Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a zajokhoz 3 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos de már egy koszfészek a lakásunk. Ha ébren van akkor folyton vele kell foglalkozni mert különben sír. Nem akar egyfolytában ölben lenni de szórakoztatni kell. Így amikor ébren van nem tudok se főzni, se takarítani. Az elalvással nincs gond, ha leteszem pár perc után alszik is. De minden apró zajra rögtön felébred, nem tudok semmit sem csinálni, hiába csukom be az ajtaját akkor is fölébred rögtön ha pl megnyitom a csapot. Születése óta ilyen. Hogyan lehetne ezt megváltoztatni?? Párom a szabad napjain néha elmosogat amíg én a babával vagyok de ennyi. Mondtam már neki, hogy vigye el sétálni amíg én kitakarítok de ara nem hajlandó mert mi van ha sírni kezd az utcán. :s Igazából az lenne a jó ha nem ébredne fel a zajokra és akkor nem lenne semmi gond. De hogyan szoktassam hozzá??
2011. nov. 10. 00:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Szivetfacsaro, de neha hagyd sirni es csinald a dolgod!
2011. nov. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értek hozzá... de füldugó? Csak ötlet...
2011. nov. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Hagyni kell sírni. Az első fiamnál kínosan ügyeltünk a csendre alvásidőben, eredménye, hogy a mai napig (7 évesen) képes felébredni arra, hogy a lakás másik végében lévő konyhában nyikordul a hűtőajtó.


A kisebbik úgy született, hogy a szomszédban építkeztek, csukott ablaknál is borzalmas zajok voltak, eleinte sírt, aztán megszokta, hát mellette porszívózni, zenét hallgatni is lehetne, mert arra sem ébred fel.

2011. nov. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Erre találták ki a bejárónőt. Mellette nyugodtan foglalkozhatsz a kisfiaddal. Nálunk is így van megoldva a probléma. Az meg hogy a férjed azért nem viszi el sétálni mert mi lesz a sír, arra már végképp nem tudok mit mondani.
2011. nov. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
ne legyen a szobájában síri csend, amikor alszik. vannak szuper babazene cd, azok szólhatnak.
2011. nov. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
És ne hagyd sírni! attól nem szokja meg a zajokat.
2011. nov. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát persze, mindenkinek telik bejárónőre.

Nálunk is ez a helyzet, csak már majdnem 2 éves a lányom, gyakorlatilag születése óta úszik a lakás. Nálunk a férjem elmegy vele sétálni, a babakocsiban mindig elaludt, sosem sírt. Most meg játszótér van, addig tudok takarítani. Ha nem próbálja ki a férjed, sosem tudja meg, sír-e a baba séta közben.

2011. nov. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hagyjam sírni a rémült babámat? Mert ugye a zajoktól azért ébred föl mert megijed. Nem hagyom! Annyit nem ér a takarítás.

Füldugó? Egy babának? 1. Szerintem nincs is olyan pici méretben. 2. Tuti nem aludna, ha valamit a fülébe gyömöszölnék.

Bejárónő? :) Örülök, hogy neked telik rá de nekünk esélytelen. Ráadásul elég ciki is lenne mivel alig 40m2 a lakás.

Az, hogy lehet sírna a baba ha párom elvinné sétálni valószínüleg csak kifogás. Lusta. Rá ebben nem lehet számítani... :(

Más ötlet?

2011. nov. 10. 12:18
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja 1-et kihagytam: Babazene... Az is zaj. El sem aludna amíg szól...
2011. nov. 10. 12:20
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a rádió szól éjjel-nappal a szobájában.Éjszakára lejjebb veszem a hangerőt,épp csak hallani.Védőnő tanácsolta,mert a lányom is mindenre összerezdült,megriadt és sírt.Anyumnak mondtam,hogy mit tanácsoltak;erre kiderült annak idején én mellettem is szólt éjjel-nappal a rádió,a gyerekorvos tanácsára.

Ma már szépen alszik,nem is riad meg annyit mint előtte.Most 3hónapos.

2011. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!