Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most vettem egy mopszot....

Most vettem egy mopszot. Nagyon érdekes szaga van. Nem tudom, hogy ez azért van-e mert még érezni rajt a korábbi hely szagát, vagy azért mert kicsi, vagy alapból ilyen? Megfürdettem, ezzel egy kicsit jobb lett. Tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Háááát, mi az, hogy érdekes szag? :D

Nehéz így válaszolni.

Amúgy az én kölykömnek is "érdekes szaga" volt, mikor hazahoztam, de pár hét múlva már nem éreztem rajta olyan erősen. Lehet a saját szagát érzed és ha majd átveszi az otthonod illatát, akkor csillapodik ez a szag.

Viszont ha büdös és a fürdetés sem segít, érdemes orvoshoz vinni, mert lehet, hogy valami betegség jele a furcsa szag.

2009. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kölyök kutyáknak van egy jellegzetes bébi szaga, mint ahogy a kisgyerekek bőrének és hajának is. Ehhez hozzájárul az alom illata (anya, testvérek, takarók, stb.). Plusz te sem vagy hozzá szokva az amúgy általános kutyaszaghoz.

Hozzá fogsz szokni, ne fürdesd többet (ha benti kutya, akkor is csak 2-3 havonta, vagy még ritkábban), mert csak tönkreteszed a szőrét és a bőrét.

2009. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 25. 07:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Vaaaaagy:) az is lehet, hogyha kellemetlen a szag,hogy a pofiján lévő redők...ezeket ugyanis tisztán kell tartani,mivel a kutyi folyamatosan "könnyezik",és ez a sós lé amellett,h a mopszinak is okozhat gondokat, be is büdösödhet. (mi is még csak most ismerkedünk a tartásával, de ezt kutyakozmetikus mondta) a tisztítás szemtisztító folyadékkal átitatott ronggyal. Azért érdemes már ilyen korán elkezdeni ezt,mert így hozzászokik,és nagyként már minden zokszó nélkül elviseli:)


Sok örömöt a kutyázáshoz:)

2009. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!