő vibrál a képfrissítések miatt), rontja a szemet, és egyáltalán, olyan mesterséges ingerözönt tol a baba arcába, amire a világon semmi szüksége.

Azért is káros, mert visszaveti a gyerek belső képalkotó képességét, mivel kész képeket ad a gyereknek, nem dolgozik a fantázia, nincs más irányú tapasztalás, csak a képernyő bámulása, holott a kisgyereknek a világ felfedezése a dolga, sok mozgással, tapintással, szaglással, szájbavétellel....nem a képernyő bamba bámulásával.


3 éves kor előtt nem lenne szabad tévézni.

2011. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egyáltalán nem káros, én túllihegettnek érzem ezt a dolgot (mint egyébként sok egyebet is).

Persze kivéve azok a Japán műsorok vagy videóklipek, amiknek az elején fel is hívják erre a figyelmet, hogy káros az idegrendszerre. Mondjuk ilyet soha nem nézetnék felnőttel sem. De BEBE tévét vagy ilyesmit simán nézhet kisgyerek, semmi idegrendszer romboló nincs benne.


És az hogy erre nincs szükség, meg azt mondom, amit filozófia tanárom annó, semmire nincs szükség az életben, minden felesleges, kivéve az életfenntartáshoz szükséges víz megivása, élelem elfogyasztása (persze élvezet nélkül és a létfenntartáshoz szükséges mennyiségben-mondjuk naponta egy marék rizst, mint az afrikaiak) ezenkívül szex, persze ez is csak szaporodás céljából.

Ezen 3 dolgon kívül, bármit csinál az ember teljességel felesleges és nélkülözhető. úgyhogy ez nem egy értelmes érv a tévé ellen.


És mondom a fentieket úgy, hogy engem ha lekötöznének sem tudnék tévét nézni sem filmet és soha életemben nem is néztem és a gyerekem szintúgy, rám ütött, nem köti le a tévé. Én tipikusan az vagyok, akinek könyörögnek, hogy üljön le a tévé elé, mert ez egy jó film. Aztán könyörögnek, hogy legalább csináljak úgy, mintha élvezném a műsort.

2011. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag biztos nem annyira káros, mert mi is életben vagyunk még. Viszont aki azt mondta, hogy készen kapja az ingereket igaza van. Én imádok olvasni, imádom elképzelni a dolgokat amiket olvasok és így élvezem is. Unokahúgom utál olvasni, mert nem képes elképzelni amit olvass. Nem a könyvvel van a baj mert teszem azt a Harry Potter filmeket szereti a könyvet mégse bírja elolvasni. Ha anyuka mesél a gyerekének azt a gyereknek el kell képzelni (fejlődik ez a képessége), ha leteszi a tv elé nem kell semmit csinálnia csak elemezni a képi és hangi ingereket amik érik. Ilyen szempontból a csak tv káros lehet. De pl igazi baba tv csatornákon sok színes bábú izé mozog és jópofa dalocskákat énekelnek rajta, amik viszont akár stimulálók is lehetnek, ha mondjuk anyuka is nézi és énekeli együtt a tv-vel, majd utána is. Viszont ha csak letesszük a gyereket a tv elé, hogy nyugton legyen az nem megoldás és nem is hasznos.
2011. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Semennyire!

A szemészeten kérdeztem 6 hónapos korában és azt mondták, hogy semmi baja nem lesz tőle!

A személyiség fejlődésében pedig attól függ mit néz.

Na mert ti nem a tv-n nőttetek fel, mi?

Lett valami bajotok???

2011. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

én elolvastam Ranschbourg Jenő erről írott könyvét

ő azt vallja, hogy nem alapvetően a TV káros, hanem egyes műsorok

tehát ha a gyerek a korának megfelelő mesét néz, akkor semmi baja nem lesz tőle

de fontos tudni, hogy nem csak az számít erőszaknak egy mesében, ami nekünk, felnőtteknek erőszak, hanem annál kisebb dolgok is, pl azt írja hogy a Tom és Jerryvel kezdődött nálunk az erőszakos mese kategória, mert pl ha a Tom feje belefúródik a földbe, és utána feláll, mintha mi sem történt volna, akkor a kisgyerek ezt nem úgy fogja fel ahogy mi, és azt hiszi, hogy ez az életben is így van, tehát ha fejbe verünk vkit, akkor semmi baja nem lesz

2011. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Ranschburg gyerekekről írt, a kérdező pedig babákról. Babáknak egyáltalán nem kell TV-zni!!!!
2011. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért a baba nem gyerek? Én is olvastam könyveit, vizsgázni is kellett párból és csecsemőkről is tanultam azon az órán. Ha leteszel egy babát magad mellé és nézi a tv-t semmi baja nem lesz. Amíg nem fogja fel mit lát, addig ugye érzelmileg se tud sérülni mondjuk egy híradótól. Utána ha megfelelő műsor elé kerül, akkor stimuláló hatással is lehet rá. Persze a tv nem váltja ki az anyai odafigyelést, és a játékot a saját gyerekével.
2011. máj. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kis csajom 8hós és imádja a tvt!Hozzáteszem külföldön élünk ahol nem egyszerű bebe tv van,hanem olyan tv csatornák ahol kimondottam babáknak szóló műsorokat csinálnak,a hanghatásokkal,este komolyzenei aláfestéssel mindenféle színes képek futnak,tanuló műsorok vannak.ha csak meghallja a hangját a tv-nek már fülig ér a szája,nem hiszem hogy káros lenne,de azért nem hagyom hogy egész nap azt nézze!Este lefekvés előtt,amíg el nem alszik,du.egy fél órácskát,reggel amíg hozom a hamit!
2011. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!