Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most melyik a jobb? Sterilizál...

Most melyik a jobb? Sterilizálni és félteni vagy hagyni, hogy megegyen egy kis "koszt"? Véleményetek és tapasztalatotok? Köszi.

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni mind a két végletet a korát figyelembe véve. Egy újszülöttnek jobb ha fokozatosan érik a környezet hatásai, de a sterilizálás a szájpenész elkerülése miatt szerintem igenis nagyon fontos (akinek volt, az tudna róla mesélni!), de búrában tartani felesleges, attól nem edződik az immunrendszere, de azért betegek közé se célszerű vinni.
2009. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, mekkora a baba. Az első 3 hónapban én is sterilizáltam a cumit, mellszívót, olyan dolgokat, ami a szájába kerültek. Most már csak alaposan megmosom a dolgait. Ő már a 4. babánk, így már edzésben vagyok és tudom, hogy nem árt neki, ha nem búra alatt van tartva. Az első gyereknél még én is nagyon odafigyeltem, hogy minden, ami a közelébe kerül patyotat tiszta legyen. Aztán amikor elkezdett mászni és először pakolta ki a virágcserépből a földet, emellett jól be is lakmározott belőle, ennek ellenére semmi baja nem lett, rájöttem, hogy nem tudom mindentől megóvni. Igen, fontos a tisztaság, de egy normális határon belül. Az állandó sterilizálással csak az immunrendszerük gyöngül, mert soha sem kell dolgoznia. Aztán meg ha mégis találkozik valamivel, akkor nem tud ellene fellépni, mert nem tudja, mi a dolga. Biztosan le fognak néhányan pontozni, de én így gondolom és nálunk ez be is vált. A gyerekeim nagyon ritkán betegek, van, mikor a nagyokat (tizen évesek) akár 1 évig nem kell orvoshoz vinni.
2009. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló nagyon okosan írta. Gondolj bele száz éve hogyan nőttek fel a babák vagy még régebben. Én amire még nagyon figyelek, hogy ne használjak vegyszereket ott, ahol végignyalja a földet, mert az rosszabb, ezért mi természetes tisztítókat használunk.

Csak addig lehet őket teljesen megóvni, amíg nem kezdenek el mászni, akkor meg jobb ha nem hirtelen kapnak nagyobb dózist, hanem fokozatosan. Akkor már úgyis a kezébe veszi a tárgyakat és a piszkos mancsát.

2009. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk hagyjátok,hogy idegenek megfogják a kezét amit rágcsál?Kezet mostok/mosattok,ha valaki jön hozzátok és babázni akar?Kutya/macska a babával?Az én fiam 10 hónapos,de nem tudom,hogy ezektől a dolgoktól inkább tartsak vagy ne foglalkozzak vele.?
2009. márc. 18. 10:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk én is tartok a tisztítószerektől,de te milyen természetes tisztítókra gondolsz?
2009. márc. 18. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak a saját példámból tudok kiindulni.Mikor én születtem, édesanyám fiatabb volt jóval(12 évvel)mint mikor öcsém született.Én koraszülött voltam, mindig minden tiszta volt körülöttem.De nagyszülők kertben laktak, kutyás-macskás kézzel ettem, ettem homokot, (nem permetezett!!) de mosatlan gyümölcsöt és semmi bajom nincs.Öcsém búrában volt nevelve.Mikor mászott akkor minden méteren vagy ha megfogott egy játékot, meg kellett mosni a kezét,amikor már totyogot, akkor is, ha elesett.Ovisan nem ehetett semmit kézmosás nélkül, mindig a nyomában kellett járni.Most 9 éves és folyamatosan beteg, megfázás, influenza, homloküreggyulladás stb.Mi is tervezzük a babát, sajna még nem jön, de nálunk kutya van a lakásban és mellé jön a baba.Segít neki szocializálódni és jobb lesz az immunrendszere is.Persze megfelelő higiénia mellett!!!Mindig megmosom a lábát, ha felhozom,tisztán van tartva, 3 havonta féregtelenítve stb.

