Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan élte túl a kapcsolatoto...

Hogyan élte túl a kapcsolatotok az első baba születését, a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Köztünk nagyon sok a feszültség, talán egyikünk sem elég érett még, pedig mindketten 30 évesek elmúltunk. Kíváncsi lennék mások tapasztalataira...
2011. máj. 30. 06:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt semmi gond,pedig 3 gyerekünk van.

Nem csak a picivel foglalkoztam,hanem a párommal is. Egy kisbabával sem kell a nap 24 órájában foglalkozni. Két szopi között elvolt a kiságyában,és 2 hónapos kora után már nem szoptattam őket éjszaka. Az apuka az első perctől kezdve segített a pelenkázásban,fürdetésben,stb.

A gyerekek csak jobban összetartottak bennünket.

2011. máj. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem természetes a feszültség, az elsőnek tuti szerencséje volt, vagy fotoshop :D

Nem ismerek olyan kisgyerekes párt, akinél nem lett volna bármilyen gond. Nálunk is volt, én úgy gondolom, hogy a kapcsolat annál erősebb lesz, minél jobban felvállaljuk a konfliktusokat, mert én a saját részemről ha nagyon sok ideig nyelek, feszült vagyok, egy idő után robbanok és akkor kő kövön nem marad...

Én sokat stresszeltem a fiam miatt, aki még mindig nem alussza át az éjszakát, nagyon fáradt voltam, mindenféle pénzügyi meg családi gondok jöttek, de most úgy érzem kezdünk helyre jönni. Ezért még erősebbnek érzem a kapcsolatunkat, mint előtte. Persze tényleg ehhez az kellett, hogy leüljünk többször beszélgetni a veszekedés helyett :P

2011. máj. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is sok gond volt, ráadásul én csúnyán depressziós is lettem, mert borzalmas szülésem volt.

Mi is (jócskán) elmúltunk 30 évesek, sokat vártunk a babára. Szerintem az is gond lehetett (ebből a szempontból), hogy előtte 8 évig éltünk már együtt kettesben, megszoktuk ezt a létformát, nehezen kerekedett ki a mi kis hármasunk.

Most 17 hónapos a fiam, pont tegnap a gyereknapi vadasparkozás után beszéltük a férjemmel, hogy milyen jó így hármasban programolni, egymástól függetlenül azt mondtuk jobb, mint kettesben.

Nekünk az első 6-7 hónap volt nagyon húzós, 3-6-ig volt a legdurvább.

2011. máj. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Minket megerősített a baba.Nem mondom, hogy nem voltak feszültségek, de mindig megbeszéltük.Ami mindkettőnket kimerített, az a hasfájása volt.Felváltva mentünk sétálni, mert már nem bírtuk tovább.Abba majdnem belebolondultunk! De amikor 3 hónapos lett, mintha elvágták volna.Most 8 hónapos, még mindig nem az a nyugodt baba, sok minden felzaklatja, van benne egy nagy adag akarat, de ő ilyen!Meg is beszéltük a férjemmel, hogy nem értjük azokat, akik ki vannak simulva a babázástól, és mosolyognak mindenen. Töltenének egyetlen napot a lányunkkal, és nem akarnának utána még 2 gyereket:))Nem az a nyugodt kisbaba!De rajongásig imádjuk , büszkék vagyunk rá, és boldogok.Még akkor is, ha nem látunk ki a fejünkből a fáradtságtól.Ritkábbak az együttléteink is, mert alaposan kimerít minket a babázás, és a férjemet a munkája.De amikor együtt vagyunk, jobb, mint valaha.Köztünk abból volt feszültség, hogy sok mindenben nem értettünk egyet a gyerkőccel kapcsolatban.Sérelmeztem, amikor ő rám szólt, hogy miért így csinálom stb.Én meg hozzátettem, hogy csináld te, ha jobban tudod!Ez mindig rosszul esett, mert úgy éreztem, hogy megkérdőjelez engem abban, hogy jó anya vagyok -e.De már tudom, hogy nem erről van szó!Nagyon jól elvagyunk hármasban, és már nem tudnánk elképzelni az életünket a lányunk nélkül.
2011. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Hát rezgett a léc, de együtt vagyunk és a másodikat várjuk.
2011. máj. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Az első néhány hónapban jó sok feszültség volt kettőnk között, amit főleg a nagymamának nevezett "problémahalmaz" okozott. Mi valahogy nem gondoltuk, hogy a nagyik "belehülyülnek" az első unokába, előtte semmi bajunk nem volt egymás anyjával, de majdnem elváltunk miattuk,l mire leesett nekünk, hogy mekkora barmok vagyunk!

