Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babámnál észre vettem,...

6 hetes babámnál észre vettem, hogy a jobb oldalát használja élénkebben. Többet kapálózik a jobb kezével és lábával. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, de azért nézesd meg egy neurológussal. Az én lányom is inkább a jobb oldalát használja, ma voltunk a neurológusnál, és azt mondta, hogy nem annyira nagy az eltérés. Meg hogy ő úgy látja, hogy a fejét izom gyengeség miatt nem tartja, de ennek ellenére elküldött koponya UH-ra minket.

De mondom, ne aggódj!

2011. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, nyaki hipotónia volt a diagnózis, néhány alkalmas Dévény torna megoldotta a problémát. Ha nem orvosoljátok, akkor felnőtt korában gerincbeteg lehet, nekünk már látszott, hogy a gerince mentén az izomzat nem egyformán erősödött, ez fokozódott volna még, ha nem foglalkozunk a dologgal.
2011. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi nem voltunk orvosnál, a kislányom inkább "balos" volt sokáig fejtartásban, kézben is sokkal inkább a balt használta, de egy idő után rátalált a másik oldalra is, most az a "menő" nála. Szerintem kérdezd meg a háziorvost, ő mit gondol, aztán menj tovább, ha szükséges.
2011. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyformán jár keze-lába, viszont általában jobbra néz, akár hogy fektetem. A doki azt mondta, hogy igazítsam a fejét balra és próbáljam a bal oldalt erőltetni neki, különben neurológiára kell menni. Szerintem neked sem kell aggódnod, de azért a dokinak jelezd, az észrevételed.
2011. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem sem kell aggódni, a doktornéninek szólj, és ha úgy látja úgyis elküld, nálunk is volt idszaka amikor a bal keze lába volt "használatban , aztán egyszer csak a jobb lett a sláger. mára már mindkét keze lába jár, de pl átfordulni bal oldal irányába forog, de jobbra is csinálta már 2x, balra viszont naponta 10 x. a fejével volt nekünk hogy csak balra fordította egy darabig, akkor itthon kellet tornáztatnom, és kicsit erőltetni hogy jobbra is elfordítsa. a hátizmát meg úgy erősítettük hogy sokat volt hason, ő egyébként hátról hara forog, fordítva viszont nem , pedig áll ez a nehezebb.
2011. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!