Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csecsemőről és a gyermekekrő...

A csecsemőről és a gyermekekről szóló szakkönyvet megírók, letesztelték a babákat?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazán csak általánosságokat tudnak írni. Mint tudjuk, átlag baba nincs, így igazán egyik babára se lehet ezekből általánosítani. Ugyanúgy, ahogy nem lehet a fejlődéspszichológia tankönyvben megírt dolgokat egy gyerekre se készpénznek venni. Egyébként miért kérdezed?
2009. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezeknek a könyveknek a nagy része szerintem orvosi szakvélemények, pszichológiai elméletek és gyakorló anyukák tapasztalatai alapján készülnek. Biztos, hogy a bennük leírtak nem kitalált légbőlkapott dolgok, de ettől függetlenül nem kell elvárni a babádtól, hogy olyan legyen, mint amit a könyvben írnak.

ez szerintem ugyanolyan, mint mikor sokan kérdezik, mekkora súlyú x hónaposan a babátok? Hogyan lehetne őket összehasonlítani, mikor az egyik baba 2,5kilóval, a másik pedig 4.5 kilóval születik? természetes, hogy még mondjuk 4 hósan is óriási különbségek lesznek a súlyukban. Az anyuka meg megijed, hogy akkor az én gyerkőcöm nem nő rendesen??? Dehogynem, csak máshonnan indult:-)

Jó olvasni a szakkönyveket, de nem szabad szentírásnak venni. én is elolvastam vagy 4 félét, mind a négyben mást írnak, minden tekintetben a babákról:-)

2009. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert hallottam arról amikor egy éves korig nem veszik ki a babát a bölcsőből még etetni sem és le van kötve.Állítólag ugyanúgy behozzák a társaikat a fejlődésben.Szegény gyerekek.
2009. márc. 18. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is hallottam ilyenről, valamikor pszichológiában tanultuk, hogy állítólag Albániában így tartották a babákat. Egyébként a XX. század elején Magyarországon is szokás volt szinte 1 éves korig szorosan bepólyázva tartani a gyerekeket... Szerencsére ezek már túlhaladott dolgok.. biztosan vannak nég ilyen nézetek, de nem kell velük foglalkozni.. Amúgy se érdemes könyvből nevelni a gyerekeket, inkább hallgass a szívedre és az ösztöneidre és persze figyeld, hogy mi jó a babádnak. 4 gyerekes anyuka (1. voltam)
2009. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt biztosan valamilyen speciális esetben "tesztelték", pl olyan betegség esetén amikor nem szabadott mozgatni a babát-gondolom létezik ilyen betegség, vagy sérülés. Egyébként nyilván etikátlan lenne-ilyen teszteket a mai világban nem engedélyeznek, sőt büntetnek, nyilvánosságra meg végképp nem hoznak. Esetleg lehet valami régi vizsgálat eredménye, második v.háború idején -mint ahogy azt mindannyian tudjuk-végeztek megdöbbentő, szadista kísérleteket, gondolom a világtörténelem során többször is. Ezek jutottak eszembe, lehet hülyeség...
2009. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!