Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány percig forraljátok a...

Hány percig forraljátok a vizet babátok teájához / tápszeréhez, hol és miben? ( Gázon-e vagy mikróban? )

Figyelt kérdés

Én a 3 hónaposomnak gázon, fedő alatt 5 percig, mert a tápszeres dobozán is így írják.A teájához szintén.Anyósom szerint felesleges, szerintem meg nem.

Babátok korát írjátok meg.

Köszi.


2011. máj. 30. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én vettem egy vízforralót,és abba forraltam neki.Az a forraló magától kikapcsolt,ha elérte azt a hőfokot,amin már nagyon forr a víz.Gázon érdemes forrás után pár percig még a gázon hagyni a vizet biztos ami biztos.
2011. máj. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Oh és az én fiam már 20 hónapos,szóval én már nem forralok,de így csináltam.(első voltam)
2011. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

5 percig forralom gázon,néha tovább.

5 hós

2011. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg nemcsak pezseg, hanem már javában "bugyog" a víz. Időt sose nézek, általában mosogatok közben. ja, és villanytűzhelyen forralok.
2011. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 15 hetes tápszeres
2011. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én párszor forraltam, de olyan gusztustalan volt a tetején az a fehér izé a forralás után, h inkább ásványvizet vettem neki. A szentkirályi forralás nélkül is adható, csak melegítettem mikróban. A 1,5l-es megfizethető áron van, ebből kapta a tápit és a teát is. 24 óra után ugyan forralni kéne azt is, de hűtőben volt mindig, úgy gondoltam 1,5 nap alatt nem lesz ott baja. Nem is lett sose tőle a gyereknek se. 1éves kora óta csapból kapja, forralás nélkül.

A teához ugyan 4 hónapos koráig forraltam, mert csak filtereset kaphatott. Sose mértem meddig forr, saccra ment. Nem hiszem, h van nagy különbség 1perc vagy 5-10perc között. De aztán a nyár miatt macerás volt visszahűteni, ezért áttértem a granulátumosra amint a gyerek kora engedte (ásványvízhez).

2011. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szentkirályi ásványvizet vettem (veszek), azt az 1. napon nem kell forralni. Másnap gázon forraltam, de amint forrt, én már ki is kapcsoltam alatta.

Felforrt, így fölöslegesnek tartottam volna még 5 percig...

(most már 14 hós a kislányom)

2011. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!