Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy a baba fejlődése...

Igaz az, hogy a baba fejlődése során problémát okozhat az, hogyha huzamosabb ideig babahordozóban van szállítva?

Figyelt kérdés

A szülésznőm mondta ezt (8,5 hetes terhes vagyok), hogy a babát nem szabad huzamosabb ideig babahordozóba tenni 6 hónapos koráig, mert a gerincének görbületei nem fejlődnek majd megfelelően. Továbbá azt mondta, hogy egy baba sem érzi magát jól meggörnyedve, terhelve a gerincét, és többször látott olyat, hogy a babák ki akarnak feszülni az ülésből emiatt (kényelmetlen nekik a pozíció). Továbbá elítéli azokat az anyukákat, akik éjjel nappal babahordozóba teszik a gyermeküket (kocsiban, babakocsiban, otthon pihenőszékként), és azt javasolta, hogy az első 6 hónapban csak vízszintbe helyezve szállítsuk. Azt is mondta, hogy a gyerekek emiatt később kezdenek el ülni, állni, menni.


Szerintetek? Illetve tapasztaltatok már rendelleneset, olyan anyukák, akik ezt csinálják, az állandóan hordozóban lévő babátokon?


2011. máj. 28. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban igaz, hogy nem tesz jót a gerincüknek, a szülésznőd nem mondott hülyeséget.

Gondolom, nem fogod egész nap szegény apróságot babahordozóban 'tartani', csak ha szükséges. pl. mentek autóval valahova!

Babakocsiból is az a legjobb, amit teljesen letudsz dönteni!!!

2011. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a szülésznőddel, milyen kedves, hogy még erre is odafigyel! Fogadd meg a tanácsát, mert ellenkező esetben tényleg a babád gerincét terheled majd! Ha szállítjátok, akkor a mózeskosár jobb. Ültetni míg nem ül magától nem szabad. Jártatni, míg nem jár szintén tilos, kompba tenni a gerinc terhelése miatt szintén nem jó.És nagyon igaz, hogy hordozóval, járókával, babakocsival komppal nem jó korlátozni a mozgásában. Gondold el, hogy egy babakocsiban, hordozóban nincs hely hasra fordulnia, később másznia sem. A nagy tér, ami őt mozgásra ösztönzi fontos neki. Persze sétáljatok babakocsival, levegőzhet benne, csak ne legyen a nap 24 órájában ebben. Ezek a dolgok valóban gátolják a mozgásfejlődésben.
2011. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom sokat volt hordozóban (TS-e babkocsi, utazás, ha ordított, akkor kint volt velem konyhában...)

6 hósan felült, rá egy hétre felállt, 11 hónaposan elindult....


Olyan könnyű okoskodni.


Egyik gyerekem sem volt hajlandó 6 hónapos korukig csak feküdni.


Fiam 5, lányom 4 hónaposan már forgott hasra és vissza.

2011. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a kisfiamat ekkor volt hordozóba:

kocsiba

otthon a konyhába mig főztem,

4 hós korától 6 hós koráig abba evett,

volt hogy ebbe aludt el, mert máshol nem volt hajlandó.

6 hetes koráig nem nagyon vittük hosszú utra, max fél órákat volt egyhuzamba benn.


Babkocsink fektetős kocsi, ha elaludt a hordozóba akkor azt tettem a babkocsira és úgy mentünk vásárolni.

Szerintem ez egy köztes állapot.Mig pici volt, addig a pluszba kiemeltem a hordozóba a gerincét ( plédet tettem alá). Fejlődése szinte már gyorsnak számat. Szülinapján stabilan ment.

Nem kell a hordozótól félni,de egész nap tényleg nem kell benne lenni, de bizonyos helyzetekben nyugodtan tedd bele.

Rendes a szülésznőd.

BArátnőmnél a kisfia sokat volt pihiszékbe (szinte napközben abba is aludt ), tény és való, hogy le is van maradva fejlődésben, és ő is ennek tudja be, vagyis gondolt rá, hogy ez lehet az oka.

2011. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: nyilván a szülésznőm nem mindenkire általánosan mondta, de lehet, hogy neked csak a szerencséd volt.


Semmiképp sem szeretném a babámat ilyenbe hordozni, csupán megkérdeztem a szülésznőmtől, nem lesz-e ártalmas a picinek, ha ilyen babakocsit veszünk, mert egyébként tetszik. De nyilván fontosabb a gyermekem fejlődése.


Igen, nagyon rendes a szülésznőm, egyúttal dúlai feladatokat is ellát, és minden kérdésemre szívesen válaszol.

2011. máj. 28. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaza van a szulesznodnek. Nem jo egyik baba gerincenek sem. Az, hogy valakinek akkor is hamar ult, allt a babaja, annak ellenere, hogy gyakran volt hordozoban, nem jelent semmit, ugyanis a gerinc problemak kezdodhetnek kesobb is, akar felnott korban is.
2011. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!