Természetes tisztítószerek közül, én ecettel takarítok a legtöbbet meg szódabikarbónával.Lehet venni mosószódát, az is nagyon jó tisztító, az ecet oldja a vízkövet és fertőtlenít.Mosáshoz lehet venni mosodiót.Szerintem nem kell agyonfélteni a gyereket, ha normálisan van takarítva akkor nem kell.Jó mondjuk ne nyalogassa a cipő talpát:D

Én nem nagyo engedném, hogy puszilgassák a kezét, mert még nincs megfelelő védekezőképessége bizonyos betegségekkel szemben, ami az emberi nyálban van.Sose tudhatod kitől mit kap el.A vendégek mindig mossanak kezet, mert ki tudja mit fogdosnak meg.Tarts tisztaságot, de ne neveld búrában a gyereket, azzal neki lesz rosszabb, meg neked is mert kkölthetsz havi 10e-t antibiotikumra.

Boldog babázást!:)

2009. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetes tisztítószer pl az ecet, mosószappan, de lehet kapni pl a boltokban Frosh márkájú tisztítószereket, amik ecetet tartalmaznak. Én ezt használom. Kutyát, macskát nem engedek a közelébe, de mivel még csak 6 hónapos és a kutyánk kint van, így nincs gond. Amikor már mászik a baba, bizony sokszor kerül a szájába a nem túl tiszta keze, tehát, ha valaki megfogja a kezét, nem hiszem, hogy nagy baj lenne. Az az igazság, hogy én ebből nem csináltam sosem nagy ügyet. Aki kezet mosott, mielőtt megfogta, annak megköszöntem, aki nem, hát nem voltam elragadtatva, de nem tettem megjegyzést. Semmi baja sem volt a gyerekeimnek soha, még szájpenész se! Mondom, én már lazábban veszem a dolgokat, mert már nem az első babám. Persze, ez mindenkinél a vérmérséklete szerint is működik, minden anyuka úgy csinálja, ahogy ő jónak érzi. Tudod, nálunk ott a 3 nagy és az iskolából haza hozhatnak mindenféle bacit, mégsem tilthatom el őket a kicsitől... Eddig nem volt semmi baj. A nagyok nál se volt soha. Amikor óvodába kerültek, akkor se kellett két hetente orvoshoz szaladni velük, mert működött az immunrendszerük, de semmit se reagált túl. Ja! És semmire se allergiásak.. Aki úgy gondolja, nyugodtan pontozzon le, de nálunk ez működött és működik is.
2009. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az amway-es lebomló szereket használjuk. Én a kutyát hagyom, hogy tapizza és fordítva. Jön a tavasz és akarom majd vinni a játszótérre (az én fiam most lesz 11 hónapos), ahol nincsenek steril körülmények. A kézmosás az oké, de ő is belenyúl a virágföldbe, ha egy pillanatra nem figyelek oda. Azt meg nem tehetem meg, hogy mindent elveszek tőle, mert akkor némi ellentmondásba keveredek magammal, hogy bíztatom a világ felfedezésére, de semmit nem szabad megfogni. Egy-két hónap múlva a kertben vagy a játszótéren fog kúszni-mászni, ha elfogadom, ha nem, így én most is csak azért szólok rá, amit majd később sem szabad (wc-ben és a kukában matatni).
2009. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van kutyánk és már előre félek a "kapcsolatuktól" nyáron.Hát ugye kinti kutya és minden "szart" összeszed,összenyal,összeeszik(szó szerint).A gyerek pedig biztos komálni fogja...Akik aggódósabbak azok,hogy kezelik az ilyen higiéniai problémákat,mert ugye én sem akarom burokban tartani,de azért mégis...De tényleg a játszó téren nem tudom majd megoldani a higiénikusságot.Vagy ti hogy csináljátok ezeket?Eléggé tartok tőle.Köszi.Bár akkor már talán nem vesz mindent a szájába,de most,hogy jönnek a fogak szinte mindent rág.
2009. márc. 18. 12:50
 10/10 anonim ***** válasza:
A játszótér és a kutya miatt szerintem felesleges aggódnod, minden gyerek túlesik ezen. Sőt valamennyi gyerek megkóstol valamilyen ürüléket iskolás kora előtt, csak sokszor nem tudunk róla. Ezek azért természetes anyagok, amivel egy egészséges szervezetnek meg kell tudni bírkózni. Én jobban féltem a szintetikus anyagoktól és a mérgező növényektől, permetszerektől, amiket még kevésbé tudunk elkerülni a napi étkezés során.
2009. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!