Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogadja el a tápszer...

Miért nem fogadja el a tápszert? Mikortól adhatok tehéntejet neki? Nem allergiás.

Figyelt kérdés

Ma késő délután óta nem fogadja el a tápszert. Próbáltam kanalazni, pohárból. Sehogy nem fogadja el. Tommee T-s cumisüvegünk van. Érdekes, hogy a teát viszont megissza. Megunta volna? 6 hónapos, hozzátáplált baba. Eddig semmi gond nem volt. Szerintetek mi lehet a baj? Éhes egyébként. Adtam neki tejpépet, csak azzal nem tudom meddig húzza a lóbőrt éjszaka.


Második kérdésem pedig. Arra gondoltam, hogy este adnék neki tejet egy kis kakaóporral. Lehet sokan elítélnek emiatt. Mi a véleményetek? A keresztgyerekeim is ezt kaptak vacsira, nekik se lett semmi bajuk.


2011. jún. 1. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

A jelenlegi ajánlások szerint egy éves kora előtt a gyerek ne kapjon tehéntejet. És a kakaópor is allergén anyag. De én pl. hallottam már olyat is, hogy ez az egész nem is igaz, és minél hamarabb ismerkedik meg a gyerek a tejel annál kevésbé lesz hajlamos a tejallergiára. Az orvostudomány mindig változik, sztem lehetetlen eligazodni rajta.

Személy szerint 6 hónapos gyereknek nem adnék tejet, és kakaót sem. 9-10 hónaposan már adtam én is az enyémeknek egy keveset.


Ha nem fogadja el a tápszert, akkor ne erőltesd. Váltsd ki mással. Vagy próbálkozz más márkájú tápszerrel. De nem muszáj neki meginnia. Csinál neki vmi laktató főzeléket vacsira vagy a tejpépet és annyi. Nem lesz kutya baja se tőle, ha ezentúl nem iszik tápot. Majd pótolod a tejterméket mással, inni meg adsz neki gyümilevet vagy vizet, vagy teát, amit akarsz.

2011. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Várj még pár napot, hátha változik a helyzet. Lehet, hogy nem kívánta a meleg italt, vagy csak egyszerűen nem volt kedve hozzá. Kínálgasd még pár napig, ahogy szoktad, mielőtt változtatnál valamin.
2011. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi is ugyanebben a cipöben jártunk,6hónapos volt a kisfiam,mikor nem fogadta el a tápszert,több fajtát is próbáltunk,akkor a doki nénink azt tanácsolta,h adjak neki tejpépet helyette,azt elfogadta,nagyon szerette,söt a mai napig is szereti,pedig már 20hónapos mult. :)

Szóval én ezzel váltottam ki a tápszeres kajákat,nemtudom igazából,h a cumisüveggel volt-e gond vagy sem,de akkor szokott át az itatócsörös pohárra is,erre:

[link]

Azóta is ezt használjuk,van neki egy a teához,és egy a tejhez,mert 1éves korától iszik ujra tejet,vagyis elöször tejitalt kapott aztán szépen fokozatosan átszoktattam a tejre,kakaóval,mai napig is iszik,de csak reggel és 2dl csak.

Ha gondolod próbálkozhatsz izesitett tápszerekkel is,vagy folyékony tejpépet is lehet kapni,illetve a hömérséklettel,mert nekem pl csak hidegen itta meg a tápszert is,vagyis majdnem hidegen,mig megitta,illetve a tejet is most is csak hidegen issza meg. :)

2011. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg foga nem jön? Lányom 7,5 hós. 2 hete jött ki az első foga. Érdekes módon ő sem itta a tápszert. Furcsa volt mert mindenki azt mondta hogy ha, majd fogzik, akkor szinte csak a tápot fogja kérni. Hát ő fordítva csinálta. Csak azt ette amit főztem neki. Reggel-este mindig 240 ml tápszert ivott, a fog kibújás előtt 2-3 napig szinte semmit. Képes volt 20 ml tápival elaludni. De ahogy kijött a foga, ugyanannyit eszik mint előtte.

Szerintem várj még egy pár napot! És ha sehogy nem megy, akkor próbálj valamilyen ízesített tápot adni, ha az se, akkor adj neki tejpépet. De a tehéntejet még mellőzd. Szerintem :)

2011. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy ez lesz a tejjel kapcsolatban a hozzászólás. Még várok vele pár hónapot.


A tápszerrel kapcsolatban azaz érdekes, hogy a teát megissza. Fogzik, dől a nyála, tiszta piros a szája szélén a pofikája. Állandóan rág. Még nincs foga. Én is a fogzásra gondoltam először, de akkor miért fogadja el a teát cumisüvegből?

2011. jún. 1. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:

hozzátápláláskor nekünk is volt ilyen. nem a tápival volt a gond hanem nagyon tetszett a kanalazás. így tejpépet kapott (ami egyébként laktatóbb mint a tápi) és pár nap után elfogadta újra a tápit.

próbáld meg félálomba megetetni


a tej elég drasztikus fél nap után, bőven ráérsz vele. kakaót meg nem ajánlom a koffein miatt, ilyen pici baba felpöröghet tőle

2011. jún. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Reggel tápszert kap, tízóraira valamilyen gyümit, ebédre zöldséges husis főzeléket, utána tejpépet kap, majd még kétszer tápszert. Igazi falánk. Ezért gondoltam a kakaóra, hogy legyen neki valami változatosság, de akkor nem. Helyette akkor adok vagy gyümi vagy zöldségpépet.
2011. jún. 1. 23:16
 8/8 anonim ***** válasza:
22:42-es vagyok. Ez volt érdekes nálunk is. A 20 ml táp. Ennél többet nem ivott. Kiverte a kezemből az üveget hogy neki már pedig akkor se kell. Emellett egy nap megivott és most is megiszik 500-600 ml teát.
2011. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!