Túléltünk együtt sok mindent a gyerek előtti 14 évben, aztán az első néhány gyerekes hónap kikészített bennünket!

Most másfél éves a kisfiunk és már jobban szeretünk hármasban, mint kettesben anno, pedig egy , remélhetőleg, kinőhető betegséggel küzd a kisfiunk, ami nagyon kimerítő mindkettőnknek, a férjem úgy jár dolgozni, hogy még sose aludt végig egy éjszakát, mégis van türelme a gyerekhez.

Jó férjből nagyon jó apa lett!


Kitartás nektek, ha stabil a kapcsolatotok, ezt is átvészelitek! Ja, és esetleg egy tanács: beszélgetni kell, sokat! Beszéltesd a párodat is, ami elég nehéz egy pasasnál, de hasznos.

2011. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
10 éve vagyunk együtt,5 hónapja szültem,minket csak jobban össze hozott.
2011. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Mi épp az éjjel estünk át egy igen komoly beszélgetésen. :(

15hós a kisfiunk. Mióta megszületett teljesen megváltozott az életünk. Alig marad időnk egymásra, és ami szabadidőnk van, azt se egymással töltjük, hanem a gép, ill. a tv előtt. Sajnos erre lyukadtunk ki. Mondjuk nálunk nagyban közrejátszik, h apa nem szeret játszani a gyerekkel, pedig imádja a fiút. "Nem tudja csinálni, hiába mutatom neki!" Értitek?!

Sajnos a házasélet is ritka holló nálunk. Ez nagyrészt rajtam múlik. Annyira azt érzem, h a férjem csak akkor jön oda hozzám mikor szexre vágyik, h ezzel teljesen eltaszít magától, pont az ellenkezőjét éri el, mint szeretné.

De megbeszéltük, h ez így nem mehet tovább. Próbálunk nem vitázni, jobban odafigyelni a másikra, stb... Remélem helyre jön, mert nagyon ragaszkodunk egymáshoz.

2011. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Miért lenne az első fotoshop?Nem mindenkinek megy tönkre, vagy rendül meg alapjaiban a kapcsolata egy gyerek érkezésekor.

A mi kapcsolatunkat megerősítette a baba. Egy éves múlt, és most várjuk a második gyerekünket, a múlt héten házasodtunk össze. A baba születését nagyon megszenvedtük, a kórházi napokat is. A férjem támogatása nélkül biztos összeomlottam volna, de ő a kezdetetktől partner volt mindenben. Néha neki is vannak ilyen "dehát most mit csináljak a gyerekkel" megnyilvánulásai, de akkor leülök én is közéjük. De ő is ugyanúgy eteti, pelenkázza, elviszi sétálni.

Kezdeti nehézségek nálunk úgy voltak, hogy a babával nem mindig tudtuk,mit kell csinálni.

2011. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

a mi babánk 2 és fél hós, de rengeteget vitázunk.

én kimerültem teljesen és nincs türelmem még ahhoz sem ha valamit 2x kell elmondani.

Azt mondjátok ez javul? nagyon remélem mert szeretem a férjemet.

2011. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!