Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyugtassam meg pár...

Hogyan nyugtassam meg pár hetes nyűgös babámat?

Figyelt kérdés
Van amikor semmi sem jó neki,állandóan csak cicin lenne,de az mégsem lehet folyamatosan a szájában,viszont amúgy nyügös,sírós.
2011. máj. 31. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy hasfájós baba?
2011. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Átmeneti állapot, rengeteg ölelgetés, énekelgetés segíteni fog, ha amúgy nem fáj semmije. Ha a hasa fáj, akkor azt kell masszírozni. A szoptatás nagyon megnyugtatja a babát, ne sajnáld tőle, mondom ezt én, aki még élénken emlékszik az első hónapokra, nagy nyári kánikulában egész nap szoptatni, rosszul voltam, olyan melegen volt, összeizzadtunk,hjaj. De a szopi megnyugtatta, addig nekem is lehetett pihenni. :) Hála az égnek még sokat alszanak ilyenkor, pihenj te is nagyokat, mikor a kicsi alszik. Nálunk voltak babakocsis periódusok, mikor csak az nyugtatta meg, volt pár hét, hogy csak ott tudott aludni is. Aztán ezeket elhagyta magától. Hidd el, bármi megoldás válik be, az a jó. Bízz az ösztöneidben, az lesz a legjobb. :)
2011. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, biztos zavarja a meleg is, fújkáld, biztos tetszeni fog neki, kicsit szórakoztatja. :)

Az én gyerekem még nincs 2 éves, nálunk ilyenek váltak be, meg a ventilátor alacsony fokozaton. Remélem nem sokáig tart ez a nyűgösség. Még annyit akartam mondani, hogy biztos tudsz a fejlődési ugrásokról. Nem emlékszem, mikor várhatóak, nézz utána, azt hiszem pár hetesen is, meg hát elég sűrűn. Ilyenkor van az, hogy a szülő azt hiszi, kevés a teje, mert a gyerek folyton sír és szopizni akar. Pedig csak serkenti vele a tejtermelést, pár nap alatt beáll a nagyobb mennyiség, és a baba megnyugszik. Én minden fejlődési ugráskor azt hittem, nekünk bizony már csak a tápszer segít xD, de azt nem fogadta el soha, 16 hónapos koráig szopizott. :)

2011. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hasfájás lehet, arra vannak "praktikák"(infacol, espumisan,grip water, édeskömény tea, baby mecsek tea)de szerintem egyik sem csodaszer....

ami nekünk bejött erre a cici-kérdésre, a cumi...eleinte nem fogadta el, aztán megtanulta, és azóta is nagyon jól megnyugtatja.

Amúgy mennyi idős?Lehet ebben a nagy melegben szomjas, szóval talán pár kiskanál vízzel is kínálhatod.

2011. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Hasonló cipőben járok én is.Én úgy oldottam meg, hogy ne mindig a cicin lógjon, hogy szoptatós pózba fektetem, de a szájába hami cumit teszek. persze még fogni kell, mert nem nagyon tud még cumizni, de megéri, mert nagyom megnyugtatja.
2011. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pici babák többnyire nagyon kevés ok miatt sírhatnak, gondold át ezeket: éhes/szomjas, pelus tele, hasa fáj, vagy talán a feje, álmos, vagy valahol nem kényelmes a ruhája. Nekem sokszor segített, hogy pucérra levetkőztettem, és újra ráadtam egy tiszta pelust. Lehet hogy nyomta valahol.

Ha semmi nem segít, de a kezedben elaludna, kösd magadra egy hordozó kendővel, azt nagyon szeretik.

2011. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vedd magadra kendőben. Így marad két szabad kezed, és bármit csinálhatsz, miközben ő rajtad nézelődik, vagy alszik.
2011. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!