Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok 10 hónapos babámna...

Mit adhatok 10 hónapos babámnak vacsorára, amitől jól is lakik? Tehéntejet kaphat? Este már kevés neki az anyatej, szopi után gyakran ébred, és cicit kér. Tápszer, tejpép nem kell neki.

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
főzelék? virsli, sajt,kenyér?
2011. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy adag főzeléket adhatsz még neki.Tehéntejet semmiképp.
2011. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Adhatsz neki tejet is,bár mostanában sokan elhiszik,hogy árt neki.

De adj neki tartalmasabb vacsorát: kenyeret vajazva,vagy virslivel stb.

2011. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kenyér,sajt,felvágott,túrós-tejföl,főzelék,
2011. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Megpróbálom neki a kenyér+valami verziót. :)
2011. jún. 2. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Az,hogy a tehéntej egy éves kor alatt ártalmas,az nem hit kérdése. Ezek sokéves kutatások, a rengeteg asztma és allergia eredőjét keresve jöttek rá,hogy a tehéntej ártalmas.Későbbi életkorokban sem egészséges tejet inni,a szervezetünk idegen fehérjeként érzékeli,és az immunrendszerünk hadat üzen neki. Erjesztett állapotban,mikor már a baktériumok emészthető formára átdolgozták számunkra,viszont már kifejezetten egészséges.Az a lényeg,hogy ne higyj mindenféle mendemondákban,az orvost kérdezd,ha ideje van,szívesen el is magyarázza.10 hónapos babának készíthetsz rizspépet (vízben megfőzöd,leturmixolod) ezt ízesítheted gyümölcsökkel vagy korának megfelelő főtt zöldségekkel.Lisztféléket szintén ne adj neki.
2011. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem 9 hós a kisfiam és szinte már mindent eszik amit mi.Tehéntejet is kapott már felesbe és mióta kapott nem akarja meginnia tápszert.De semmi baja nem lett úgyhogy máskor is adok neki mondjuk heti 2x 3x és emelem az adagot.A kislányom is 10 hós volt mikor már rendes tejet kapott.Nem szerette egyik gyerek sem a tejpépet.Az ízlik nekki amit mi eszünk.És szerintem ez így van jól.Én nem abba a táborba tartozom aki a tejitalt veszi 3 éves koráig.És nem az ára miatt, mert meg tudnám venni.

Adhatsz neki vajaskenyér katonát sonkát...májkrémeskenyér.És bármily hihetetlen az én fiam már lekváros kenyeret is evett, szereti nagyon!

2011. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt adj neki ami ízlik neki és semmi baja tőle.Hallgass saját anyai ösztöneidre!
2011. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Májkrémből melyik fajtát adhatom?
2011. jún. 2. 20:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azt adtam neki amit mi eszünk, Gyulai májkrém.Szerintem finom.Neki is ízlik.
2011. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!