Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 6 hónapos babámat mennyit...

Egy 6 hónapos babámat mennyit kellene ennie? A lányom szerintem keveset eszik. 8-kor 120 ml táp,12-kor kb.10 dkg főzi,16-kor 150 ml tejpép, vagy 10 dkg körüli gyümi keksszel,19-kor 120-150 ml táp. Ez kevés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Kevés. Fiam a dupláját ette. Lányom most 4 hónapos és ő 5-6 X 200 milli tápszert eszik. És csak 5800 gr :(
2011. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez kevés. Az én kisfiam is kb. a dupláját ette, és nem volt duci egyáltalán, 7,5 kg volt 6 hónaposan.

Kb. 3 óránként evett, és akkor is nagyobb adagokat. Az nem baj, hogy 4 óránként eszik, de elég kis mennyiségeket. Miért csak 10 dkg főzit meg gyümit eszik? Annyit csinálsz, vagy csak annyit eszik meg? Tápszerből sem eszik valami sokat, nálunk 200 ml körül fogyott egy étkezésre.

2011. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem kevés. gondolom, hízik rendesen.

az enyém 6,5 hónapos és kevesebbet eszik

5ször 130-150 ml tápszer és 1szer 5 kiskanál valami, ami kb. 20 gramm:)

Első gyerekem ennyi idősen: (kapaszkodj meg) 50-70 ml tápszer!!!!!! és 2szer 40-50 gramm főzelék!!!!!mondjuk ő nem hízogatott, de a második babaám szépen hízik.

2011. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

de jó fejek vagytok....

miért csak 10 dkg-t eszik meg?! hát vajon miért?!

10 dkg az 100 g, az nem kevés. egy bébiétel 160 g.

100 g gyümölcs keksszel azért az elég tömény! és akkor mit szóltok az én 20!!!!! grammomhoz?! pedig sokfélét kipróbáltam már a babámnál, és már 5 hónapos korában elkezdtem a hozzátáplálást!!!!

2011. okt. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem 10 dkg fözit csinálok, de nem hajlandó többet enni.

2800 gr-mal született, most 6500 gr.,és 65 cm.

A doki szerint picit az átlag alatt van.

Néha elkeseredek, hogy nem eszik.

2011. okt. 22. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de nem kéne beszólogatni másnak, csak mert nem egyezik a véleményünk. Kérdezte, hogy nem kevés-e, mert ő is érzi, hogy az, nekem meg az a véleményem, hogy igen, kevés. Nem bántásból írtam, de ezt gondolom. Neked is csak azért más a gondolkodásod, mert a te babád még ennyit se evett. Persze, ahhoz képest nem kevés, de a normálishoz képest igenis az. Nem kell degeszre ennie magát a gyereknek, és minden gyerek más, más étvággyal, de azért 4 óránként 100g étel, vagy 120ml tápszer tényleg nem sok. A Bébiétel pedig csak az Univer esetében 160g, az összes többi 190g. De még a 160g is jóval több, mint a 100g, főleg, hogy nem is sűrű időközönként eszik.
2011. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Figyi már! Te mondod, hogy nem kéne beszólni aztán meg Te osztod itt az észt?

NEM!!!!! Nem kevés! Ha a gyereknek kínálják az ételt, de neki csak annyi esik jól, amennyit megeszik, azért nem kell megtömni és hízót csinálni belőle! Egészséges a picid kérdező? Szerintem igen! Azért, mert a Te kislányod nem volt 6 hónaposan 10 kg az nem baj! Egészségesen táplálod és ennyi!

Arról nem is beszélve, hogy a válaszolók nagy része egy aprócska kis dolgot figyelmen kívül hagyott. Mégpedig azt, hogy KISLÁNYOD VAN! A válaszolók nagy része kisfiúkról beszéltek és bizony a fiúk többet esznek, na meg ha Anya eldönti, hogy hozni kell a könyv szerinti átlagot, akkor bizony nincs apelláta!

Gondolom azóta már szép és egészséges 1,5 éves kislányod van és megnyugodtál, hogy minden rendben!

Szépen evett és kész!

2013. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó tanulj meg számolni!

Már 2 éves

2013. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7

Azért te is jobban tetted volna, ha inkább csendben maradsz. Eleve 1,5 év távlatából már minek nyitát vitni ezen?

Másrészt mégegyszer leírom, hogy csak és kízárólag véleményt nyílvánítottam, nem "észt osztottam". Nem én kötöttem bele először a másik véleményébe, én csak arra a kötözködésre reagáltam.

Egyébként úgy alkottam meg a véleményem, hogy azért akkoriban eléggé képben voltam az ilyen mennyiségeket illetően, és láttam, hogy azért az én fiam egyáltalán nem nagy evő, erősen az átlagos rétegbe tartozott, hiába fiú, és nem is volt nagy darab sosem. És azt néztem, hogy még így is a kérdező babája csak kb. fele ennyit eszik. És igen, ezt kevésnek gondoltam. Persze tudom, nincs mit tenni, megtömni nem lehet, ezt én egy szóval sem mondtam.

Egyébként 1 éves kora után az én fiam is nagyon rossz evő lett, volt hogy a reggeli, esti kakaón kívül semmit sem evett, vagy csak alig pár falatot egész nap, és persze azon kívül, hogy sovány volt nem lett semmi baja, nem halt éhen, fejlődött tovább, de attól még belátom, hogy az igenis kevés volt!

Amúgy kb. 1,5 éves a kérdés, és akkor 6 hónapos volt a kérdező babája. Azért nem nehéz kiszámolni, hogy akkor most már 2 éves kor körül jár, és nem 1,5!

2013. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jó kedélyű és gyarapszik, akkor ne foglalkozz vele. Minden baba más és más. Van élénkebb baba (ő több enegriát használ) és van nyugisabb baba. Ezenkívül biztos, hogy az anyagcsere tempó is eltérő. Gyors anyagcsere több kaja. Lassabb kevesebb. Én pont a másik oldalon vagyok. Azon paráztam, hogy nem eszik-e sokat (5 x 200), de már nem érdekel. :) Ha jól esik neki, és kéri, hát kapja.
2015. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!