Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 6 és fél hónapos babának...

Egy 6 és fél hónapos babának ti forraljátok még a vizet, és ugyan olyan intenzitással fertőtlenítitek az üvegeket mint az első hónapokban?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Az elején rendesen fertőtlenítettem mindent, mert sok anyatejet tettem el és arra nagyon odafigyeltem. Viszont sosem volt cumisüveges és cumis, így ebben nem válaszolni. Mivel nagyon cicifüggő volt nem fogadott el semmilyen folyadékot. Jó 1 éves kora után kezdett inni napi 2-3 korty folyadékot teát, vizet, gyümileveket....Viszont sosem forraltam fel a vizet, nem is volt/lett baja a kicsinek. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de valahogy feleslegesnek tartottam azért a 2 kortyért forralgatni.
2011. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szentkirályi ásványvizet iszunk - 6,5 hónaposom is abból fogyaszt.

Ha nem ezt inná, akkor forralnám még.

Üvegek közül csak a csőrös itatópoharat használjuk, kb. 3-4 naponta teszem a mikróba sterilizálni. Viszont a rágókái kb. 3 hónapja nem voltak fertőtlenítve - ezt mostanában tervezem.

Cumit nem használunk már.

2011. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Csak annyi változott, hogy naponta 1-szer sterilizálom a cumisüvegeket.
2011. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Csapvizet kapott simán elmosott csőrösből, az evőeszközök is csak mosogatva.
2011. okt. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lányom 11 hónapos, de még forralom neki a vizet! Cumisüveget használat után, és előtt is forró vízzel átmosom alaposan, de nem fertőtlenítem! Eleinte minden használat után sterilizáltam, de már nem!
2011. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vizet forraltam kb. 1 éves koráig, vagy pedig szentkirályi ásványvizet vettünk, mert az babák is ihatják. De csak az első hónapban sterilizáltam. vagyis úgy volt, hogy eleinte nem ment neki a szopi, úgyogy az első hétben még lefejve kapta az anyatejet, akkor minden alkalommal fertőtlenítettem, aztán áttért a cicire, és nem volt rá szükség a tápszeres pótlásig, ami kb. 2 hónaposan következett be. Akkor viszont már csak hetente 1-szer főztem ki a cumikat, üvegeket, de nem tartott sokáig, áttértem a hagyományos mosogatásra.
2011. okt. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vizet forralom.

Nem sterilizálok minden nap. Kúszik-mászik, több dolgot összeszed onnan szerintem. Ha a mikrót elérném szék nélkül (ne röhögjetek! :D), akkor valszeg csinálnám minden nap, mert amúgy is a sterilizálóban tartom a cumisüvegeket egész nap (minden evés után rögtön elmosom, s a mosogató mellett van a sterilizáló). Utáltam, hogy széket vinni a konyhába, berakni, ha lejárt, kioperálni, mert épphogy befért... 3-5 naponta sterilizálok. Vagy hetente. Mikor hogy.

2011. okt. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó ez aranyos volt! :D (Hol tartjátok a mikrót? ) Esetleg kis növésű vagy? (Nem bántásból kérdezem)
2011. okt. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehova nem fér màr a konyhàban, csak a hűtő tetejére. :) igen, nem vagyok 160 centi se. De hősiesen megmàsztam a széket úgy 5 hónapig minden nap. :) ezért iszom a kávét hideg tejjel. :D
2011. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A vizet forralom (vízforralóban nem tart soká), fertőtleníteni csak akkor szoktam, ha eszembe jut (vagyis talán havonta). Kanalait meg a tányérjait beteszem a mosogatógépbe, az elég jó fertőtlenítés :-D

7,5 hónapos.

2011. okt. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!