Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan főzzem a főzeléket 7...

Hogyan főzzem a főzeléket 7 hós babámnak, hogy tartalmasabb legyen?

Figyelt kérdés
Mert ugye a zöldség krumplival összeturmixolva, vagy a gyüölcspüré, mégha husit teszek is bele....hát kalóriában nem sok. Szeretnék kiváltani végre egy cicizést, hogy kicsit több szabaidőm legyen (mert napközben 3x30 percet alszik), de nem megy, mert a főzelék, gyümik után még cicizik. 1 hónapja próbálkozunk.
2011. jún. 2. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
lisztet ehet már? mert azzal lehetne növelni a kalóriatartalmát
2011. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sinlac pépet próbáltad már?

Azzal is össze lehet keverni a gyümiket, zöldségeket és úgy sokkal "töményebb", laktatóbb lesz.

De idő kell, szerintem hamarosan már nem fogja igényelni a szopikat. Bár attól függ milyen baba, van olyan, aki még sokáig igényli. Az én lányom viszont 1-2 hónap után leszokott róla, és már csak reggel-este szopizott. Napközben pedig vizet iszik a kaják után. Most 8 hónapos.

2011. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Liszttel ugyanúgy sűrítsem mint magunknak? Sinlac?, nem ismerem. Mi az, valami tápszerféle?
2011. jún. 2. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Sinlac: Ez egy rizs- és szentjánoskenyérmag-alapú pép tehéntejfehérje-, szójafehérje-allergia megelőzésére és kezelésére. Gluténmentes diétás pép, 4 hónapos kortól adható.

Dokival is felirattatod.

2011. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánna nézek, és kipróbáljuk.
2011. jún. 2. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a természetest tartod előnyben a "műnél", akkor nyugodtan csinálhatod rántásokkal. Ha félsz, akkor adj neki előbb tejcibe összeaprítva háztartási kekszet, ha nem lesz semmi, akkor csinálhatsz lisztes rántást.

Az enyém 7 hónapos és múlt hétvégén úgy ette a kelkáposztafőzeléket, ahogy a felnőttek. :) Fokhagymás, pirospaprikás rántással. Ma a spenótot is. Annyi, hogy azt nem zsömlével, haem krumplival sűrítettem.

Ezek úgy laktatják, hogy jóval kevesebbet tud enni, mint a szopikor. Mellette én is szopiztatok még.

2011. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt el is felejtettem, hogy múlt héttől kapott a főzelékjébe egy kis reszelt sajtot, vagy szitán átnyomott tojássárgáját. Na ezektől aztán jól belakott. :)
2011. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen jobb a természetes. "Rágcsál" kenyérhéjjat, evett már babakekszet is. Akkor jöhet az igazi főzi!
2011. jún. 2. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!