Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny babák anyukái!...

Tejérzékeny babák anyukái! Hogy bírjátok elviselni, hogy a picitek nem ehet tejes finomságokat?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kicsi.2 hónapja nem kaphat semmi tejterméket, de nála még csak gyanú van, nem diagnózis a tejérzékenység.Nagyon fáj, hogy nem adhatok neki tejpépeket (olyan finomak vannak), túrót, sajtot, joghurtot.Nem ehet jó éjt papikat, tejbegrízt, babapudingot...megszakad a szívem!Főleg, mert imádta a tejpépet amíg kaphatta.Soha, semmi panaszt nem okozott nála.Az egyetlen tünete a lassú, kevés hízás volt, és a vérképében az egyik fehérvérsejt pici emelkedése.Esetleg van olyan netes oldal, ahol utána tudnék nézni a tejmentes étrendnek csecsemőknél?
2011. jún. 1. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Elszállt a hsz-om,de ujra kezdem:

szoval tejmentes.com oldal ami sokat segitett nekünk!!


Nem mindegy h tejfehérje vagy tejcukor amit a babád nem bir.

Nálunk tejfehérjeallergia van,ami csak 2 évesen derült ki,igy a sajtokat sajnálom h nem eheti a kisfiam,mert azt elötte imádta.

de pl. piskotatekercset,pár étcsokit megehet,igy van édesség is,vagy a pudingot rizstejböl csinálom neki.Én már észre se veszem h automatikusan ugy vásárolok amit ő is ehet:))tejpép helyett sinlacot ehet,azt izesitsd neki,mondjuk pudinggal is keverheted.

Irj még ha van kérdésed:))

2011. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudom, mire érzékeny, még az sem biztos, hogy az!Csak feltételezi az orvos.Gondoltam már rá, hogy veszek rizstejet, és csinálok belőle pl. banánturmixot.A Sinlacot ette annak idején, de nem volt tőle elragadtatva, pedig tettem hozzá mindig gyümölcsöt.Megkóstoltam, hát elhiszem, hogy nem rajong érte.Olyan, mint az áztatott zsömle.De a tejmentes almapépet imádja, szoktam neki adni.
2011. jún. 1. 07:55
 3/9 anonim ***** válasza:

A tejmentes almapép melyik?nálunk is van vmi gyümölcsös pép,de nem lehet kapni a gyógyszertárakban.


Nálunk amugy a labornál minden negativ volt,csak diétával volt javulás(nem ment át minden a kisfiamon,2 évesen végre volt bogyós kakija,elötte sose,és 4 hónap alatt 2 kilót hízott)

2011. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Humana-nak van ilyen almapépje, a Rossman-ban vettem, de szerintem van a DM-ben is, és láttam a Brendonban is.Ő neki sose volt gond a kakijával, hasmenése se volt még soha.Gyors az anyagcseréje, de naponta-2 naponta van egy kakis pelus, ami nem sok.És amióta hozzátáplálunk, azóta szilárd.Nem is küldte be a laborba a doki a mintát, mert rendben találta.Az viszont durva volt, hogy 5 hónap alatt sikerült egy kilót híznia..így derült ki, hogy valami nem oké.Azóta beindult a hízás, csak néha a fogzás visszaveti.
2011. jún. 1. 08:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első válaszolóhoz.


Másfél éves a kisfiam, több, mint fél éve tejmentes és tojásmentes diétát tartunk.

Rizstejjel és tojás nélkül is mindent meg lehet csinálni, oké rántottát nem, de húsvétkor pl. a mama nagyon finom meggyes-gesztenyés tortát sütött neki.


Az enyém is nagyon szerette a tejpépeket, most ugyanúgy imádja a rizstejjel készült tejbegrízt, fahéjjal és reszelt almával vagy banánnal.

2011. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tejmentes pépek: Almás vagy kukorica darás pép hipp-es (dm, brendon, interspar), humanas babamüsli (müller), pomps-os dara (tesco), kölln-ös zabpehely (dm, rossmann, tesco). A sima termékeket gyümölccsel is elkészítheted, úgy isteni, még neked is bejön majd pl. reggelire...

Nálunk finomságként nagyon bejött a rizstejnél megmaradt rizs + gyümölcs turmixolva. Mi most lettünk 9 hónaposak és ezeket imádja, de még próbálkozok mást is keresni. A boltokban az SL feliratosa a tejmenetesek, azt vadászom én is :).

2011. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is!Keresgélek majd tovább!
2011. jún. 1. 08:46
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem is a babám tejérzékeny, 1 éves. há először rossz volt, h mki rudizik, meg krémtúró... ő meg csak a kuki, meg piskóta, v ha csinálok neki vmit... de ma már totál megszoktuk, bár mi is kevesebb tejeset eszünk, mert már azt eszi amit mi, és hát a tejfölös dolgok rendszerint asztalon voltak. így ezeket lecsökkentettük, v külön többfélét főzök.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos volt!
2011. jún. 1. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!