Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami "bajunk" a...

Lehet valami "bajunk" a macskáktól?

Figyelt kérdés
Vendégségbe megyünk pár napra. Én 16 hetes terhes vagyok,kisfiam 17 hónapos. Barátnőméknél van 3 macska a lakásban. Őket nem zavarja. A macska azt csinál amit akar,és pesze macskaszőr mindenhol. Én nem vagyok nagy macskapárti. Elkaphatunk tőlük valamit? Én persze nem foglalkozok velük,de kisfiamnak bíztos tetszeni fog.
2011. jún. 3. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Te terhesen ha még nem volt toxoplazmád akkor azt elkephatod, így ne fogdosd a macskát.

Ha nincsenek féregtelenítve és kijárnak akkor lehetnek férgesek ami a gyerekedre nézve nagyon veszélyes lehet ha egy pete (amit te nem is látsz) a szemébe kerül.

Mindenképpen kézmosás legyen evés elött, és alaposan. ha normál körülmények között vannak tartva akkor betegséget a gyereked nem kaphat el. a toxoplazmózisnál az a baj hogy az nem tartástól függ, de gondolom tudod mi az ha már második babád.


alergia lehet még, de nem feltélten.


Ja és a macska elég kiszámíthatatlan lehet egyikpercben dorombol aztán meg bele kap a gyerek arcába.

2011. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajotok. Te gondolom úgysem nyúlsz hozzájuk (főleg nem az alomhoz), a kisfiad kezét meg majd mossátok meg. Ennyi.

Ha minden macska egyből fertőzne, és mindenki beteg lenne tőlük, már rég nem lenne háziállat. :)

2011. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, pl. a toxoplazmózist. Utána tudsz nézni a neten, lehet, hogy te már átmentél ezen a fertőzésen (főként ha régebben volt kutyád v. macskád). Az állattartók szerint általában túl van lihegve ez a dolog, szerintem viszont bármennyire is kicsi az esély, azért jobb óvatosnak lenni.

A többi, állatról emberre terjedő betegséget - mivel házban tartott macskákról van szó - ebben az esetben figyelmen kívül lehet hagyni.

2011. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 21 éve vannak macskáim, és nem estem át a toxoplazma fertőzésen. Terhesen is volt macskám, és akkor óvatosabb voltam. Gyakrabban mostam kezet, nem én tisztítottam az almot. Terhesen 3x is voltam toxoplazma szűrésen, mind negatív lett.

Így szerintem kicsi az esély, hogy egy alkalom miatt bármilyen bajotok is legyen.

Reméljük azért a barátnőd kicsit kitakarít, mikor mentek hozzá, de ne aggódj, nem hiszem, hogy gond lenne, főleg, hogy te úgysem nyúlsz majd a macskákhoz. A kisfiadnak meg ennyi kontaktus kell az állatokkal.

2011. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig 6 macskám volt születésemtől, folyamatosan. Leginkább lakásban voltak, max. a függőfolyosóra másztak ki, de az inkább poros volt, mint fertőző.

Ez azért fontos a sztori szempontjából, mert meg voltam győződve róla, hogy toxoplazmózis ellen már van védettségem, hiszen már tuti elkaptam valamelyiktől (együtt is aludtam velük kiskoromban), de terhesség alatt 3 tesztem volt és mind NEGATÍV lett! Azóta a fiam is megszületett, egészséges és most is van cicánk...


A vicc : "bár mindenki úgy tudja, hogy a toxoplazmózist kizárólag macskáktól lehet elkapni, ez nem igaz. El lehet ugyanis még kapni, ha

nem megfelelően átsütött, megfőzött húst eszünk (birka, disznó)

mosatlanul esszük a zöldséget, gyümölcsöt

nem megfelelően hőkezelt tejet, tojást eszünk

kertimunkát végzünk gumikesztyű nélkül

vértranszfúzióval, szervátültetéssel

és persze, ha macskaürülékkel érintkezünk" (ezt te tuti nem fogsz :))))

2011. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!