Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok 3-4 hónapos...

Miket játszotok 3-4 hónapos babáitokkal? Hogyan zajlik az etetés és az alvás közötti időszakotok?

Figyelt kérdés
3 hónapos baba kíváncsi anyukája
2011. jún. 2. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

15 hetes a kislányom.


Reggeli ébredés után első az,hogy a kiságyában játszik egyedül (amíg én felöltözöm, beágyazok, fogat mosok, reggelizek stb) van egy kedvenc plüsskukaca, illetve lábzongorázik, a forgót nézi, szóval jól elvan. Utána szopizik és a játszószőnyegen folytatja a napot, forgolódik hastról hátra és hátról hasra, kalimpál, gőgicsél. Ha már látom, hogy unja, akkor felveszem és "dobálom" a magasba, imitálom a csikizést, és a csuklást, ezeken jókat kacag, ráfektetem a térdemre és énekelek, gagyorászok neki, ez imádja!

Aztán elalszik vagy cicin vagy hintázás következik az adamo hintájában és abban alszik el. Ébredés után szopizik,majd a pihenőszékben "ébredezik", szokta nézni a tv-t is fél órát kb. amíg én ebédet főzök, a Fifi mesét nagyon szereti. délután sétálunk, vagy a teraszra kiviszem az adamo-t és ott hintázunk, babakocsizunk stb. Hazajövünk szopizik, majd folytatódik a közös játék mostmár apával. Apja puszilgatja, mondókáznak, gőgicsélnek, nevetgélnek ilyesmi, jól elvannak együtt.


Este 8-kor fürdés, utána cici és alvás.

2011. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Éppen ma 14 hetes a kislányom.

Reggel ébredés után nézelődik a kiságyban, bekapcsolom a zenélő forgót. Addig én megcsinálom a kávémat, felöltözöm, összeszedem magam. Utána kiviszem a nappaliba, pihenőszék, és onnan nézi a TV-t, amíg rendesen felébred. :) Most pár napja ébred hajnali 4 körül enni, azóta nem reggelizik. Amikor megunja a pihenő széket, akkor leteszem a szőnyegre. Van egy zörgős szárnyú katicája, azt szereti gyömöszölni, meg birkózik vele. :D Amikor megunja, akkor én szórakoztatom még. Grimaszolok neki, puszilom a nyakát, letakarom a fejét egy másodpercre a textil pelussal, majd hirtelen lerántom. Na, azt egyenesen imádja! :)

Utána ha még nem álmos, akkor hintázik (Fisher Price hintánk van), vagy átviszem a hálóba és a mi ágyunkon bohóckodok neki. Aztán általában 9 körül elálmosodik, akkor leteszem aludni a kiságyba. Most épp úgy aludt el, hogy a lába a rácson van. :D

Általában 11 körül eszik. Aztán elmegyünk vásárolni, csavarogni. Mire hazaérünk, ő elfárad, akkor megint leteszem aludni. 2 körül szokott ebédelni. Utána kimegyünk a teraszra, ott is van hinta (Adamo). Onnan nézelődik. Most van kiscicánk, azt szoktam neki mutogatni. Vagy leviszem a teraszról, megmutatom neki a kutyákat, kisétálunk megnézni a postát, néha szomszédolunk. Babakocsizni mostanában nem szoktunk a meleg miatt. Meg nemrég a környéken suttyó srácok késsel támadtak egy ismerősre, szóval maradunk kapunk belül. :(

Aztán bejövünk, beteszem az etetőszékbe, én főzök, vagy mosogatok, ő meg figyel. Olyankor általában zörgök neki valamivel, azt szereti.

Általában még uzsonna előtt alszik kicsit. Uzsi 4 körül van, utána hazaér az apja, akkor ők játszanak. Szintén vagy a szőnyegen, vagy zenét hallgatnak és arra táncolnak. Mostanában -gondolom a meleg miatt- inkább estefelé alszik nagyobbat, olyen fél 6-tól 7-ig. Akkor felkel, fürdés, vacsora. Aztán betesszük a kiságyba, és még nézelődik kicsit. Amikor már nyüszög, akkor lekapcsolom a lámpát, odaadom a cumit, és általában elalszik elég hamar. Ha véletlenül nem álmos, akkor átviszem a mi szobánkba, leteszem a nagy ágyra, és ott nézelődik. De olyankor már nem kell szórakoztatni, csak hagyni. Aztán amikor látom, hogy fáradt, akkor visszaviszem, és leteszem aludni.

Fú, ez hosszú lett. Na de hosszúak is a napok egy 3 hónapossal, nem? :D

2011. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De jó, hogy ilyen hosszan leírtátok!! :))
2011. jún. 2. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ma 14 hetes a kisfiam, és a napirendünk szinte percre pontosan ugyanaz mint a 10:00-ás hozzászólónak. És nálunk is hosszúak a napok!:)
2011. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!